Jump to content

javni biljeznici sudski bogovi ili lopovi


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi pomognete savjetom ili pravnom pomoci u svezi jednog javnog biljeznika. Radi se o slijedecem, nakon oceve smrti dodjeljeni smo odredenom javnom biljezniku da obavi ostavinsku raspravu, kako je u raspravi sve cisto jer brat i ja smo prepustili sve majci, biljeznik je ustvrdio da nase dugovanje prema njemu iznosi 3.000,00 kuna. Na sto smo se mi usprotivili. Kasnije smo saznali da je visina naknade propisana tarifom. Neznamo po kojoj tarifi je on dosao do iznosa od 3000,00 kuna. U kontaktu nakon 24 sata sa njim iznos naknade je naglo pao na trecinu prethodnog iznosa (koji je razlog tome?). Nakon naseg inzistiranja da nam kaze kako je dosao do informacije o vrijednosti nekretnine odgovorio nam je da ju je dobio putem telefona od nepoznate osobe. Ne samo za mene nepoznate, nego i za njega samoga sto je priznao. Nakon sto smo trazili neki pismeni dokaz o procjeni vrijednosti odgovorio je da ga sud ovlascuje da procijeni vrijednost sam. (danas smo provjerili njegov iskaz u katastru u sesvetama te su rekli da oni ne daju vrijednost nekretnine niti pismeno a kamoli kako je on rekao da je dobio informaciju putem telefona.)

 

Molim Vas da mi odgovorite da li je on duzan obrazloziti iznos naknade odnosno reci mi sto placam? Jer isto sam njega pitala pa sam dobila negativni odgovor. Te na moje negodovanje odgovara da se nemam pravo na iznos zaliti i k tome direktno me ucijenjuje da necu dobiti rjesenje dok mu te novce ne platim. A najvaznije kada je izrekao novi smanjeni iznos jasno je rekao da ispod te cijene ne ide kao da smo na trznici, a ne da je iznos dobijen po tarifi.

 

Isto tako Vas molim da me uputite gdje mogu dobiti na uvid tarife za obracun prilikom ostavinske rasprave, ako je to moguce fizickim osobama.

 

Ja sam jedna ogorcena osoba njegovim ponasanjem. Voljna sam platiti sve sto sam po zakonu duzna, ali ne zelim da me netko ucijenjuje i potkrada. Stoga Vas molim da mi hitno odgovorite l da bi znala sto da dalje poduzimam.

 

 

 

Unaprijed hvala,

 

 

 

P.S. Doticnu osobu u tekstu nisam imenovala dok nisam sigurna u svoja prava i njegove obveze.

 

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija