Jump to content

Obrt,uvoz,veleprodaja,strani dobavljači,carina,davanja


Djurdja11

Preporučene objave

Planiram otvoriti obrt i baviti se prvenstveno uvozom odjeće koja je (kao i sve drugo nažalost)proizvedena u Kini za eurpskog naručitelja.Sudeći po onome što mi je pokazano radi se o stvarno dobrom i kvalitetnom proizvodu.

kako ne znam puno o ovome što namjeravam započeti molim sve za pomoć

Dali se uopće može registrirati obrt za uvoz i veleprodaju

ja svu robu prvo moram platiti pa je potom preuzeti u skladištu prodavatelja(Francuska).Pa me zanima na koji način sam osigurana od neugodnosti.Recimo da ja nešto platim a prodavatelj mi ne može isporučiti plaćenu robu.što da radim u tom slučaju,na koji način se mogu osigurati,dali vrijedi račun koji sam dobila,od koga da tražim pomoć da mi se vrati novac,plati šteta(izgubljena dobit,plaćenio troškovi špeditera koji bi trebao preuzeti robu ...).

Zatim, dali moram platiti carinu kao da je roba kineska ili možda ne moram budući je proizvođač iz francuske a oni su u EU.

DAli da se obratim HGK-u za pomoć oko ovih mojih nedoumica ili HOK-u.

:misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete otvoriti obrt za uvoz i veleprodaju odjeće.

 

Prije nego počnete poslovati (budući da robu morate platiti prije preuzimanja), napravite Ugovore o poslovnoj suradnji s dobavljačem, na hrvatskom jeziku i jeziku dobavljača, prevedene i ovjerene od strane ovlaštenog prevoditelja, te ovjerene kod javnog bilježnika i ovlaštene institucije dobavljača.U tom ugovoru navedite sve stavke u svezi s međusobnim pravima i obvezama, kako bi ste se zaštitili od svega što navodite (neisporučena roba,zakašnjela dostava i dr.)

 

Radi potrebnih carinskih davanja (i nedoumica),najprije otiđite dobrom špediteru i porazgovarajte s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Imam jedan problem i pitanje na koje ne mogu naći odgovor nikako.

 

Naime, planiram uvoziti rabljenu dječju odjeću iz UK i zatim je prodavati u našoj trgovini.

 

Tvrtka od koje bi uvozio robu uredno je registrirana u Engleskoj i posluje putem interneta.

 

Pri kupnji će mi izdati fakturu odnosno račun sa svim mogućim podacima koje trebam za uvoz i sanitarnu inspekciju, ALI MI NE MOGU PEČATIRATI FAKTURU iz razloga što ne posjeduju pečat.

 

Zakon u UK je kudikamo drugačiji nego kod nas, pa sve tvrtke koje ne posluju s prihodima većim od 70 000 funti ne moraju imati pečat, a niti porezni broj, dovoljno je samo ime tvrtke i adresa bez ikakvih dodataka (d.O.o., ltd. Gmbh itd...) iako je tvrtka uredno registrirana.

 

E sada, da li će mi u Hrvatskoj prilikom uvoza carina dozvoliti uvoz robe uz fakturu koja ima sve podatke i potpise osim pečata i njihovog OIB-a? Ako ne, molim vas za odgovor na koji način da uvezem onda robu?

 

Gore je zakon kada nešto potpišu jer inače im odmah tvrtku zatvore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija