Jump to content

Revizija invalidske mirovine


verakruz

Preporučene objave

Molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje.

Otišao sam u mirovinu 2006. godine kao HRVI i otada je primam. Prošao sam mnoge revizije prije toga.

 

Pitanje glasi :

Da li me mogu ponovno pozvati na reviziju mirovine i vještačenje s obzirom da je prošlo već 8 godina od rješenja o mirovini. Unaprijed hvala svima i pozdrav hrvatskim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje.

Otišao sam u mirovinu 2006. godine kao HRVI i otada je primam. Prošao sam mnoge revizije prije toga.

 

 

Možeš biti pozvan na kontrolu pa čak i vještačenje ukoliko posumnjaju da medicinska ili druga dokumentacija koju si predao nije vjerodostojna, a to je uvijek moguće, pogotovo ako si relativno mlad otišao u invalidsku mirovinu.

 

Ništa nije sigurno, znači da je sve moguće. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sam mlad ili star, to je relativno;) Kada sam otišao u mirovinu imao sam 42 godine, a hvala Bogu dokumentacija mi je apsolutno vjerodostojna. Znači, oni ipak mogu, koristeći diskrecijsko pravo o odlučivanju da nas uznemiravaju dok smo živi :((

Hvala na odgovoru Mrljavac!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa dobro ti je Mrljavac odgovorio, mogu ali i nemoraju, znači ako postoji sumnja u nelegalno stečenu ili na nelogičnim i nepotpunim nalazima ostvarenu mirovinu povjerenstvo te može pozvati na vještačenje bilo kad .Novost je da od 1.01.2014. svi koji od tada odu u invlaidsku mirovinu obavezno svake 3 godine prolaze

kroz povjerenstvo zaduženo za reviziju stečene invalidske mirovine. Pa tako mogu utvrditi i da ti se je stanje poboljšalo ili si izlječen pa te proglase radno sposobnim.Preostaje samo prijava na biro rada u traženju zaposlenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sam mlad ili star, to je relativno;) Kada sam otišao u mirovinu imao sam 42 godine, a hvala Bogu dokumentacija mi je apsolutno vjerodostojna. Znači, oni ipak mogu, koristeći diskrecijsko pravo o odlučivanju da nas uznemiravaju dok smo živi :((

Hvala na odgovoru Mrljavac!

 

Pozdrav!

 

Možda će biti kao na izvlačenju lota........ kuglica padne i br. i eto .... e zatim se budemo tužli i terali pravicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija