Jump to content

0,5 gr hasisa


anonimno

Preporučene objave

Postovani,

 

U mojim rukama je pronadjen joint s 0,5 gr hasisa,no to nije bilo moje jer sam ja to podigao s poda.Nitko u grupi samnom nije pretrazen ni uhapsen osim mene.Naravno da kod mene vise nista nije pronadjeno,ali sam svjedno dobio i kaznenu i prekrsajnu prijavu.Kako je moguce da me dva suda terete za istu stvar?

Kako da dokazem svoju nevinost?Testiranjem na droge?

Glupo mi je sad prstom ukazati čije je to bilo,jer da je policija svih pretresla ko mene vidjelo bi se ko toga ima jos,a ko ne!

Uglavnom zalit cu se na presude jer mi je tesko i priznat da je to za osobnu upotrebu ako ja to uopce ne konzumiram.Jednostavno se desio los splet okolnosti za mene.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi tvoji argumenti su potpuno smješni i nemoj ih niti pričati na sudu jer će ti se sudac i tužitelj samo nasmijati. Činjenica da li ti to konzumiraš ili ne je potpuno irelevantna jer će te na sudu teretiti za posjedovanje, a ne za konzumiranje.

Priča tipa "nije moje već Perino"ti isto tako neće pomoći ukoliko Pero ne prizna da je njegovo jer je hašiš oduzet od tebe, a ne od njega. Vjerojatno si potpisao i potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta koja je materijalni dokaz protiv tebe i svaki sud će te oglasiti krivim makar ti ne izustio niti riječi na ročištu. što se tiče dvostruke odgovornosti ( po Prekršajnom i Kaznenom zakonu ) ona dosta postoji i ti tu ne možeš ništa učiniti. Jadino bi bilo dobro da se kazneni postupak završi prije prekršajnog ( ti na to možeš utjecati svojijm priznanjem i ne ulaganjem žalbe) jer se u tom slučaju prekršajni obustavlja pa si sankcioniran samo jednom. Sankcija ti se briše za tri godine.

Ako si ipak uporan da se izvlačiš iz toga onda si uzmi odvjetnika i prepusti posao profesionalcu. Iako ja iskreno vjerujem da ti je to uzalud ako si potpisao Potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.Sam oćeš potrošiti love, a ne gine ti osuđujuća presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam vec na saslusanju na prekrsajnom i priznao sam.

No onda je doslo i sa kaznenog i onda mi je to bilo malo previse i odlucih se zaliti.

A sto se tice onog nije moje nego Perino,da su policajci obavili posao do kraja nasli bi ostatak kod Pere pa bi on i priznao i za ono u mojoj ruci.I jos k tome uopce me nisu pitali ni otkud mi to.Kakva je to borba protiv droge?Racija koja traje 1 h maksimum pa poslije gspoda policajci piju do jutra? Ma bas lijepo!

Sudac s prekrsajnog je rekao da je osobna procijena suca dali ce kazneno konzumirat prekrsaj i zbog toga sam se zalio.Da negdje jasno pise kako ce se kaznena presuda ponistit prekrsaj onda se neibi zalio,ali ne pise,tako da neznam zasto ste toliko sigurni da oce!

Ako je to tocno,ja bih rado povukao svoju zalbu kaznenom i odsluzio te 2.godine uvijetno,ako na prekrsajnom necu odgovarat!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sa kaznenog je došla presuda,4.mjeseca zatvora tj.i 1.godinu uvijetno.

Bez da su me pozvali na sud.Imam 28 godina,stalno zaposlen od 23.godine.

Najvise mi smeta presuda koja je skoro ista kao i mom susjedu koji nis ne radi,uhvacen sa 50 grama trave,testiran je na droge i pokazalo se da je konzument te ako i dila travu,on je jadan jer to cini jer je "ovisnik".Ja koji se dizem svaki dan na posao,plaćam poreze i ostalo,ja nisam jadan jer cu svoju kaznu lako platit jer zaradjuem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Vašem slučaju je (najvjerovatnije) donesena presuda temeljem predloženog kaznenog naloga od strane drž.odvjetništva, i na nju imate pravo prigovora koje ste (kao što ste napisali) iskoristili.

 

Pogledajte, dobro pročitajte, da li sam u pravu, pa ako jesam, onda je svakako trebalo uložiti prigovor, jer Vam je izrečena sankcija - 4 mjeseca uvjetno na 1 godinu, što po Zakonu nije moguće u slučaju kada se primjenjuje kazneni nalog.

 

Ako kazneni postupak bude prije završen nego prekršajni, postoji mogućnost obustave prekršajnog postupka, a u obrnutom slučaju u kaz. sankciju će se uračunati kazna izrečena u prekršajnom, u smislu čl. 63. KZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pozdrav,

 

Zahvaljujem na savjetu.Pokusat cu trazit umijesto uvijetne novčanu kaznu u kaznenom mada neznam koliko je to pametno.U prekršajnom postupku će me također kaznit novčano pa se nadam da to sve skupa neće bit preskupo.Uvijetna kazna mi je malo prestroga.

Još jednom Vam se zahvaljujem na odgovorima!

 

 

:-)

xsara512 wrote:

U Vašem slučaju je (najvjerovatnije) donesena presuda temeljem predloženog kaznenog naloga od strane drž.odvjetništva, i na nju imate pravo prigovora koje ste (kao što ste napisali) iskoristili.

 

Pogledajte, dobro pročitajte, da li sam u pravu, pa ako jesam, onda je svakako trebalo uložiti prigovor, jer Vam je izrečena sankcija - 4 mjeseca uvjetno na 1 godinu, što po Zakonu nije moguće u slučaju kada se primjenjuje kazneni nalog.

 

Ako kazneni postupak bude prije završen nego prekršajni, postoji mogućnost obustave prekršajnog postupka, a u obrnutom slučaju u kaz. sankciju će se uračunati kazna izrečena u prekršajnom, u smislu čl. 63. KZ.

:-)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Daj ne serendaj,cijeli sustav nam se i ruši zbog toga što pilimo ljude s ovakvim pizdarijama,a s druge strane naočigled javnosti se ne rješavaju konkretne stvari.Puno je lakše osuditi tipa za posjedovanje o,5 grama hašiša i to lijepo umotati u službenu statistiku,nego dobiti složeniji postupak iz sfere gospodarskog kriminaliteta u kojem smo do jaja. 0.5g hašiša kod tipa od 28 godina jebo te!Ne shvaćam koji se to javni probitak postiže kažnjavanjem ovog slučaja.Što se tiče policije i njihovih pretraga,imao sam prilike na praksi iz prve ruke vidjeti njihovu "umješnost" i provođenje pretraga bez naloga i provođenja pretraga u susjednim stanovima i prostorijama koje nalog ne pokriva...Naša policija,barem u manjim sredinama, je

blago rečeno smijurija.Iako sam siguran da se tip koji je objavio post ne smije cijelom postupku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj se uzrujavati nego plati, odnosno budi dobar 1 godinu ako budeš oglašen krivim i nemoj da te opet ulove jer ćeš tako mic po mic do zatvora dogurati.

I ne moraš nama ovdje kenjati da si ti digao joint sa poda - daj molim te.....pa nije ovo sud da tako lažeš. Ja ti ne vjerujem jer sam to na sudu čuo nekih 300 puta i svaki se kune da nije pušio ni da je to njegovo nego je digao s poda.......Plati i budi sretan što si slobodan i nauči nešto iz toga.......

Ako već do 28 godine nisi skužio da to nije "cool"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija