Jump to content

Ispit iz njemačkog jezika (c2) za sudskog tumača - Rijeka


IvkaL

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Trenutno se pripremam za ispit iz Njemačkog jezika (stupanj C2) za potrebe sudskog tumača, kojeg namjeravam polagati na Narodnom učilištu u Rijeci. Zanima me da li netko ima već iskustva sa tim ispitom, da li puno gnjave, kako to sve skupa izgleda? Ja se pripremam po testovima Goethe instituta, trenutno obradjujem knjigu Auf neuen Wegen koju su mi preporučili pa me zanima da li je to dovoljno? Ne poznajem nikoga tko je bio na takvom ispitu pa bi mi svaka informacija dobro došla :)

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok IvkaL,

 

konačno netko s istim problemom kao ja. Nisam iz Rijeke i nije mi nužno polagati u nekom određenom gradu, ali se isto kao i ti pripremam za ispit negdje početkom 7. mjeseca.

Nitko mi ne daje nikakve informacije, već sam pokušala i na legalisu.

Ja se pripremam po Übungsgrammatik Deutsch als Fremdsprache

für Fortgeschrittene

Karin Hall / Barbara Scheiner, s tim da imam knjigu koju imaš i ti? Reci mi molim te ako si dosad skupila neke informacije, bile bi mi jako korsne.

Što se tiče škola, vidjela sam da ima u Splitu u školi Jantar, svaki petak. To mi je super, jer nije neki fiksno određeni termin. Zašto si se ti odlučila za Rijeku za sveučilište?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ja ću polagati u Rijeci jer sam iz okolice Rijeke pa mi je to logično bilo :)Ja se već neko vrijeme pripremam po materijalima sa Goethe instituta jer mi je to preporučila profesorica kod koje ću polagati ispit, te po knjizi Auf neuen Wegen koju mi je također ona preporučila. Materijale sam skinula sa stranice Goethe instituta, s time da sam si jednu knjigu naručila preko Algebre "Pripreme za C2", takodjer od Goethe instituta, a Auf neuen Wegen sam nabavila od poznanice. E sad, ja se bavim već neko vrijeme prevođenjem, živjela sam u Njemačkoj pa sam se odlučila probati, međutim, u zadnje vrijeme uglavnom slušam informacije da je ispit jako težak i da se traži izvanredno znanje na razini akademski obrazovanog izvornog govornika, ali kad čujem neke tumače ovdje, onda to nije ni blizo izvornog govornika a kamoli nešto više. Čini se da su dosta postrožili te ispite pa me malo strah, ali idem probati pa ću barem znati na čemu sam jer mi je sada nakon par mjeseci truda šteta da odustanem.... Najviše me u biti strah gramatike.... :) Kako ti napreduješ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CAko si zivjela u Njemackoj onda sigurno znas izvrsno!

Ja sam u 12 mj.isla na goethe institut da mi utvrde na kojoj sam razini znanja-utvrdili su mi c1. Od onda se pripremam,ne mogu reci bas jako intenzivno,ali njemacki koristim gotovo svakodnevno na poslu .

Idem i na tecaj,pa se na taj nacin pripremam.

Posto u Cakovcu gdje zivim nema nikakve skole za c2 ispit trazim gdje bih isla i gdje bi mozda bilo malo jednostavnije nego recimo na goethe institutu.

Reci mi molim te gdje si skinula materijale od goethe instituta tj.o kojim materijalima se radi.ja sam radilasamo po onim isputima.

I konacno,kad planiras ici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CAko si zivjela u Njemackoj onda sigurno znas izvrsno!

Ja sam u 12 mj.isla na goethe institut da mi utvrde na kojoj sam razini znanja-utvrdili su mi c1. Od onda se pripremam,ne mogu reci bas jako intenzivno,ali njemacki koristim gotovo svakodnevno na poslu .

Idem i na tecaj,pa se na taj nacin pripremam.

Posto u Cakovcu gdje zivim nema nikakve skole za c2 ispit trazim gdje bih isla i gdje bi mozda bilo malo jednostavnije nego recimo na goethe institutu.

Reci mi molim te gdje si skinula materijale od goethe instituta tj.o kojim materijalima se radi.ja sam radilasamo po onim isputima.

I konacno,kad planiras ici?

 

A živjela sam 4 godine ali se dosta koristim jezikom već godinama jer sam radila i za jednu austrijsku firmu i tako.... Skinula sam te materijale - primjere ispita sa njihove stranice a tu knjigu za pripreme sam naručila preko algebre čini mi se, jako je korisna a koštala je možda 100 kn. i taj Auf neuen Wegen, to sam dobila na mail pa si isprintala - knjiga od 200 stranica sa raznim zadacima i rješenjima. Ja idem 14.06. profesorica me baš jučer zvala da se dogovorimo oko termina, objasnila me kako će ispit izgledati i to je to. Ja prvo imam usmeni pred komisijom - konverzacija na neku temu, trajat će 20-ak minuta i nakon toga imam pismeni - prijevodi hr-njem i njem-hr, gramatičke strukture, pisanje eseja čini mi se i vježba slušanja - puste neku snimku pa odgovaraš na pitanja. Taj pismeni će trajati cca. 3 sata i cijelo to zadovoljstvo košta 650 kn :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A živjela sam 4 godine ali se dosta koristim jezikom već godinama jer sam radila i za jednu austrijsku firmu i tako.... Skinula sam te materijale - primjere ispita sa njihove stranice a tu knjigu za pripreme sam naručila preko algebre čini mi se, jako je korisna a koštala je možda 100 kn. i taj Auf neuen Wegen, to sam dobila na mail pa si isprintala - knjiga od 200 stranica sa raznim zadacima i rješenjima. Ja idem 14.06. profesorica me baš jučer zvala da se dogovorimo oko termina, objasnila me kako će ispit izgledati i to je to.smeni pred komisijom - konverzacija na neku temu, trajat će 20-ak minuta i nakon toga imam pismeni - prijevodi hr-njem i njem-hr, gramatičke strukture, pisanje eseja čini mi se i vježba slušanja - puste neku snimku pa odgovaraš na pitanja. Taj pismeni će trajati cca. 3 sata i cijelo to zadovoljstvo košta 650 kn :)

 

 

Drzim ti fige.Molim te javi kako je proslo,sto si imala kao teme,usmeno i za esej.mene strah najvise govora jer sam tu najslabija pa bi najrde da je govor podlije pismenog.

Probat cu nazvat skolu pa se raspitat dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija