Jump to content

RTV pretplata na krivo prezime


Ronald Kovačević

Preporučene objave

Dugi niz godina su mi slali račun na krivo prezime (razlika u jednom slovu) kako to nisam plaćao, niti ovrhe nisu nikuda dospijevale.

Prije mjesec dana dobio sam prvu opomenu (15 dana rok za uplatu) za neplaćene račune na moje ispravno napisano prezime, ali ne i račun za taj period 7.8 i 9 mjesec 2013.

 

Zvao sam HRT račune, bio prilično ljut (smatram da je zakon o rtv pretplati potpuno nepravedan i da iskorištava građane) pa sam pitao o čemu se radi i kako to da nisam dobio račun a opomenu jesam, na što mi je gospođa odgovorila da ja jako dugo ne plaćam i da mi se nakupilo.

 

Povijest: Inkasatoru sam negdje 2006 prijavio novi tv i on je zapisao krivo prezime, tada je račune plaćala žena i ne sjećam se jeli vršila uplate ili ne.

 

Zatražio sam da mi pošalju trenutni račun jer ga želim platiti, račun sam dobio ali me je strah da ako platim da će mi uvaliti da platim sve račune od 2010. koji postoje na stranicama HRT-a, svi računi su dostupni online, znači da su kreirani i bojim se da ne nadrapam financijski.

 

Što da radim, jeli to neka njihov trik ako platim račun da me navuku retrogradno iako nisam ništa potpisao?

 

Hvala na vašem odgovoru i volji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara potraživanja duga za rtv pristojbu iznosi godinu dana od dospjeća svakog računa.

 

To mi je poznato, međutim dogodilo se kako sam i sumnjao.

Vremenski:

1. Do nove godine 2013 sam dobijao račune i ovrhe na krivo ime i prezime (bez OIB-a.)

2. Prije Božića sam dobio opomenu za neplaćeni 7,8 i 9 mjesec, ali te račune nisu nikad poslali.

3. Zovem HRT i postavljam razna pitanja tipa kako opomena, ako nije poslan račun.

4. Stiže račun poslan u nekoj čudnoj kuverti, ne izgleda kao račun inače.

5. 15 dana kasnije evo ovršnog prijedloga, za 1,2,3,4,5 i 6 mjesec prošle godine koje nikad nisam primio. Na iznos duga 480 kn ukupno 931 kunu.

 

Kako imam 8 dana za žalbu volio bih znati na temelju čega se mogu žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija