Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Matejko231

Blokada i deblokada

Preporučene objave

Postovani, unaprijed isprika ako tema vec postoji. Naime i sam sam jedan od blokiranih. E sad, moja situacija je ovakva. Svima znani EOS matrix. Kako sam uredno podmirivao svoje obveze kod njih ponudili su mi sporazum da mi zamrznu kamate i otpisu dio duga pa da maknu blokadu sa fine i da im u mjesecnoim ratama otplacujem dug (kao neka vrsta kredita). Iduci mjesec bih trebao podmiriti sve dugovanje na fini i zena u fini mi je rekla da se nakon toga moj racun deblokira, ali i ja takodjer imam isknjizenih osnova. Pitao sam za to, da li fina vjerovnicima salje kakvu obavijest nakon sto se ja odblokiram, njen odgovor je bio da fina nista ne salje, ali da oni mogu opet kad zele zatraziti blokadu mojih racuna. Ono sto me zanima, kako ide zastara po takvim predmetima ako duze vrijeme nema mogucnosti naplate? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zastara je 10. godina od kada se isknjižene sa Fine, ali samo ako cijelo to vrijeme oni ne poduzimaju baš nikakvu radnje s ciljem naplate duga. Ukratko, zastara se u praksi ne događa. 

Podijeli ovu objavu

, Matejko231 je napisao:

Hvala Borbena. Onda moliti Boga da ne poduzimaju nista tako brzo. Kakva je uopce praksa u stvarnosti s tim isknjizenim osnovama?

Neki se više, zbog sadašnjih troškova FINE za predujam za provođenje ovrhe, ne odlučuju za ovrhu putem FINE, već idu prema poslodavcu da se zavede u redoslijed na Vašoj plaći, ako imate stalno novčano primanje, no u svakom slučaju

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad