Jump to content
miskec

Plinovod kroz privatnu parcelu

Preporučene objave

Pozdrav,

Nedavno sam zavrsio sa gradnjom kuce te uskoro slijedi prikljucak plina.

Plinovod prolazi uz rub moje parcele, tocnije oko 1,2m na moju parcelu (uz cestu).

Zanima me da li imam pravu na kakvu odštetu s obzirom da plinovod prolazi preko moje parcele?

Inače plinovod prolazi tocno po liniji na kojoj namjeravam graditi ogradu pa je i tu opet problem jer ne znam da li smijem na tom mjestu graditi ogradu bez obzira što je to moje zemljište.

Plinovod je postavljen prije oko 20godina te nije trazena nikakva suglasnost od vlasnika zemljista, nego su samo kopali i postavili plinovod.

Hvala i lp.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Plinovod je postavljen prije oko 20godina te nije trazena nikakva suglasnost od vlasnika zemljista, nego su samo kopali i postavili plinovod.

a vlasnik je to sve gledao i prešutno dopustio

Podijeli ovu objavu

Drugim riječima, služnost je stečena ex lege - dosjelošću.

Znači nemam pravo ništa tražiti od njih?

Ako npr. na to mjesto postavim ogradu i u slucaju da oni imaju nekakve radove i moraju rusiti moju ogradu, sto onda?

Podijeli ovu objavu

S ogradom ipak malo opreza. Ionako je ne možete graditi gdje hoćete, trebate to činiti sukladno Prostornom planu vaše Općine/Grada.

A ako se baš "potrefi" linija ograde sa plinovodom, pomaknite se tih par centimetara, zlu ne trebalo.

Podijeli ovu objavu

S ogradom ipak malo opreza. Ionako je ne možete graditi gdje hoćete, trebate to činiti sukladno Prostornom planu vaše Općine/Grada.

A ako se baš "potrefi" linija ograde sa plinovodom, pomaknite se tih par centimetara, zlu ne trebalo.

Zahvaljujem na odgovoru.

Inače ograda je točno definirana na projektu koju je isto tako u skladu sa prostornim planom.

Problem je što nitko nezna za plinovod kud točno prolazi, može biti pol metra ili više razlike od skice koju su nam poslali iz termoplina u suglasnosti koju sad dobio uz glavni projekt.

Inače ni sam termoplin nezna gdje točno prolazi, to su i sami rekli.

Zanimljivo je da plinovod nije ni ucrtan na katastarskom planu.

Tako da mislim da je najbolje da napravim ogradu tocno po projektu jer ionako nitko nezna kud prolazi plinovod.

Podijeli ovu objavu

Inače je pravilo (ali ne znam je li to vrijedilo prije više od 20 godina), da se po putanji plinovoda, nekih 20-ak cm iznad njega stavlja traka, koja u slučaju kopanja daje do znanja da se točno ispod nalazi plinovod.

Ostaje vam jedino da kopate oprezno, jer tu može doći do velikih problema.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad