Jump to content

Posjet kontrolora HRT-a


dodoo

Preporučene objave

Dakle, prije 20-tak dana su mi pozvonila dvojica i kad sam upitao tko su,predstavili su se kao kontrolori HRT-a. Nisam otvarao vrata. Počeli su s pitanjima, tko je vlasnik ,tko sam ja, da li sam podstanar.Baratali su s imenom i prezimenom prijašnjeg vlasnika stana koji je preminuo. Ja budala:poguzi:, im rekao kako ta osoba više nije živa. Niti sam im rekao tko je novi vlasnik stana,niti sam se predstavio i nisam otvarao vrata već sam otišao nazad u sobu.

U stanu je i prije njihovog dolaska bila tišina i da ih nisam pitao da se predstave, mislili bi da u stanu nema nikog.

Problem je što se u stubištu vidi kabel od BNET-a koji ulazi u moj stan. Vjerovatno su ga primjetili.

Mislim da su dolazili još jedno 2 puta u isto doba dana u razmacima od tjedan dana, ali nisam ni odlazio do vrata ( jer mi se neda javljat na vrata ako mi se ranije ne najavi posjeta ), tako da vjerovatno nisu ni znali da nekog ima doma, a bila je tišina i nije se moglo čuti ništa izvan stana, tj. iz sobe se ništa ne čuje.

 

Sad me zanima što mogu očekivat.

Još posjeta? Ili će utvrditi tko je sadasnji vlasnik stana, pa će slat uplatnice,prijetnje...?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, prije 20-tak dana su mi pozvonila dvojica i kad sam upitao tko su,predstavili su se kao kontrolori HRT-a. Nisam otvarao vrata. Počeli su s pitanjima, tko je vlasnik ,tko sam ja, da li sam podstanar.Baratali su s imenom i prezimenom prijašnjeg vlasnika stana koji je preminuo. Ja budala:poguzi:, im rekao kako ta osoba više nije živa. Niti sam im rekao tko je novi vlasnik stana,niti sam se predstavio i nisam otvarao vrata već sam otišao nazad u sobu.

U stanu je i prije njihovog dolaska bila tišina i da ih nisam pitao da se predstave, mislili bi da u stanu nema nikog.

Problem je što se u stubištu vidi kabel od BNET-a koji ulazi u moj stan. Vjerovatno su ga primjetili.

Mislim da su dolazili još jedno 2 puta u isto doba dana u razmacima od tjedan dana, ali nisam ni odlazio do vrata ( jer mi se neda javljat na vrata ako mi se ranije ne najavi posjeta ), tako da vjerovatno nisu ni znali da nekog ima doma, a bila je tišina i nije se moglo čuti ništa izvan stana, tj. iz sobe se ništa ne čuje.

 

Sad me zanima što mogu očekivat.

Još posjeta? Ili će utvrditi tko je sadasnji vlasnik stana, pa će slat uplatnice,prijetnje...?

 

Puno hvala

 

Ako imaju način da dođu do imena vlasnika poslat će vam opomenu o pokretanju prekršajnog postupka ukoliku ne uplatite 240 kn a ako to uplatite ulazite u sustav hrt pretpaltnika. Koliko ja znam skoro svi ljudi do čijih imena su došli su tu opomenu ignorirali, sada da li je protiv nekoga stvarno i pokrenut prekršajni postupak ne znam ali ako ima nekoga sa takvim iskustvom neka se slobodno javi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda su razgovarali s susjedima.To moram još istražiti da li im je netko nešto rekao.

Vlasnik stana je moj otac koji je i prijavljen na toj adresi,ali ne živi on tu nego ja. Inače on već plaća HRT preplatu,ali ne za ovu adresu već za stan u kojem živi iako nije vlasnik tog stana( na kojoj sam ja prijavljen ).

E sad,ako dođe kakva uplatnica na njegovo ime... Ako se ne plati, vjerovatno se ide do ovrhe. Da sam ja u pitanju, onda mi nije problem se s njima natezati prigovorima i sudovati, ali ako dođe na njegovo ime onda mi se neda penzionera vucarati po bilježnicima,sudovima i sl...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bitno. rtv uređaj je njegovo vlasništvo ( u njegovom stanu je) . donesi koju uplatncu(plaćenu) u stan i čuvaj je.

inkasatoru nemoj potpisati papir (prijava rtv uređaja). nemožete natjerati, osim aki je jači ili uz prijetnu oružja.

vlasnik rtv uređaja koji plaća rtv pristojbu može posjedovati X uređaja i na više adresa (ako je vlasnik nekretnine) a plaća samo jednu pristojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon kaže: " Vlasnici radijskih i televizijskih prijamnika na području Republike Hrvatske dužni su HRT-u plaćati pristojbu." To znači da je obveznik plaćanja pristojbe i onaj tko ima samo radijski prijamnik. Ako je u jednom kućanstvu više prijamnika (u bilo kojoj kombinaciji), plaća se samo jedna pristojba. Ali ako ste vlasnik, na primjer, dva televizora od kojih je jedan u vašem stanu, a drugi u stanu koji iznajmljujete, treba plaćati dvije pristojbe.

 

Eh sad,malo je komplicirano,ali:

otac je vlasnik ovog stana i prijavljen je u ovom stanu,ali živi u stanu čiji sam ja vlasnik i plaća pretplatu u tom mojem stanu.

Ja sam prijavljen u svojem stanu, ali živim u njegovom za koji ne plaća nitko pretplatu.

Teoretski, ja sam njegov podstanar i on je moj podstanar. Dakle 2 stana, 2 vlasnika, a jedna pretplata.

A pošto on to plaća trajnim nalogom,malo mi je nezgodno pokazivati račun,a bojim se da ti krkani od kontrolora ne bi ništa kužili jer je ionako komplicirano,a njima je samo provizija na pameti.

Možda je bolje ne otvararati vrata i ignorirati ih. Pa dok ide,ide. A kad stignu uplatnice onda...

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav

 

Upravo su mi pokušali napraviti zapisnik da trebam plaćati RTV pristojbu za laptop jer koristim VIP mobilni internet (USB wireless). Laptop nema DVBT karticu. Nisam dao nikakav podatak a prezime su pročitali na vratima. Preko ramena mi je lik vidio laptop na stolu. Ne vjerujem da me mogu za to goniti ??? Tražio sam od VIP-a očitovanje zašto nisam upozoren kad sam uzimao mobilni internet. Ima li kakav izlaz iz toga ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Neki dan je došao kontrolor na vrata. Budući da je doma bio samo otac (malo stariji gospodin) on ga je pustio u kuću misleći da mora. Prije nismo plaćali pristojbu, imali smo kabelsku za koju smo sami platili uvođenje i koja je radila dok nije uveden digitalni signal. Sad došao kontrolor i rekao ocu da mora plaćati pristojbu i da mora platiti kaznu u iznosu od 6 mjesečnih pretplata. Da stvar bude gora, otac je još i nešto potpisao.

 

Na temelju čega on može utvrditi kaznu u iznosu od 6 mjeseci unatrag i kako postupati kada dođe ta uplatnica od oko 400-tinanjak kuna.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija