Jump to content

Priključak struje/legalizacija kuće


mv25

Preporučene objave

Bok svima.Hitno mi treba pomoć.Naime imam kuću koja je sagrađena 90-tih godina,ucrtana je u katastar,ima vlasnički list udio 1/1.Nažalost nema građevinsku dozvolu.E sad, ja sam bila spremna krenut u legalizaciju ali me strah koliko će me sve to koštati tj. bojim se ponajviše kazne.Čitala sam dosta po forumima pa više neznam kolika je stvarna kazna.Imam i neke podatke o troškovima,pa bih molila nekog da mi napiše da li imam sve podatke o plaćanju.Dakle ovo je što ja znam :

-projektant 6E po kvadratu(vec sam pitala za cjenu)

-geometar oko 1000E

-komunalni doprinos 16,20kn po kubiku(za moje mjesto stan.)

-vodeni doprinos 15,00kn;odnosno 7,50kn(branitelji)

-komunalna naknada ???

-kazna- valjda 50% kom. doprinosa

I mozete li mi kazat kako se računa kubikaža,mjere moje kuće su 10m x 11m.

Uz sve ovo imam i potvrdu od Ministarstva obitelji,branitelja i međugeneracijske solidarnosti da smo oslobođeni od plaćanja

troškova komunalnog doprinosa i komunalnog opremanja.Mene zanima kome se obratit za ovo oslobađanje i da li je moguće dobit priključak stuje bez građevinske tj. u mom slučaju bez rješenja o izvedenom stanju.Molim vas da mi netko pomogne.Unaprijed zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mv25 je napisao:

Naime imam kuću koja je sagrađena 90-tih godina,ucrtana je u katastar,ima vlasnički list udio 1/1.Nažalost nema građevinsku dozvolu.Mene zanima kome se obratit za ovo oslobađanje i da li je moguće dobit priključak stuje bez građevinske tj. u mom slučaju bez rješenja o izvedenom stanju.

 

Imate vlasnički list nakome je upisana kuća, ili samo zemljište?

Priključak struje ne možete dobiti bez legalizacije, tj rješenja o izv. stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija