Jump to content
darek5cro5

Ugovor o kupoprodaji kuće

Preporučene objave

Poštovani članovi/čitatelji 

Ako je netko nedavno kupovao/prodavao kuću gdje se isplata vršila preko stamb.kredita Zagrebačke banke, molio bih da mi kažete ( ili pošaljete primjer tog ugovora na PM/mail) što Zagrebačka zahtijeva da bude navedeno u ugovoru.
Samostalno sam sastavljao predugovor, šprancu sam preuzeo na ovom forumu, i recimo, napišem prodavateljev IBAN, i kažu mi da to nije dovoljno, mora pisati i ime banke ( a prvih par brojeva IBANa automatski identificira ime banke).

Zato, ako ima netko tko je sudjelovao u navedenom postupku preko ZABE, da li kao prodavatelj ili kupac da mi pošalje primjer ili skenira ugovor, da sad ne uzimam odvjetnika, kad sam već 95% kredita uspio sam ishoditi, ali znam da preko koje god šprance da pišem, neće bit dobro. 

Hvala  

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovaj Predugovor i Ugovor koji su stavljeni u Predloške bi trebali biti sasvim dobri i dovoljni u vašem slučaju, osim što ćete umjesto "stana" staviti "nekretnine". Što se tiče naziva banke u kojoj prodavatelj ima otvoren račun, u Predugovoru ju nije uopće potrebno ni navoditi dok se u Ugovoru uvijek navodi imenom (tako je naznačeno i u predlošku " XY Banke d.d.").  

Podijeli ovu objavu

U dogovoru sa prodavateljem, tabularnu mogu stavit u ugovor.. Rečeno mi je da tabularna u ugovoru prolazi u gruntovnici (katastru) ... da li treba šta posebno dodati ili se "klasična" samo doda kao zasebni članak?

Podijeli ovu objavu

Prije 11 minuta, darek5cro5 je napisao:

Rečeno mi je da tabularna u ugovoru prolazi u gruntovnici (katastru)

Naravno da prolazi, nebitno da li se nalazi u ugovoru ili kao zasebna isprava. 

, darek5cro5 je napisao:

mora pisati i ime banke

Ako su zapeli, nije vam problem navesti i takav podatak. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad