Jump to content

Računanje trajanja bolovanja


Mrvna

Preporučene objave

Otvorila sam bolovanje na svoje dvogodišnje dijete. Pedijatrica je napisala predviđeno vrijeme trajanja 8 dana.

 

Ubrajaju li se u tih 8 dana i subote i nedjelje?

 

Moja liječnica tvrdi da da,

HZZO sam zvala tri puta i dobila tri (!) različite informacije:

1.računaju se samo dani od ponedjeljka do petka,

2.računa se i subota,

3.računa se i subota i nedjelja i blagdani).

 

Može li mi netko konačno dati točnu informaciju?

Ako je bitno za odgovor, zaposlena sam na radnom mjestu na kojem su subote i nedjelje neradne.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pedijatrica nije nadležna ni za otvaranje ni za zatvaranje bolovanja, ona daje samo preporuku, dok će izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite kao zaključan dan bolovanja napisati nekakav datum koji je meritoran.

 

Hoće li to biti osam dana, devet dana ili tri dana od nekog početnog dana, baš i neke veze s obračunom nadoknade plaće za to vrijeme ne bi trebalo imati, pa nije ni jasan smisao samog pitanja s kojim ste izgleda eto zbunila mnoge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pedijatrica piše samo predviđeno trajanje ( npr. znaći ako dijete ima gripu a po zakonu je za gripu predviđeno 8 dana bolovanja) pedijatrica to piše!

ako, kada dođeš na kontrolu dijete je i dalje bolesno (bez obzira na ovih 8 dana pedijatrica neće "zatvoriti" bolovanje nego će ostaviti i dalje)

kad dijete ozdravi, opet pregled, i onda pedijatrica piše "potvrdu" da je dijete zdravo i zatvara bolovanje!!!

 

tj. gdje god sam pisao da pedijatrica otvara-zatvara

ona samo daje potvrde sa kojima dr. opče prakse otvara-zatvara bolovanje!

 

P.S. u tih 8 dana ubrajaju se i subote i nedjelje

- dok se subote i nedjelje ne računaju (na poslu) u bolovanje!! ako me razumiješ!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija