Jump to content

Adaptacija stana+građevinska dozvola


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoć.......

Posjedujem stan od 80 m2, odlučio sam se na ukljanjanje 2 pregradna zida i na vanjsku fasadu sam montirao klima uređaj.

Kako to inače i biva, tužila me susjeda građevinskoj inspekciji...

Stigla inspekcija i kažu ovako:

-glavno da niste dirali nosive dijelove zgrade

-imate ludu susjedu, ništa se vi ne brinite

-samo ju više ne puštajte u stan

 

Stigao statičar i napismeno dobivam izvješće:

-nisu dirani konstruktivni dijelovi zgrade

-također, sve ok

 

Susjeda inzistira te inspektorat zove svakodnevno...

Nakon 15-ak dana zove inspekcija i kaže sljedeće:

 

-pa znate, pa vaša susjeda malo pritišće,

pa vama bi ustvari trebao projekat i građevinska

dozvola (i za uklanjanje pregradnih zidova i za klima uređaj)

 

Šta da radim, a da ne dobijem kaznu od inspektorata?????

Gomilu mojih prijatelja i sva rodbina su barem jednom u životu radili sličnu adaptaciju i nikada nisu tražili dozvolu, niti ih je itko pitao,,,,,,

 

Upomoć.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Molim pomoć.......

Posjedujem stan od 80 m2, odlučio sam se na ukljanjanje 2 pregradna zida i na vanjsku fasadu sam montirao klima uređaj.

Šta da radim, a da ne dobijem kaznu od inspektorata?????

Gomilu mojih prijatelja i sva rodbina su barem jednom u životu radili sličnu adaptaciju i nikada nisu tražili dozvolu, niti ih je itko pitao,,,,,,

Upomoć.........

Vasa susjeda nije luda, nego traži svoje pravo, a naročito ako se adaptacija događa u staroj jezgri nekog grada ili sl., a koja je pod konzervatorskom zaštitom spomenika kulture.

U slucaju kako kažete "bolesti ludila" trebali bi imati potvrdu od doktora psihijatra da je netko lud i da bi bili vjerodostojni inace vas i za to moze tuziti vasa susjeda, a posebno ove "inspektore" koji vam dolaze u kontrolu i pricaju sad ovo sad ono, pa nek izvole javno to reći ako imaju hrabrosti i mu...

A dozvola vam i te kako treba posebno ako ste mjenjali izgled fasade, pa nasadili vanjsku jedinicu klima uredjeja na fasadu prema vasoj susjedi koja vas sada prijavljuje.

Mozda je "klima" i bucna i proizvodi smrad i zagadjuje susjedine vidike, narušava izgled fasade, mozda je objekt pod spomeničkom zaštitom...i sl.

Isto tako malo je vjerojatno da ste u interijeru samo pregradne zidove mjenjali, pa i taj statičar vam moze svašta napisati...A instalacije? da li ste to mjenjali i namjenu prostorija i međukatne konstrukcije ili završne podove, pa premještali sanitarije, a u 80m2 može se svašta napraviti?

I u slučaju adaptacije stana morate imate potvrdu na glavni projekt nadležne uprave, a ne kako to kako kažete: "gomila vaših prijatelja i vaša rodbina" radi adaptacije bez ikakvih papira i projekata?

:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

-Adaptacija se ne događa u staroj jezgri i zgrada nije pod nikakvom zaštitom....

-Susjeda koja me prijavila živi ispod mene i također ima 2 klime montirane na fasadi....

-Klima nije bučna, jer u trenutku prijave još nije ni trenutka radila ( prijava je stigla u vrijeme

adaptacije, kada još nisam živio u stanu)

-Mjenjao sam kupaonicu s ostavom, vodoinstalacije te elektroinstalacije.......

-Ako sam već zaribao, kako da se izvučem iz toga, ŠTA DA RADIM???????

:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite i vi sudjedu za 2 klime na fasadi i vršite svakodnevni pritisak

Inspekcija reagira jedino na prijave, a ne na ono što vidi.

Apsolutno nikakva kazna ne postoji za vaš slučaj. U najgorem slučaju možete dobiti rješenje o uklanjanju klime i vraćanje pregradnih zidova i cijevi u prvobitno stanje, koje ne morate izvrštiti i koje ministarstvo nikada neće izvršiti. Imala sam i ja posla i sa građevinskom i sa nerazumnim susjedima za veće stvari od vaših - garaža, tersa, ogradni zidovi - pa mi nisu mogli ništa - naknadno sam ishodila papire - i to je to. Uzrujavate se bez veze. Svi vaši susjedi imaju putra na glavi, kao i svi inspektori. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

A onda ništa, čekam pismo od inspektorata, a do onda pozdrav........

Ako ste mjenjali sanitarije u vasem stanu, a susjeda je ispod vas možda joj sad pušta iz vaseg stana, pa ima fleke po stropu, ili drugu štetu?

Mozda da promjenite strategiju i pregrizete ono ... znate na kaj mislim, pa se sprijateljite sa susjedom, pa pokloni pa priznajte joj svoju krivicu, pa da se i zbližite malo više, da je pitate kad god je sretnete da li joj treba kakva pomoć jer da bi te vi ucinili sve za nju.....i tak znate kak se nekom zapliva u cmar...

Ponudite joj ako ima bilo kakvu štetu vezano za vašu adaptaciju da cete sve sanirati u svom trosku pa i ako treba pofarbati dio njenog stana ili sve, ali pitajte susedu kaj je muci i kak joj mozete pomoć.

I to sve dok vam neda potpis vasa susjeda i dok ne prestanu prijave s njene strane...

Dobrosusjedski odnosi zlata vrijede.

Eto morate imati samo dobru priču, jer lijepa riječ sva vrata otvara....i to je to. promjenite strategiju i postanite ljubazni, pohvalite je u nećem, recimo noge da dosad niste to primjetili a i oci da ima kao Elizabet Taylor....P. :-o:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ne morate traziti suglasnosti za potvrdu na glavni projekt adaptacije stana. Nas su izmrcvarili sa rekonstrukcijom na koju treba suglasnost, ali smo uspjeli nakon godinu i po dokazati da radimo samo adaptaciju, stan je u u spomenickoj bastini i ne bi puno postigli da se nismo obratili Ministarstvu zastite okolisa. Nasi susjedi traze da adaptiramo njihov stan koji su bespravno oduzeli djedu i baki i nista u njega nisu ulagali vise od 40 godina. jos i prijete, ali za potvrdu na glavni projekt zaboravite suglasnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija