Jump to content

VIP - ovrha na plaću pa na bankovni račun


biggy

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Da ne zamaram detaljima, ovako..

 

U firmu mi je stigla pravomocna odluka o ovrsi. Odvjetniku je vraceno ocitovanje o mojoj kreditnoj zaduzenosti u kojoj stoji da mi je 1/3 place u kreditu te je predmet zaveden kao 2. po redu u tzv. ocevidnik redosljeda naplate. Dakle, kada rijesim kredit, dug od VIP-a ce biti naplacen sukladno zakonu o ovrsnom postupku. Od tog dana je proslo 10 mjeseci, a prije tjedan dana mi je blokiran racun u banci, kako vele, od strane VIP-a.

- Da li je to normalno? Mislim, da se temeljem istog ovrsnog prijedloga mjenja nacin naplate?

 

Naravno, da ne govorim da je banka blokirala cijeli racun, a ne samo trecinu place kako bi prema zakonu o ovrsnom postupku morala postupiti jer imam placu manju od prosjecne place u RH.

 

- Kako tim bankama stati na kraj jer one ocito prve ne postuju zakon?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biggy je napisao:

Dobar dan!

 

Da ne zamaram detaljima, ovako..

 

U firmu mi je stigla pravomocna odluka o ovrsi. Odvjetniku je vraceno ocitovanje o mojoj kreditnoj zaduzenosti u kojoj stoji da mi je 1/3 place u kreditu te je predmet zaveden kao 2. po redu u tzv. ocevidnik redosljeda naplate. Dakle, kada rijesim kredit, dug od VIP-a ce biti naplacen sukladno zakonu o ovrsnom postupku. Od tog dana je proslo 10 mjeseci, a prije tjedan dana mi je blokiran racun u banci, kako vele, od strane VIP-a.

- Da li je to normalno? Mislim, da se temeljem istog ovrsnog prijedloga mjenja nacin naplate?

 

Naravno, da ne govorim da je banka blokirala cijeli racun, a ne samo trecinu place kako bi prema zakonu o ovrsnom postupku morala postupiti jer imam placu manju od prosjecne place u RH.

 

- Kako tim bankama stati na kraj jer one ocito prve ne postuju zakon?

 

Morate podnesti prigovor protiv zapljene sredstava na tekučem računu kao nedopuštene jer se ovršnim zakonom može plijeniti 1/3 iznosa plače ili više ako je več od prosjeka RH. Prigovor podnesit u banku u kojoj imate otvoren tekuči račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novi topic, budem iskoristio ovaj. Situacija je slicna samo meni je kao ovrha na racun dosla mjenica koja je blokirala cijeli racun.

 

Poslao sam prigovor banci u kojoj imam racun kao i banci koja je poslala mjenicu na naplatu (da mi odredi maximalni iznos koji mogu uzimat i da taj uzimaju, a ne sva sredstva na racunu) no nisam dobio nikakav odgovor, a blokada i dalje stoji.

 

Sad planiram pisati tuzbu, ali neznam kojem sudu. Trgovackom? Ustavnom? Prekrsajnom?

 

Hvala unaprijed!

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije nego što počnete pisati tužbu potražite savjet odvjetnika kada vam već ovdje nitko ne savjetuje. mjenica je trebala garantirati da ćete uredno plaćati neku robu, usluge i sl. vjerojatno niste pa je onaj tko je imao vašu mjenicu, poslao na naplatu. mjenica blokira račun dok se ne naplati iznos naveden na mjenici, odnosno ako je vlasnik ne povuče što bi značilo da ste se dogovorili o načinu plaćanja. otprilike tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija