Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

varga400

Odredjivanje medja bez jednog susjeda

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Kako sam nov u ovim stvarima, a slabo gdje mogu naci odgovor, vjerovatno ovjde ima netko ko mi moze dati malo jasniji odgovor. Radi se o parceli gdje se radi arhitektskog projekta mora napraviti prvo geodetski projekat i raskolcenje medja. Za raskolcenje medja moraju biti prisutni susjedi i dati suglasnost. e, sad ima naravno jedan problem, jedan od susjeda cija je parcela do mene je negjde u Australiji, vrlo star covjek u starackom domu. Dobio sam danas broj, pokusat cu nazvat, ali to je kucni broj a ne od doma, tako da se bojim da je to sljepa ulica. I sta sad u takvim slucajevima kad se do vlasnika parcele nemoze doci iz bilo kakvog razloga? Ima li kakva pravna stavka ili nesto slicno i sta se tu moze uraditi. Nemoze biti da sad sve pada u vodu radi neprisustva jednog covjeka jer se nemoze doci do njega?

Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru

Srdacan pozdrav

Varga

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani, kako je geodetski elaborat sastavni dio geodetskog projekta, pri izradi elaborata izrađuje se izvješće o uređenju međa i drugih granica koji potpisuju nositelji prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata, kao i nositelji prava na susjednim katastarsim česticama.

Za nositelje prava na susjednim katastarskim česticama koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

Podijeli ovu objavu

Za nositelje prava na susjednim katastarskim česticama koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

Hvala na odgovoru, sad znam sta treba. Mozete li mi reci, jeli to nekakav specijalni dokument koji se salje, gdje i odakle ga poslati, jer mora biti dokaz o poslanom pozivu (trag da se to napravilo), kako rijesiti taj dokaz da se taj poziv poslao?

Pozdrav

Varga

Uređeno od G-man

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad