Jump to content

Sudar retrovizorima


Pericaa

Preporučene objave

Pozdrav,

 

nedavno sam imao sudar gdje je manje stredao lijevi retrovizor na mom vozilu a do oštećenja je došlo uslijed mimoilaženja sa vozilom iz suprotnog smjera ( veći kombi ) na relativno uskoj cesti gdje se mogu normalno mimoići dva sona vozila, ali kombi i teretno samo uz dozu pažnje.

 

Ja sam vozio stranom ulice gdje su na pješačkom trotoaru postavljeni stupići koji sprječavaju parkiranje vozila na rizol a vozilo koje je dolazilo iz suprotnog smjera je vozilo suprotnim smjerom te se sa njegove strane uz cestu nalaze parkirani automobili zaustavljeni na iscrtanim parkirnim mjestima.

 

Do sudara je došlo na mjestu pokraj parkiranih vozila sa njegove strane te je on po meni definitivno ušao u moju prometnu traku jer ja nisam imao kuda više pomaknuti više desno uz rub jer je strmi rizol i stupići.

 

Nedavno sam dobio uplatnicu u visini 800 kn jer kao policajac na uvižaju nije mogao utvrditi tko je ušao u čiju traku.

 

Napominjem, da ne postoji nikakav znak koji bi regulirao prednost prolaska, ali meni je logično da onaj tko ima mogućnost zaustaviti se na širem dijelu kolnika mora propustiti vozilo koje fizički nema kuda pomaknuti se više u stranu.

 

Jel se isplati pokušati sa žalbom jer stvarno imam malo dijete i ženu na porodiljnom i tih 800 kn puno znači.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada se ne može sa sigurnošću odrediti krivica, policija okrivljuje sve sudionika i vrući krompir baca u ruke sudu.

 

Ako nisu postojale prometne trake taj drugi nije niti mogao ući u vašu.

 

Prigovor može pomoći, ali i malim dijelom i odnemoći, po pitanju troškova postupka.

 

Ako prigovor sastavite u ovakvom tonu kao ovaj post sud će to shvatiti kao poricanje prekršaja.

 

Smanjenje kazne se postiže prilaganjem dokaza da bi izrečena kazna ugrozila nečiju životnu egzistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem vaš odgovor vezano za određivanje krivnje.

 

Ja se jednostavno ne osjećam krivim jer smatram da sam učinio sve što je bilo u mogućnosti sa moje strane sa spriješim sudar, usporio sam i potpuno se približio rizolu.

 

Ne vidim šta sam još mogao napraviti da spriječim sudar osim toga, s obzirom da drugi sudionik vozi sredinom ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Razumijem vaš odgovor vezano za određivanje krivnje.

 

Ja se jednostavno ne osjećam krivim jer smatram da sam učinio sve što je bilo u mogućnosti sa moje strane sa spriješim sudar, usporio sam i potpuno se približio rizolu.

 

Ne vidim šta sam još mogao napraviti da spriječim sudar osim toga, s obzirom da drugi sudionik vozi sredinom ceste.

 

Da ste vi procijenili da nećete uspijeti proći i da ste se skroz pomaknuli što je moguće desno tj. u stranu i stali s vašim automobilom, da je drugi vozač nastavio vožnju i udario Vas, bez obzira na koji dio vozila, vi nebi bili krivi. U ovom slučaju ste obojica krivi, jer svaki vozač mora poznavati vozilo kojem upravlja i mora procijeniti dali može gdje ili pored koga proći.. Naravno da se u pravilu mora pomaknuti vozilo koje ima više mogučnosti tj. bolji pregled, više mjesta za micanje, ovisno dali ste na početku ili kraju ulice u kojoj se ne mogu mimoići dva vozila i sl. Dakle, da ste Vi procijenili da nećete moći proći, trebali ste stati kako sam gore napisao otvoriti prozor i preklopiti retrovizor i propustiti vozilo. U tom slučaju bi vrijedilo ono, pametniji popušta, xD, a i ovisi koliko ste se brzo kretali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija