Jump to content

Ovrha - alimentacija u postocima, kako sastaviti Ovršni prijedlog?


Usagi

Preporučene objave

Molilm pomoć. Trebam sastaviti ovršni prijedlog - alimentacija, koja je presudom određena u visini od 25%. Otac djeteta je obrtnik i sam je sebi poslodavac. Kako da saznam, dobijem uvid u iznos njegovih primanja, budući da mi je potrebno nza odrediti visinu potraživanja. U poreznoj mi nisu htjeli dati potvrdu jer je to tajna, kao niti mojoj odvjetnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Pa kakva vam je to odvjetnica koja ne zna kako doći do podataka? I kako sastaviti ovršni prijedlog?

Porezna će dati podatke ako sud tako naloži.

:kavica:

Je, to znam, ali kako da specificiram u ovršnom prijedlogu? "Nije uplatio tad, tad, tad i tad, ali ne znam za koji ga iznos teretim? Pa dajte Vi to onda utvrdite." Aha - Hau jes nou... :vrti:

 

Odvjetnica je izvrsna, no mlada i od kada ona radi, nije u praksi imala slučaj ovrhe za alimentaciju dosuđenu u postocima. Zašto bi automatski trebala biti loša?:palacdolje:

 

Osobno pitanje, možda griješim, ali zašto imam osjećaj da sam Vam ja posebno interesantna? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

25%cega?

Mozete li citiratitaj dio odluke?

 

"Nalaže se ocu djeteta XX plaćati na ime njegovog uzdržavanja mjesečni iznos od 25% od plaće koju ostvaruje počevši od xx.xx.xxxx. pa nadalje najkasnije do svakog 10. u mjesecu sa zakonskim zateznim kamatama tekućim dospiijeća svakoj pojedinog iznosa pa do isplate na ruke majke i zz XX.

 

Napomena: Dok je radio u privatnoj firmi i dok su mi iz firme uplaćivali alimentaciju, iznos je bio 25%, i nikad nije bio točno fiksan u lipu. Tek kad je njemu plaća počela rasti negdje oko 2004te, gospodin se prijavljuje u svoj vlastiti obrt, i zaokružuje alimentaciju, koja je takva kakva jest od tada. Realno, to nije loša alimentacija, čak naprotiv, ali me zanima da li je točna. Uvid u njegovu plaću, nikada nije dao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba, jer od siječnja ove godine nije plaćao ništa, da bi u listopadu počeo uplaćivati 500 kn. Dakle, trebam raditi ovršni. No nikako ne mogu bez Suda doći do iznosa plaće, da bi mogla to napraviti. A kako mi kaže odvjetnica - treba se specificirati točno za koji ga se iznos tereti, plus kamate. S time da ima još i neplaćanja u 2008moj, dakle treba ustanoviti kolika je plaća tada bila. A ja ne znam od kuda krenuti. Ne znam da li da radim ovršni na iznos koji je uplaćivao do sada ( ne mislim na ovo od rujna ove godine), pa da se on žali? Pitali smo gomilu kolega, ne znaju. Da napomenem odvjetnica nije neka amaterka i potpuno joj vjerujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usagi je napisao:

 

Odvjetnica je izvrsna, no mlada i od kada ona radi, nije u praksi imala slučaj ovrhe za alimentaciju dosuđenu u postocima. Zašto bi automatski trebala biti loša?:palacdolje:

 

Osobno pitanje, možda griješim, ali zašto imam osjećaj da sam Vam ja posebno interesantna? :kavica:

 

 

Pročitajte poruku u 'inbox'-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imam pitanje, ako tko zna.

 

Naime, zanima me. Budući da je bivši suprug obrtnik, prijavljen je u svom obrtu, alimentacija je 25% od primanja, da li je moguće da izbjegne naplatu duga ako je radio na crno, dakle nema evidentirane prihode, dakle samim time i "nema" prihoda? Da li je u tom slućaju 25% od 0 = 0? Ili ima neka odredba u zakonu da ipak mora nekako uzdržavati dijete?

Ili nikom ništa?

 

Fakat ne želim zvučati sebično, niti ne želim nešto na što naše dijete nema pravo. Samo mi je zlo od ulizivanja i glumljenja patnika od kad se predao ovršni prijedlog. Naime, to radi djetetu, ne meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija