Jump to content

što nakon odbijene tužbe Upravnog suda


ile

Preporučene objave

presuda Uprav suda je pravomoćna u ovom slučaju. Jedini izlaz za nezadovoljnu stranku (tj tebe) jest ustavna tužba pred Ustavnim sudom (rok za podnošenje ustavne tužbe je 30 dana od dana dostave presude Upravnog suda). Ali tu ima više "ali" i "ako" - ovisno od onoga što piše u presudi!

dobro postoji još jedna mogućnost pred Vrhovnim sudom RH ali zaista mala i ne ovisi o tebi. Zato se vraćam na ustavnu tužbu...sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

crazyiura je napisao:

presuda Uprav suda je pravomoćna u ovom slučaju. Jedini izlaz za nezadovoljnu stranku (tj tebe) jest ustavna tužba pred Ustavnim sudom (rok za podnošenje ustavne tužbe je 30 dana od dana dostave presude Upravnog suda). Ali tu ima više "ali" i "ako" - ovisno od onoga što piše u presudi!

dobro postoji još jedna mogućnost pred Vrhovnim sudom RH ali zaista mala i ne ovisi o tebi. Zato se vraćam na ustavnu tužbu...sretno!

 

 

 

Hvala za zakašnjenjem crazyiura,jedna informacija za sve forumaše,od 01.01.2012g.se može uložiti žalba na rješenje upravnog suda što do sada nije bilo moguće,tako da sam i ja isto učinio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Moj ti je savjet da nađeš odvjetnika, nemam baš neka dobra iskustva sa odvjetnicima po službenoj dužnosti.I mene to isto čeka samo što ja moram najprije pisati žalbu a kad ju odbiju,naravno kao i velikoj većini,onda predajem sve u ruke odvjetnika,osim ako ne bude odmah tražio da mu platim,jer u tom slučaju neznam što ću napraviti. Pozdrav i puno sreće,trebat će ti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Hvala za zakašnjenjem crazyiura,jedna informacija za sve forumaše,od 01.01.2012g.se može uložiti žalba na rješenje upravnog suda što do sada nije bilo moguće,tako da sam i ja isto učinio.

 

Evo i ja sam to nedavno saznala, ali ne znam nakon kojeg roka se može podnest žalba na rješenje upravnog suda i kome.

Dakle ako je od rješenja prošlo već godinu ili više da li je moguće uložit žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plumica je napisao:

 

 

Hvala za zakašnjenjem crazyiura,jedna informacija za sve forumaše,od 01.01.2012g.se može uložiti žalba na rješenje upravnog suda što do sada nije bilo moguće,tako da sam i ja isto učinio.

 

Evo i ja sam to nedavno saznala, ali ne znam nakon kojeg roka se može podnest žalba na rješenje upravnog suda i kome.

Dakle ako je od rješenja prošlo već godinu ili više da li je moguće uložit žalbu?

 

Žalba se može uložiti najkasnije 30 dana od izdavanja rjesenja Upravnog suda a podnosi se pismenim putem takodjer Upravnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, moram vas razočarati - novi ZUS se primjenjuje samo za upravne sporove od 1.1. ove godine. Svi predmeti zaprimljeni u Upravnom sudu RH a nedovršeni do 31.12. prošle godine idu po starom ZUS-u.

Predmeti dovršeni po starom ZUS-u ne mogu se dalje rješavati po novom ZUS-u. Dakle, ako ste dobili pravomoćnu presudu (a to je presuda Upravnog suda RH) idete putem kojim sam naznačio u prethodnom postu o ovoj temi - ne po novom ZUS-u! Nažalost, ali tako je...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

završen upravni spor-(omjer rat-mir)..v.u.sud misli da je sve bilo po zakonu.

Zanima me u svezi ustavne tužbe.

osnova treba biti pravo na pravično suđenje

sud u obrazloženju naveo "oslanjajući se na mišljenje mir.vještaka mislimo da nije povređen zakon meni na štetu"....

a tužba je bila da taj vještak nije dobro utvrdio činjenično stanje i da nije nigdje naveo bolest koja je izvan rata......

znaći sud ne zanimaju činjenice ,nego šta misli o tome mir.vještak,...nromalno da će misliti da je on u pravu.....to je po meni pristrano suđenje,odnosno povreda ustava koji garantira pravično suđenje (nepristano).

ova moja tužba vjerovatno će imati za posljedicu pitanja stotine branitelja koji imaju izvan okolnosti,a uopće nema objašnjenja koja bolest ili šta to utiče .

 

odvjetnike nemam odakle plaćati,pa me zanima vaša pomoć ako itko zna shemu kao ispuniti ustavnu tužbu (sa gore navedenim razlogom),može i na pp (u wordu)

objašnjenje i detalji oko mog slučaja sam ću nadopuniti.

Našao sam i neka uputstva oko toga,ali više mišljenja je dobrodošlo.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

završen upravni spor-(omjer rat-mir)..v.u.sud misli da je sve bilo po zakonu.

Zanima me u svezi ustavne tužbe.

osnova treba biti pravo na pravično suđenje

sud u obrazloženju naveo "oslanjajući se na mišljenje mir.vještaka mislimo da nije povređen zakon meni na štetu"....

a tužba je bila da taj vještak nije dobro utvrdio činjenično stanje i da nije nigdje naveo bolest koja je izvan rata......

znaći sud ne zanimaju činjenice ,nego šta misli o tome mir.vještak,...nromalno da će misliti da je on u pravu.....to je po meni pristrano suđenje,odnosno povreda ustava koji garantira pravično suđenje (nepristano).

ova moja tužba vjerovatno će imati za posljedicu pitanja stotine branitelja koji imaju izvan okolnosti,a uopće nema objašnjenja koja bolest ili šta to utiče .

 

odvjetnike nemam odakle plaćati,pa me zanima vaša pomoć ako itko zna shemu kao ispuniti ustavnu tužbu (sa gore navedenim razlogom),može i na pp (u wordu)

objašnjenje i detalji oko mog slučaja sam ću nadopuniti.

Našao sam i neka uputstva oko toga,ali više mišljenja je dobrodošlo.......

 

Prvi puta sam na upravnom sudu dobio, u igri bili vještaci, drugi puta izgubio, opet vještaci i iako sam bio u pravu jer se prethodno nisu držali 1. presude upravnog suda, drugi puta su se kao i kod tebe pozvali na vještake i odbili.Ustavni sud nije vidio nepravilnosti ????? Tako da sumnjam i u tvom slučaju , no ja opet stalno volim govoriti treba se boriti pa...? Javi se na mail ili pp pa ti mogu poslati svoju tužbu Ustavnom sudu ak ti može pomoći, jer ovako drage volje ali zdravstveno i vremenski sam u govnima. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim te ako možeš i meni poslati primjerak tužbe Ustavnom sudu. Dobio pd Upravnog 13.02.2013. tužba se odbija. Mislio sam da ne tjeram dalje, ali hoću. Sutra mi je zadnji dan za Tužbu ustavnom sudu pa ako je moguće dobiti primjer zbog lakšeg snalaženja. nepodnošljivom lakoćom odbijaju tužbe , a da ni nr pročitaju što je vještak napisao... pozdrav i hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Molim, ako netko ima da mi pošalje primjerak tužbe Ustavnom sudu.

 

Prije dva dana sam dobio odbijenicu sa Upravnog suda. Odbija se tužba (omjer rat-mir), Čekao sam skoro 3 godine da bi mi napisali da ne vide nezakonitosti. Vještak je napisao to i to i to je u skladu s zakonm, bla, bla. Manje, više prepisano obrazloženje koje je dalo Mirovinsko nakon moje žalbe.

 

Kopiram i potpisujem ono što je napisao gorand:

 

završen upravni spor-(omjer rat-mir)..v.u.sud misli da je sve bilo po zakonu.

Zanima me u svezi ustavne tužbe.

osnova treba biti pravo na pravično suđenje

sud u obrazloženju naveo "oslanjajući se na mišljenje mir.vještaka mislimo da nije povređen zakon meni na štetu"....

a tužba je bila da taj vještak nije dobro utvrdio činjenično stanje i da nije nigdje naveo bolest koja je izvan rata......

znaći sud ne zanimaju činjenice ,nego šta misli o tome mir.vještak,...nromalno da će misliti da je on u pravu.....to je po meni pristrano suđenje,odnosno povreda ustava koji garantira pravično suđenje (nepristano).

ova moja tužba vjerovatno će imati za posljedicu pitanja stotine branitelja koji imaju izvan okolnosti,a uopće nema objašnjenja koja bolest ili šta to utiče .

 

odvjetnike nemam odakle plaćati,pa me zanima vaša pomoć ako itko zna shemu kao ispuniti ustavnu tužbu (sa gore navedenim razlogom),može i na pp (u wordu)

objašnjenje i detalji oko mog slučaja sam ću nadopuniti.

Našao sam i neka uputstva oko toga,ali više mišljenja je dobrodošlo.......

 

 

Molim za pomoć, primjerom ustavne tužbe, savjetima i sl..

 

Zahvaljujem i pozdravljam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim te ako možeš i meni poslati primjerak tužbe Ustavnom sudu. Dobio pd Upravnog 13.02.2013. tužba se odbija. Mislio sam da ne tjeram dalje, ali hoću. Sutra mi je zadnji dan za Tužbu ustavnom sudu pa ako je moguće dobiti primjer zbog lakšeg snalaženja. nepodnošljivom lakoćom odbijaju tužbe , a da ni nr pročitaju što je vještak napisao... pozdrav i hvala unaprijed

 

Poštovani,

 

Molim još jednom, ako netko ima primjerak ustavne tužbe (omjer rat-mir), bez osobnih podataka, naravno; da mi pošalje.

 

Bio bi jako zahvalan.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija