Jump to content

!!!!!!!!!!!!!!!!


notarica

Preporučene objave

Bok svima!

Ne znam da li sam pogodila dobar post...

No, dakle, nedavno sam polagala javnobilježnički ispit, i tokom učenja muku sam mučila sa ispitnom literaturom, tj. sa popisom na web stranici Ministarstva pravosuđa.

Naime, ta stranica je toliko neažurna i zastarjela (sastavljena je 1996. godine).

Moje dvojbe su bile što sve učiti, te da li se držati onih propisa i dijelova zakona koji su navedeni.

Muke su bile veće kad sam jedvice uspjela dobiti 2 dana te doći u Zg i slušati ispit, te shvatitit da se sadržaj ispita ne poklapa savim sa sastavom literature.

Stoga je ovo jedan mali apel za buduće kandidate, koji kao i ja nisu iz Zg, ili nemaju vremena godinu dana da skupljaju pitanja!

Osim toga, mislim da jedna takva web stranica ne doprinosi dobrom imidžu našeg pravosuđa!

Sva sreća, učila sam sve moguće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ispričavam se, javljam se s posla, tako da stvarno ne stignem prepisivati gomilu podataka. Ali ukratko da ti pomognem:

1. uzela sam propise sa te famozne stranice Ministarstva

2. provjerila na tražilici Narodnih novina sve kasnije izmjene, dopune i pročišćene tekstove

3. na stranici HJK sam skinula još neke dodatne pravilnike, koji nisu bili na stranici Ministarstva

4. i učila sam cijele zakone, a ne samo one članke koji su navedeni prema zastarjelom propisu

 

Nadam se da se budeš snašla. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija