Jump to content

Plinovod kroz privatnu parcelu


miskec

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nedavno sam zavrsio sa gradnjom kuce te uskoro slijedi prikljucak plina.

Plinovod prolazi uz rub moje parcele, tocnije oko 1,2m na moju parcelu (uz cestu).

Zanima me da li imam pravu na kakvu odštetu s obzirom da plinovod prolazi preko moje parcele?

Inače plinovod prolazi tocno po liniji na kojoj namjeravam graditi ogradu pa je i tu opet problem jer ne znam da li smijem na tom mjestu graditi ogradu bez obzira što je to moje zemljište.

Plinovod je postavljen prije oko 20godina te nije trazena nikakva suglasnost od vlasnika zemljista, nego su samo kopali i postavili plinovod.

 

Hvala i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S ogradom ipak malo opreza. Ionako je ne možete graditi gdje hoćete, trebate to činiti sukladno Prostornom planu vaše Općine/Grada.

 

A ako se baš "potrefi" linija ograde sa plinovodom, pomaknite se tih par centimetara, zlu ne trebalo.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Inače ograda je točno definirana na projektu koju je isto tako u skladu sa prostornim planom.

Problem je što nitko nezna za plinovod kud točno prolazi, može biti pol metra ili više razlike od skice koju su nam poslali iz termoplina u suglasnosti koju sad dobio uz glavni projekt.

Inače ni sam termoplin nezna gdje točno prolazi, to su i sami rekli.

Zanimljivo je da plinovod nije ni ucrtan na katastarskom planu.

Tako da mislim da je najbolje da napravim ogradu tocno po projektu jer ionako nitko nezna kud prolazi plinovod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija