Jump to content

Znate li možda????


dali29

Preporučene objave

Poštovani

 

Ja imam jedno pitanje,ali prvo da pojasnim!!!!Ja sam hrvatska državljanka.2006 god sam se u Republici Italiji udala za talijanskog državljanina gdje sam i živjela do 2009.U siječnju 2009 sam se zajedno sa svojim suprugom preselila u Njemačku gdje sam bila do siječnja ove godine kada sam napustila supruga i vratila se u Hrvatsku.Mene sada zanima gdje i kako se ja mogu razvesti od mog supruga.Poslala sam e-mail u talijansku ambasadu u Zagrebu sa istim upitom i oni su mi rekli da razvod braka mogu pokrenuti na nadležnom sudu u gradu u kojem trenutno živim(Osijek).Inače sam rođena osječanka i tu sam i živjela do udaje.Na Općinskom sudu u Osijeku ne znaju šta mi je činiti.Kažu da mogu podnijeti tužbu za razvod braka i da će oni to zaprimiti pa će onda sudac odlučiti jeli to u njihovoj nadležnosti ili ne.Tj.ta tužba je po gospođinim riječima možda čak i uzaludna,,,,,,jer ona ne zna šta i kako trebam napraviti jer je po njenom ovo kompliciran slučaj jer sam udana u Italiji,zadnje prebivalište mi je u Njemačkoj gdje moj suprug trenutno živi,a sad sam tu u R.Hrvatskoj..Sada sam ja malo zbunjena jer ne znam tko je nadležan za ovaj slučaj!!!!Bila bih Vam jako zahvalna kada bi mi mogli odgonetnuti ovaj misterij pa da znam gdje da i kako pokrećem razvod......!!!!!I da napomenem,,,,,nemamo djece ja i moj suprug.

 

Unaprijed zahvaljujem i strpljivo očekujem Vaš odgovor

 

D.K

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Draga moja sugrađanko slobodno podnesite tužbu za razvod jer po Zakonu o rješavanju sukoba zakona.....:

 

Nadležnost suda Republike Hrvatske postoji u sporovima radi utvrđivanja postojanja ili nepostojanja braka, poništenja braka ili razvoda braka (bračni sporovi) i kad tuženik nema prebivalište u Republici Hrvatskoj:

 

ako su oba državljani Republike Hrvatske bez obzira na to gdje imaju prebivalište, ili

ako je tužitelj državljanin Republike Hrvatske i ima prebivalište u Republici Hrvatskoj, ili

ako su bračni dugovi imali svoje posljednje prebivalište u Republici Hrvatskoj, a tužitelj u vrijeme podnošenja tužbe ima prebivalište ili boravište u Republici Hrvatskoj.

Ako je tuženi bračni drug državljanin Republike Hrvatske i ima prebivalište u Republici Hrvatskoj, nadležnost suda Republike Hrvatske je isključiva.

 

Ako bude problema pošaljite private message pa ćemo vidjeti što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija