Jump to content

prednost prilikom natječaja za sud


anonimno

Preporučene objave

Ma čovječe, ja se u potpunosti slažem da branitelji i djeva poginulih ili vojnih invalida imaju prednost pri zapošljavanju, to je zaista najmanje što država može za njih učiniti.

 

Ali prijatelju, razumij ovo: završiš pravo u 5 godina, ocjene iz važnih predmeta same četvorke i poneka petica i onda ti dijete ne poginulog ili invalida ili dragovoljca - njima kapa dolje, nego dijete nekog tko je samo bio "branitelj" (znači bio u vojne postrojbe unovačen, jedva završio faks izaberu za vježbenika, a ti pop...š!

 

Zar to nije diskriminacija???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavio Poruka

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: prednost na natječaju za sudskog vježbenika 193.198.133.184OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Ljudi hoće li mi tko objasniti čemu služi Pravni faks?

Čemu trud oko ocjena?

Čemu žuriti da se što prije završi faks?

Zašto se uopće truditi?

20:13 28/7/2006

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: Diskriminacija 193.198.149.85OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Sad sam se prestrašila. Još nisam primila nikakvu obavijest...mogli bi mi svi biti izbačani zahvaljujući jadranki. Stvarno svašta, da djeca običnih branitelja imaju prednost, ne znam ima li uopće smisla javljati se više na te natječaje

 

Za koji su to sud rezultati. Jel' onaj u Slavoniji?

19:30 28/7/2006

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskriminacija 193.198.149.85OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Ma čovječe, ja se u potpunosti slažem da branitelji i djeca poginulih ili vojnih invalida imaju prednost pri zapošljavanju, to je zaista najmanje što država može za njih učiniti.

 

Ali prijatelju, razumij ovo: završiš pravo u 5 godina, ocjene iz važnih predmeta same četvorke i poneka petica i onda ti dijete ne poginulog ili invalida ili dragovoljca - njima kapa dolje, nego dijete nekog tko je samo bio "branitelj" (znači bio u vojne postrojbe unovače), jedva završio faks izaberu za vježbenika, a ti pop...š!

 

Zar to nije diskriminacija???

 

19:27 28/7/2006

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: prednost na natječaju za sudskog vježbenika 89.172.204.199OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Dok je tvoj tatica tebe šuškao u perini u podrumu neki su stvarali ovu državu i na nesreću poginuli, a njihova djeca godinama bila na egzistencijalnom minimumu, pa stoga valjda mogu imati i prednost pri zaposlenju kako bi mogli preživjeti.

16:33 28/7/2006

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: prednost na natječaju za sudskog vježbenika 85.114.44.46OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Pa ne mogu da vjerujem.......od ovih privilegija nama običnim smrtnicima preostaje samo metak u čelo.

11:41 28/7/2006

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prednost na natječaju za sudskog vježbenika 85.114.44.46OdgovoriUredi objavuObriši objavu

 

Jučer sam dobio odbijenicu sa suda.Primljen je kandidat temeljem čl. 35 Zakona o pravima Hrvatskih branitelja.Znači da djeca poginulih branitelja ipak imaju prednost prilikom zapošljavanja na sudu.

Drage kolege koja su vaša razmišljanja o ovome?

10:13 28/7/2006

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao i moj predhodnik samo sam ja imala 13godina.

perina- dušo draga,moji su bili prestari da bi išli na front, ali su stvarali ovu državu na drugi način-oni su radili i stvarali pare kako bi se kupilo oružje i cijeli svoj radni vjek uredno plaćali poreze i doprinose ovoj državi, a sad imaju sramotno niske mirovine-pa treba sve vas (branitelje,njhova djeca, roditelji, uža i šira obitelj) namirit sa stanovima/kućama, platit vam školovanje, zaposlit vas- a ja im ne mogu previše pomoć jer mi je plaća sramotna za moju stručnu spremu- al neće ni rast jer država mora namirit sve gore navedene.šta ti misliš da oni ne zaslužuju dostojanstvenu starost?

očito ne znaš što je poštovanje prema starijima, samo si naučila-u se, na se i poda se-jer to vi i radite, ko da samo branitelji i njihova djeca žive u ovoj državi.nas druge treba iselit ili pobit.nisi naučila što je rad i marljivost-jer da znaš što je to ne bi zahtjevala nikakve povlaštene upise na fax i prednost pri zapošljavanju

 

što je s djecom kojoj su roditelji umrli ili poginuli prije rata-i oni su rasli samo s jednim roditeljem koji se krvio da to djete/djecu podigne i isto su tako živjeli na egzistencijalnim minimumu-zašto to djete ne bi imalo prednost pri zapošljavanju. po čemu je ono imalo sretnije djetinjstvo od djeteta branitelja?

ma od kud vam moralno pravo da se smatrate boljima od svih nas ostalih, i na ovaj bezobrazan način se uzvisujete nad nama ostalima.

stidite se-ali ne zato što ste djeca branitelja- nego zato što nemate nimalo ponosa i obraza- jer da to imate bilo bi vam ispod časti da prihvaćate , štoviše zahtjevate ovakvu diskriminaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nemojte molim vas-kolko se sjećam govorili ste da se idete boriti za slobodnu hrvatsku, a ne za povlastice i diskriminaciju. da ste uložili energije u pokretanje gospodarstva koliko ste uložili u traženje povlastica možda bi nam svima bilo bolje.

btw. moj suprug je hrvatski branitelj, pa kad su me na razgovorima za posao pitali da li vam je netko u obitelji branitelj rekla sam ne, a mogla sam reći i da i dobiti posao. a sve to zato što za razliku od vas znam značenje riječi moral i ponos.

pravi hrvati imaju morala i znaju šta je trud, rad i marljivost i da bi uspjeli u životu ne trebaju im nikakve povlastice, niti smatraju da su bolji od drugih hrvata.pravi hrvati poštuju druge hrvate i ne djele ih na prave i krive

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, i ja sam dobio odbijenicu... Primljena je osoba čiji je otac poginuo u domovinskom ratu.

Moje obrazloženje ove problematike kaže.. I moj otac je bio u domovinskom ratu, ali naravno na svu sreću nije poginuo.

Udovice poginulih branitelja imaju Mirovinu u visini oko 12000 kn, plus obavezno što su dobili stan, njivova djeca kao i ta udovica su imali i imaju čitav niz privilegija, od neplaćanja lijekova, participacija, besplatnih udžbenika i da ne nabrajam.. Naravno, tim ljudima treba pomoći, dali su muža, oca za domovinu.. Međutim , pitanje je samo da li postoje neke granice.. Da li trebaju i direktno dobiti posao?? Mene moji roditelji vrlo teško mogu uzdržavati jer su u mirovini, dok majka sa 12000 kn. ipak lakše može svoju kćerku uzdržavati.. i po tome bi ta kćerka ravnopravno trebala da se bori na natječaju kao i ja..

Znači, na svakom natječaju ako se pojavi osoba čiji je roditelj poginu, možeš pakovati stvari...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha, ha, ha... sada ste otvorili Pandorinu kutiju...

Neki dan sam u banci u redu, čekam lika par ljudi ispred mene... šalterica zaglavila, frajer je navodno u nekom minusu, ne da mu čekove i tak... i nakon par minuta objašnjavanja, lik na ribu, pičk.. ti materi, kurv.., jeb.. ti sve po spisku, naglas, urla, širi ruke i na kraju kaže u tom svom izljevu bijesa, dok sam ja krvario i branio ovu državu i tebi omogućio radno mjesto, ti si svoju pič.. skrivala po Njemačkoj, ... i tako dalje..

Što sada reći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4. PRAVO NA ZAPOŠLJAVANJE

Članak 35.

(1) Tijela državne uprave, tijela sudbene vlasti te druga tijela državne vlasti, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave obvezna su prilikom zapošljavanja službenika i namještenika dati prednost nezaposlenom ukoliko ispunjava tražene uvjete iz natječaja, odnosno oglasa i to sljedećim redoslijedom:

– djetetu smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez obaju roditelja,

– HRVI iz Domovinskog rata,

– članu obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,

– dragovoljcu iz Domovinskog rata,

– hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata.

(2) Javne službe, javne ustanove, izvanproračunski i proračunski fondovi, pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu Republike Hrvatske i pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, obvezne su prilikom zapošljavanja dati prednost osobi iz stavka 1. ovoga članka, po utvrđenom redoslijedu, ukoliko ispunjava tražene uvjete iz natječaja, odnosno oglasa.

(3) Da bi ostvarila pravo prednosti pri zapošljavanju, osoba iz stavka 1. ovoga članka koja ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava, dužna je uz prijavu, odnosno ponudu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, kao i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz da je nezaposlena.

(4) Provedbu odredbe stavka 1. i 2. ovoga članka nadzire nadležna inspekcija koja je po posebnim propisima ovlaštena za nadzor u svezi sa zapošljavanjem.

(5) Osoba koja ne bude primljena u tijelo državne uprave, tijelo sudbene vlasti ili tijelo jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, ukoliko smatra da joj je povrijeđeno pravo prednosti pri zapošljavanju da bi ostvarila navedeno pravo obvezna je podnijeti prigovor na rješenje o prijamu.

(6) Po konačnosti rješenja o prijmu iz stavka 5. ovoga članka ili po proteku roka od petnaest dana od dana podnošenja prigovora protiv tog rješenja, osoba koja ocijeni da joj je povrijeđeno pravo prednosti pri zapošljavanju, može u narednih petnaest dana podnijeti zahtjev upravnoj inspekciji za provedbu nadzora.

(7) Upravna inspekcija obvezna je u roku osam dana od dana prijma zahtjeva za nadzor obavijestiti donositelja rješenja o prijmu o pokretanju postupka nadzora radi ostvarenja prava prednosti pri zapošljavanju.

(8) Donositelj rješenja o prijmu – čelnik tijela ne može donijeti rješenje o postavljenju na radno mjesto izabranog kandidata do okončanja postupka nadzora.

(9) Rješenje o postavljenju (rasporedu) donijeto prije okončanja postupka nadzora upravna inspekcija proglasit će ništavim.

(10) Upravna inspekcija po provedbi nadzora ovlaštena je u slučaju postojanja povrede prava prednosti rješenjem poništiti rješenje o prijmu u državnu službu. Protiv tog rješenja može se voditi upravni spor.

(11) Ukoliko upravna inspekcija utvrdi da u postupku prijma nije izvršena povreda prava, izvijestit će podnositelja zahtjeva za nadzor i čelnika tijela o rezultatima provedenoga upravnog nadzora.

(12) Osoba iz stavka 1. ovoga članka kojoj nije dana prednost pri zapošljavanju, a radni odnos se zasniva sklapanjem ugovora o radu, može podnijeti zahtjev nadležnoj inspekciji za provedbu nadzora, najkasnije u roku 15 dana od zasnivanja radnog odnosa.

(13) U slučaju zasnivanja radnog odnosa sklapanjem ugovora o radu, nadležna inspekcija obvezna je razmotriti zahtjev podnositelja u roku 30 dana od dana zaprimanja, a ukoliko zbog složenosti postupka utvrđivanja odlučnih činjenica nije u mogućnosti donijeti rješenje u navedenom roku, donijet će ga u najkraćem mogućem roku.

(14) Ako nadležna inspekcija utvrdi da je sklapanjem ugovora o radu povrijeđeno pravo prednosti pri zapošljavanju osobe iz stavka 1. ovoga članka, rješenjem će utvrditi da sklopljeni ugovor o radu zbog toga nema pravnog učinka od dana pravomoćnosti toga rješenja.

(15) Povreda prava prednosti pri zapošljavanju koja je utvrđena pravomoćnim rješenjem iz stavka 14. ovoga članka predstavlja opravdan razlog za otkaz ugovora o radu čijim sklapanjem je to pravo povrijeđeno.

(16) Prednost pri zapošljavanju iz stavka 1. ovoga članka ne mogu ostvariti osobe iz stavka 1. ovoga članka kojima je radni odnos kod posljednjeg poslodavca prestao njihovom krivnjom.

 

 

 

S obzirom da ne spadam ni u jednu kategoriju, znači, DOVOLJNO JE DA SE SAMO NETKO POJAVI NA NATJEČAJU SA MNOM iz ovih grupacija, mogu furati kući.. Osoba (točka. 5) može podnijeti i prigovor ako slučajno ne bude primljena..

I što sada... Idem učiti njemački jezik pa odo ja iz ove države, sretno kolege..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovoj kategoriji o kojoj se pisalo u zadnjih par komentara, država je priznala određena prava. Ovdje se radi o političkom pitanju, o tome koliko će se prava prenijeti na određene osobe temeljem... Pitanje je samo gdje je granica, da li su postojeća prava koja se tim osobama priznaju dovoljna, da li su pretjerana i slično.. Jedno od novih prava je direktan upis na fakultete.. Ako usporedimo neke druge države koje također imaju osobe iz ovih kategorija, vidjet ćemo da su prava tih osoba daleko veća nego u tim dr. državama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Relativno podržavam vaš zadnji komentar ali morate malo selektirati vaš odgovor da znamo na što se odnosi.

 

Ti imaš jedan problem, a taj je da ti nisi na vlasti. Imamo zakone onakve kakve je vlast donijela, a tu vlast je birao narod. Sve legitimno. Danas je mnogima došlo iz guz.. u glavu, ali kasno... Svi su arlauikali deset godina Franjo, Franjo.. a sada.. hoće i novce i državu i demokraciju, pravnu državu.. ma nemojte..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija