Jump to content

0,3 grama marihuane 5.000 kn kazne


Greatboy

Preporučene objave

Iman 18 godina, policija me uvatila u gradu prije tjedan dana sa jednom zamotanom đojom (spremnom za pušenje), odvelo me u postaju i izvagali 0,7 grama skupa sa filterom, duvanom i papirom, a čiste trave je bilo ispod 0,3, i dali mi potvrdu o preuzimanju opojne droge(uzmimo u obzir da nikad za ništa nisam bio kažnjavan)! Sljedeći tjedan tj. jučer mi je u plavoj kuverti stigla kazna 5.000 kn za posjedovanje marihuane i 200 kn sudskih troškova, a nisan uopće dobija poziv za sud i nikakvu uvjetnu samo uplatnice, a u obrazloženju piše ako neplatim, da ću morati platiti prisilno, a ako neplatim ni prisilno u roku godine dana, onda mi sljedi 17 dana zatvorske kazne!

Čita sam u novinama da je lika uvatilo sa 8 grama trave pa je dobija samo uvjetnu kaznu od 6 mjeseci iako je prije toga bia kažnjavan!

 

Jel to normalno? Šta da radim? Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za 7 dana presuda...........uuuuuuuuuuuu što rade ovi prekršajci !!!!!!!!!!!

Svaka čast na brzini prekršajnog suda, ali to znači da će doći (možda) i nekakav papir od Općinskog suda, jer je posjedovanje i kazneno djelo !!!!!!!!!!

Osobno mislim da je kazna od 5.000 kuna previsoka, ali to je minimalna kazna.

Mislim da je najbolje skočiti do nekog odvjetnika pa možda prođete jeftinije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki ima pravo, žali se.

Ali i nemoj platiti nikako. Reci da ćeš radije u zatvor. Zadnje što znam je da su zatvori toliko pretrpani da su tražili da se ne šalju ljudi na izdržavanja mandatorne kazne (to kad se izdržava zatvorska kazna umjesto plaćanja nekakve kazne).

Suma od 5000 kn je apsurdna.

U kojim okolnostima su ti našli joint - pretresli su te? Ako da, zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Floki ima pravo, žali se.

Ali i nemoj platiti nikako. Reci da ćeš radije u zatvor. Zadnje što znam je da su zatvori toliko pretrpani da su tražili da se ne šalju ljudi na izdržavanja mandatorne kazne (to kad se izdržava zatvorska kazna umjesto plaćanja nekakve kazne).

Suma od 5000 kn je apsurdna.

U kojim okolnostima su ti našli joint - pretresli su te? Ako da, zašto?

 

 

Nije mandatorna kazna nego se to zove supletorna kazna zatvora, i sudovi šalju osobe na izvršenje putem policije koja to mora provesti. To se zove Naredba !!!!!!! A inače sudovi nemaju neke mogućnosti za "praštanje" pravomoćnih postupaka, već to proslijeđuju na izvršenje. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte provesti 17 dana u zatvoru pa ćete vidjeti da li ćete drugi put platiti ako možete.

Garantiram da će svak drugi put radije platiti :namiguje:

 

Inače prenatrpanost zatvora traje cijelu godinu, ali primanje slučajeva koji nisu pritivorski se odgađa samo tijekom ljetnih mjeseci kada su pritvori znatno učestaliji zbog stranaca koji čine kaznena djela pa ih se treba pritvoriti da ne pobjegnu u svoje države.

 

Dakle kada prođe ljeto, pozivi za izdržavanje kazne se počinju lagano ubrzavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Floki ima pravo, žali se.

Ali i nemoj platiti nikako. Reci da ćeš radije u zatvor. Zadnje što znam je da su zatvori toliko pretrpani da su tražili da se ne šalju ljudi na izdržavanja mandatorne kazne (to kad se izdržava zatvorska kazna umjesto plaćanja nekakve kazne).

Suma od 5000 kn je apsurdna.

U kojim okolnostima su ti našli joint - pretresli su te? Ako da, zašto?

 

Pretresli su me u najnormalnijim okolnostima! Nije bilo ikakvog pokušaja bijega ni išta sličnog, dakle normalna šetnjica! Uz to mi nisu pokazali nikakvu značku!

Neznan el bi platija kaznu ili iša u zatvor, al tražit ću da mi dadu uvjetnu bez kazne, jer nije pošteno za to malo trave 5.000,00 kn!

imam mogućnosti platiti kaznu, al neću smradovima davat pare za otplatu autoputa Zagreb-Split, radije ću ić u zatvor!

Hrvatska politika je sranje!

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto čovjek je izabrao svoj put. Možda ima milijun kuna na računu, ali ako plati 5000,00 kuna kazne, možda neće imati za Ferrarija. :-)

 

Inače izjavljivanje pravnog lijeka je jedina opcija za smanjenje posebice stoga jer mu je očito izdan prekršajni nalog.

 

U daljnjem postupku može tražiti ublažavanje kazne jer je student, 18 godina, nekažnjavan, obiteljska situacija takva i takva itd..., ali prigovor je zasada idući korak ako ga želi izjaviti.

 

Glede izražavanja Greatboy dajem opomenu :no-no:

Kritka svake zakonske politke države je dozovljena, ali bez vrijeđanja i korištenja neprimjerenog riječnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opća svrha prekršajnopravnih sankcija

 

Članak 6.

Opća svrha propisivanja i izricanja ili primjene svih prekršajnopravnih sankcija jest da svi građani poštuju pravni sustav i da nitko ne počini prekršaj, te da se počinitelji prekršaja ubuduće tako ponašaju.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Otkud da plati ako NEMA!?! 5000 kn je puno.

 

Ako ima za drogu ima i za kaznu, ako nema on ima tatica, ako ima za travu imat će i za koku, ako nađe za koku naći će i za Iglu. Nažalost.

Dok tateki jure za lovom djeca im se drogiraju.

Žalosno je da se to svatkom može desiti.

Ne pišem samo zbog ovog slučaja nego i za sve ostale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretresli su me u najnormalnijim okolnostima! Nije bilo ikakvog pokušaja bijega ni išta sličnog, dakle normalna šetnjica! Uz to mi nisu pokazali nikakvu značku!

Neznan el bi platija kaznu ili iša u zatvor, al tražit ću da mi dadu uvjetnu bez kazne, jer nije pošteno za to malo trave 5.000,00 kn!

imam mogućnosti platiti kaznu, al neću smradovima davat pare za otplatu autoputa Zagreb-Split, radije ću ić u zatvor!

Hrvatska politika je sranje!

:palacdolje:

 

misim da nisi dobio prekr. nalog jer je kazna veća od 2000 kn, ali svejedno napravio si prekršaj i kazneno djelo i sada se moraš nositi sa njime, ili budi muško i odradi to dokraja ili odi u neku drugu zemlju pa tamo slobodno konzumiraj travu ovdje je to zabranjeno, to nisam odlučio ja nego večina u saboru, a njih je izabrala večina birača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pan je napisao:

Slažem se sa Stepom, i ako je kazna za nenošenje kacige na motociklu 1.000 kuna onda bi osobe u posjedu droge trebalo kažnjavati puno više.

Ona logika, ako imaš za drogu imati ćeš i za kaznu od 20.000 kuna.

 

-------------------------------------------------------------

Ohoho! Vrlo smiono. Joint u džepu nije opasan kao vožnja bez kacige - pa po kojoj logici?

I jedno pitanje: kojom sumom i da li instantno treba kazniti muža koji prebije suprugu?

A nema jointa u džepu, jel :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija