Jump to content

Verbalno i psihičko zlostavljanje


hendrixbridge

Preporučene objave

Od strane bivše supruge u neophodnim kontaktima doživljavam verbalno i psihičko zlostavljanje pred djetetom ( živi kod nje).Nisam stručnjak ,no ta vrijeđanja su u njenom promjenjenom stanju osobnosti i takvi ispadi u javnosti sigurno bi završili intervencijom hitne pomoći.Bio sam na policiji i hitnoj i oni "ne mogu ništa" i šalju me jedni drugima.Ne želim ovdje opisivati kako užasno zvuče i izgledaju ti ispadi jer bi se moglo protumačiti kao moja subjektivnost.

Želim prijaviti bivšu suprugu policiji pismeno za psihičko zlostavljanje pred djetetom i obratiti se Cantru za socijalnu skrb.Na koji način da sastavim prijavu policiji i na koji način se obratiti Centru za socijalnu skrb?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne trebate sastaviti ništa, ni za jedne ni za druge. Po Protokolu su dužni reagirati na svaku takvu prijavu. A na temelju činjenica, pokreću se daljnje mjere. Možete to i pismeno sastaviti. A način da opišete činjenice, a svjedoci nebi bili na odmet, jer Vaša rijeć manje vrijedi od njezine.

 

Sretno, i pazite da na kraju Vi ne završite kao optuženi...

 

Osim toga ti poremečaji osobnosti, da li postoje kakvi dokazi dijagnoze ili ste sami tako zaključili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od strane bivše supruge u neophodnim kontaktima doživljavam verbalno i psihičko zlostavljanje pred djetetom ( živi kod nje).Nisam stručnjak ,no ta vrijeđanja su u njenom promjenjenom stanju osobnosti i takvi ispadi u javnosti sigurno bi završili intervencijom hitne pomoći.Bio sam na policiji i hitnoj i oni "ne mogu ništa" i šalju me jedni drugima.Ne želim ovdje opisivati kako užasno zvuče i izgledaju ti ispadi jer bi se moglo protumačiti kao moja subjektivnost.

Želim prijaviti bivšu suprugu policiji pismeno za psihičko zlostavljanje pred djetetom i obratiti se Cantru za socijalnu skrb.Na koji način da sastavim prijavu policiji i na koji način se obratiti Centru za socijalnu skrb?

 

Savjetujem vam da razmislite što ćete činiti, da ne završite u zatvoru.

Kada vi prijavite zlostavljanje, bivša supruga će vas optužiti da ste nasilnik, ili čak da seksualno zlostavljate dijete. Za osobu sa sa bipolarnim ili border poremećajem osobnosti to je gotovo 100 % sigurno.

I do sada ste imali posla sa CZSS u razvodu i znate da vam ništa nisu vjerovali, zar ne?

Zašto mislite da će sada biti drugačije?

 

Savjetujem vam da pažljivo pročitate ovo:

 

https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_o%C4%8Deva_u_postupku_razvoda

 

I ovo:

 

https://www.academia.edu/14864077/Mit_i_istina_o_obiteljskom_nasilju

 

A ovdje imate svjedočanstvo jednog oca koji je završio u pritvoru:

 

http://ocevizadjecu.tk/Pismo-diskriminiranog-oca/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima fin nacin kako to mozete rijesiti. Posaljite bivsoj poruku, mail ili obavijest preporuceno postom da cete u buducnosti, zbog zastite djeteta a i vas samog od slicnih ispada, sve neophodne kontakte i razgovore izmedju vas i nje snimati mobilnim uredjajem i ukoliko bude slicnih verbalnih napada prijavit cete ju nadleznim institucijama i jos je privatno tuziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih to već snimio,no moj mobitel nema tu opciju.Nisam do sada nigdje iznosio činjenice o njenom verbalnom i psihičkom zlostavljanju mene osobno.Posljedica jednog njenog ispada već je bila moja reakcija gdje sam ja ispao nasilnik i kažnjen.Da su ti ispadi u domeni psihijatrije zaključujem po istoj logici po kojoj obični ljudio zovu hitnu kada vide da netko "divlja" Mogu reći da sam kao laik puno bolje upućen u ispade u domeni psihijatrije jer se i osobno liječim od depresije.Ne slažem se sa tvrdnjom da osobe sa borderom i bipolarnim poremećajem rade nešto u pravilu jer su te dijagnoze vrlo popularne u danasnjoj psihijatriji i psihijatriji ih dijele olako tako da border ili bipolarni poremećaj ustvari ima puno manje ljudi nego što je dijagnoza u masovnoj psihijatrizaciji društva.Ja imam bipolarni poremeća i.o. tj u opciji samo zato ,kako mi je liječnik rekao -da bi opravdao lijek koji mi prepisuje pa se ne ponašam kako je netko gore objavio. Naravno,nakon ovih činjenica da sam u nezavidnom položaju, jer k tome živim u manjoj sredini gdje bivša gospođa ima određeni društveni status većo od moga pa čak i funkciju u jednoj od ovih ustanova gdje želim regirati.Dakle ja osobno sam kažnjen za obiteljsko nasilje,to je činjenica,liječim se kod psihijatra ,to je također činjenica.U moj subjektivitet spada moja percepcija samoga sebe da nisam nasilnik već da je moja reakcija za koju sam kažnjen izazvana nečim nenormalnim.Moja zadnja tučnjava je bila u osnovnoj školi.U redu,sve to stoji.. no što ako sam osoba koja samo želi samo istinu i postipanje institucija prema tome..Ja živim u manjoj sredini gdje se sve zna i kakv sam ja i kakva je moja bivša supruga,zbog toga će i službenici znati da govorim istinu i službenici znati da iznosim istinu iako u krajnjoj liniji ja mogu izvući ajmo reći deblji kraj. Što ako sam spreman na sve to? Još ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Snimke u kojima niste upozorili i obavjestili drugu stranu da ju snimate ne vrijede na sudu ( osim u nekim posebnim slucajevima ) i za takvo neovlasteno snimanje mozete biti kaznjeni. Za nekih 400-500 kn se nadje dobar smartphone koji ima opciju snimanja, malo ulaganje a moze vam donijeti mir u vasem zivotu a njoj probleme ako nastavi sa takvim ponasanjem.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno,nakon ovih činjenica da sam u nezavidnom položaju, jer k tome živim u manjoj sredini gdje bivša gospođa ima određeni društveni status većo od moga pa čak i funkciju u jednoj od ovih ustanova gdje želim regirati

 

U konačnici to će Vam rezultirati da ćete biti šikanirani od svake institucije, neće Vas se uzimati za ozbiljno, a s obzirom da ste već kažnjeni za nasilje i imate povijest liječenja, budite sigurni da ishod neće biti povoljan za Vas. Nebitno je potpuno da li Vas ljudi znaju i da znaju kakav ste, s tim se nemojte zanositi. Da imate snimku gde Vas supruga vrijeđa i tuće, da ju je snimio slučajni novinar koji je slučajno baš tu radio neki prilog, šanse da to prođe na sudu su male, a da supruga sa takvim statusom u maloj sredini bude osuđena nikakve.

Morate dobro razmisliti prije nego krenete u nešto takvo, jer je to borba s vjetrejačama, a ishod teško da će ići u Vašu korist.

 

Savjetujem Vam da će biti bolje da pokušate te neophodne kontakte ostvarivati na što javnijem mjestu, sa što više svjedoka. Ako ništa drugo, vjerujem da će joj biti neugodnije izazivati ekscese pred puno svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da me niste potpuno razumjeli.Ne želim da moja biša supruga osuđena,ne želim da ona snosi bilo kakve posljedice koje bi se odrazile na djetetu.Smatram da bi joj razgovor sa psihologom pomogao ,no ja ne mogu nikoga natjerati na to.Želim sebe zaštiti od njenog verbalnog maltretiranja na način da odem na razgovor na policij i izložim problem nakon čega bi ju pozvali na obavijesni razgovor gdje bi joj objasnili da se ne može i ne smije zakonski tako ponašati,a na CZZS dogovrio posredovanje razgovora izeđu bivše supruge i mene o daljnem načinu n aše komunikacije koja bi se svela isključivo na neophodnu komunikaciju putem maila osim u krajnjoj nuždi i višoj sili.Dakle nikakve prijave u smislu njenog pravnog osuđivanja,nemam nikakve namjere mjenjati rješenje o viđanju djeteta koje živi kod nje,sa svime se slažem,jedino se želim na gore navedeni način zaštititi od verbalnog nasilja,jer kad bi sve bilo definirano ,na neki način bi i sebe doveo u red jer u želji za dobrim odnosima do sada sam ponekad imao odnos sa suprugom gdje bi se čak i našalili,komunicirali i sl,no uvijek bi to u intervalima nekako svaki put bilo prekinuto svađama i ispadima ovakve vrste.Želim zaštiti sebe i ponavljanje ispada koji na kraju štete i njoj i meni. Ideje da se dogovram s njom da idemo u javnost razgovarati o npr djetetovoj prehladi ili svjedodžbi ne bi li se spriječio ili pokazao ispad u javnosti su u najmanju ruku bedaste.Mislim da još uvijek ima dovoljno razumua i kod nje i mene da se to preko institucija i vlastitim zalaganjem drugačije riješi.Također snimanje mobitelom i slične stvari su na neki način ponižavajuće i za onog koji snima i ong koji je sniman.Koliko god čovjek u afektu pomisli na tako nešto što je u krajnjoj liniji i protuzakonito,ipak bi to bio jadan čin i to ne ću činiti.Na kraju svega treba uzeti u obzir da imamo dijete a instuticije koristiti za sređivanje situacije a ne osvećivanje i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, Vi želite osobu koja se po Vama ponaša neracionalno, preko institucija "natjerati" da se ponaša racionalno?

Osim toga, kako to mislite sprovesti? Verbalno i psihičko nasilje, prema Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji, a definiciju pogledajte u čl.4, po prijavi svaka službena osoba mora procesuirati prema Protokolu o postupanju u slučaju nasilja u obitelji, kojim su točno propisane radnje koje se poduzimaju. A ako ga malo proučite, možete jednostavno zaključiti i to je nažalost praksa, da muškarace može biti žrtva nasilja u obitelji!!

Pozdravljam Vaše nastojanje da Vaš problem riješite mirnim putem, ali preko institucija koje navodite to nećete rješiti. Osim toga, psihički bolesna osoba ili zdrava može se pod prisilom liječiti samo kad ugrožava sebe ili druge, dok nisu ispunjeniti uvjeti, ni policija ni centar joj ne mogu ništa. Samo ako dobrovoljno pristane.A ako pristane onda Vam nitko ni ne treba,samo dogovorite termin.

A možda ne bi bilo loše zatražiti od CZSS-a obiteljsku medijaciju, koja se među ostalim bavi problemom odnosa roditelja nakon rastave.

Ali s obzirom na Vaš opis, s vremenom ćete shvatiti da je Vaša izjava da je

Ideje da se dogovram s njom da idemo u javnost razgovarati o npr djetetovoj prehladi ili svjedodžbi ne bi li se spriječio ili pokazao ispad u javnosti su u najmanju ruku bedaste.
bedasta, pustit ću Vas da sami uvidite svoju zabludu.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne slažem se sa tvrdnjom da osobe sa borderom i bipolarnim poremećajem rade nešto u pravilu jer su te dijagnoze vrlo popularne u danasnjoj psihijatriji i psihijatriji ih dijele olako tako da border ili bipolarni poremećaj ustvari ima puno manje ljudi nego što je dijagnoza u masovnoj psihijatrizaciji društva.

 

Niste se potrudili ni pogledati ovo što sam vam gore linkao.

 

 

I niste shvatili što sam napisao u vezi psihičkih poremečaja i prijava.

 

O tome koliko su u populaciji prisutni granični, narcisistički, bipolarni i drugi poremećaji u medicinskoj definiciji stvar je za raspravu. Ne postoji jasna granica da netko jest a netko nije. Ali ono što je svima koji to prate da imamo epidemiju takvog ponašanja u društvu. To je nešto što se praktično potiče.

 

Ono što sam vam htio skrenuti pozornost (PROČITAJTE LINKANO !) je da će vas supruga, ako pokrenete to što namjeravate SIGURNO prijaviti za nasilje, zlostavljanje djeteta ili nešto sično. Svi će ju savjetovati da tako učini - djelatnice CZSS, ženske udruge, čak i odvjetnik i na policiji... takvi 'savjeti' toliko su uobičajeni da ih nitko i ne smatra nekim zlom, tako je to daleko došlo.

 

 

Posljedica jednog njenog ispada već je bila moja reakcija gdje sam ja ispao nasilnik i kažnjen.

....

Naravno,nakon ovih činjenica da sam u nezavidnom položaju, jer k tome živim u manjoj sredini gdje bivša gospođa ima određeni društveni status većo od moga pa čak i funkciju u jednoj od ovih ustanova gdje želim regirati.Dakle ja osobno sam kažnjen za obiteljsko nasilje,to je činjenica,liječim se kod psihijatra ,to je također činjenica.

 

 

Ponovo vam kažem, pogledajte, pročitajte kako prolaze očevi koji nikad nisu počinili neko nasilje.

Vi ste već "evidentirani nasilnik". Kakve šanse onda vi imate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da.Točno.Nisam se trudio čitati linkano jer su to načelne tvrdnje i ne bih tu našao ništa što ne znam.Gospodine felixx rekao bih Vam nešto slijedeće ćime ću vjerojatno i zaključiti svoje izlaganje; upoznao sam puno ljudi sa dijagnozama koje navodite kao i mnogim drugima dijagnozama i nijedna od tih osoba koje poznajem ne optuzuje bračnog partnera na način koji navodite,nit smatram da u pravilu bilo koja institucija huška ženu na muža i obrnuto.Takvih slučajeva ima no da se to sve radi uvijek i 100 posto kako navodite to nije istina. Što se moga slučaja tiče ne želim ratovati sa bivšom suprugom nego definirati okvir komunikacije u čemu mogu tražiti pomoć CZZS u obliku medijacije. Prvo ću to učiniti i to će biti dovoljno.Na policiju neću ići jer ne mogu tražiti istu stvar na dva mjesta,ne bi to bilo ni u redu jer prvo treba definirati oblik komunikacije medijacijom CZZS ,a tek ako je prekršen sa nekom jačom posljedicom u budućnosti tada otići na policiju,a za to neće biti potrebe jer ja ne ću otići iz okvira komunikacije koji će biti uređen tako da će verbalno zlostavljanje biti onemogućeno.Dakle, u budućnosti ću biti verbalno napadan samo ako sam sebi to dozvolim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takvih slučajeva ima no da se to sve radi uvijek i 100 posto kako navodite to nije istina. Što se moga slučaja tiče ne želim ratovati sa bivšom suprugom nego definirati okvir komunikacije u čemu mogu tražiti pomoć CZZS u obliku medijacije. Prvo ću to učiniti i to će biti dovoljno.

 

Prema mojim saznanjima, to neprijateljstvo institucija se dogodi svakom tko pokuša ići protiv takve supruge. Vi ćete tražiti da se ona liječi, ona će vas prijaviti za nasilje.

 

 

Na policiju neću ići jer ne mogu tražiti istu stvar na dva mjesta,ne bi to bilo ni u redu jer prvo treba definirati oblik komunikacije medijacijom CZZS ,a tek ako je prekršen sa nekom jačom posljedicom u budućnosti tada otići na policiju,a za to neće biti potrebe jer ja ne ću otići iz okvira komunikacije koji će biti uređen tako da će verbalno zlostavljanje biti onemogućeno.

 

Sretno.

Javite nam o svojim iskustvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jimmy, morate shvatiti i pripremiti se na najgori mogući scenarij, a upravo to je ono o čemu vam Felixx piše i zato je dobro da se svim korisnicima dade do znanja. Da poslije ne bi bilo "nismo znali".

 

A svatko je "kovač svoje sudbe", to je barem jasno.

Neću tražiti ničije liječenje iako bi pola države trebalo na liječenje,tražiti ću samo savjetovanje CZZS za utvrđivanje načina komunikacije da se ovakve stvari ne ponove. Dakle nikakve tužbe,prijave i sl. I ljudi u braku idu u bračna savjetovališta,ne znam zašto ne bi slično mogli i rastavljeni,meni čak nije ni bitno da bivsa supruga bude na savjetovanju ako ne želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne želim ratovati s bivšom suprugom nego definirati okvir komunikacije u čemu mogu tražiti pomoć CZZS u obliku medijacije. Prvo ću to učiniti i to će biti dovoljno.
Hendrixbridge, Vi ne želite ratovati s njom, ali zato ONA želi ratovati s Vama!!! Otrijeznite se.

 

Situacija je čista klasika. Na jednoj strani lukavi i opasni psihopat-manipulator koji izvrće stvari naglavce, glumi i svoje nasilničko ponašanje pripisuje drugome (što u CZSS-u iste sekunde prihvaćaju kao istinu!), a na drugoj strani se nalazi dobrodušna, naivna i idealistična osoba koja polazeći od sebe teško može pojmiti da je onaj drugi zao i proračunat.

 

Dobrodušne osobe (janjad) su posebna poslastica manipulatora (vukova), upravo zbog toga što dobrodušnima treba puno više vremena da shvate i povjeruju u tuđe zlo. Kad shvate, već je kasno. Upali su u zamku u kojoj će biti zlostavljani ne samo od dotične/dotičnog već i od cijelog niza površnih državnih službenika koji se ne žele zamarati dugoročnim kontekstom i kompliciranim situacijama koje kreira zlostavljač tako da olako daju anamneze i dijagnoze koje zapravo terete zlostavljanu osobu. Ako je manipulator još ženskog spola, eh, onda na scenu stupaju predrasude i medijsko ispiranje mozga da nasilje ima spol. Muški spol.

 

Poremećene osobe ovakvog tipa imaju unutrašnji poriv za kaotično-divljačko ponašanje. Moraju kompenzirati svoju prazninu, svoj slabi ego. Mir je nešto što ne podnose. Autoritete ne priznaju. Nemaju obzira prema potrebama drugih. Moraju nešto isprovocirati, neku kaotičnu situaciju. Isto kao što ovisnik o drogi ima nezadrživi poriv da si ubrizga poticajno sredstvo, tako te osobe imaju poriv da divljaju. Svjesne su da to nije dobro, ali ne mogu si pomoći. Ne mogu se zaustaviti.

 

Zato je malo vjerojatno da ćete uspjeti postići značajne promjene. Možda djelomične. Napadat će Vas gdje i kako stigne. Podmetat će. Otežavat će Vam. Provocirat će Vas.

 

Eventulano se možete donekle zaštititi stvaranjem ograda. Strogim definicijama i razgraničenima što je što, i čije je što. Ako joj dopustite fleksibilnost (što je normalno s normalnim ljudima!), brzo će Vas iskoristiti, izigrati i osvajati korak po korak teren. Kad budete tražili svoja prava, kad budete tražili definicije odnosa itd., Vas će proglašavati "zaguljenim" i "nefleksibilnim" što je nepravda, ali svejedno se nemojte dati. Ustrajte uvijek na zaštiti svojih i djetetovih prava, na viđanjima, na urednom tajmingu, na korektnosti i sl., moja je pretpostavka da ćete doživljavati šikaniranja i pogrešne percepcije, ali ne dajte se dugoročno. Patit ćete, ali to je dio borbe za Vaš prostor na Zemlji. Vi ne tražite brda i doline. Vi tražite samo svoja temeljna prava. Pravo na mir i dogovor.

 

Ali prije svega prihvatite činjenicu da na svijetu postoje zlonamjerni ljudi. Ne dajte se izmanipulirati, ne dajte se isprovocirati. Teško je u takvim situacijama ostati "na zemlji", znam jako dobro na svojoj koži, ali probajte što manje uzvraćati. U mojem slučaju je bilo kakav pokušaj racionalnog i konstruktivnog razgovora, pokušaj kompromisa i dogovora - uzaludan. S ili bez posrednika.

 

Ako uspijete privoliti bivšu suprugu na odlazak psihijatru, odmah otvorite šampanjac jer je to po mojem mišljenju i iskustvu - ravno dobitku na lotu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hendrixbridge, Vi ne želite ratovati s njom, ali zato ONA želi ratovati s Vama!!! Otrijeznite se.

 

Situacija je čista klasika. Na jednoj strani lukavi i opasni psihopat-manipulator koji izvrće stvari naglavce, glumi i svoje nasilničko ponašanje pripisuje drugome (što u CZSS-u iste sekunde prihvaćaju kao istinu!), a na drugoj strani se nalazi dobrodušna, naivna i idealistična osoba koja polazeći od sebe teško može pojmiti da je onaj drugi zao i proračunat.

 

Dobrodušne osobe (janjad) su posebna poslastica manipulatora (vukova), upravo zbog toga što dobrodušnima treba puno više vremena da shvate i povjeruju u tuđe zlo. Kad shvate, već je kasno. Upali su u zamku u kojoj će biti zlostavljani ne samo od dotične/dotičnog već i od cijelog niza površnih državnih službenika koji se ne žele zamarati dugoročnim kontekstom i kompliciranim situacijama koje kreira zlostavljač tako da olako daju anamneze i dijagnoze koje zapravo terete zlostavljanu osobu. Ako je manipulator još ženskog spola, eh, onda na scenu stupaju predrasude i medijsko ispiranje mozga da nasilje ima spol. Muški spol.

 

Poremećene osobe ovakvog tipa imaju unutrašnji poriv za kaotično-divljačko ponašanje. Moraju kompenzirati svoju prazninu, svoj slabi ego. Mir je nešto što ne podnose. Autoritete ne priznaju. Nemaju obzira prema potrebama drugih. Moraju nešto isprovocirati, neku kaotičnu situaciju. Isto kao što ovisnik o drogi ima nezadrživi poriv da si ubrizga poticajno sredstvo, tako te osobe imaju poriv da divljaju. Svjesne su da to nije dobro, ali ne mogu si pomoći. Ne mogu se zaustaviti.

 

Zato je malo vjerojatno da ćete uspjeti postići značajne promjene. Možda djelomične. Napadat će Vas gdje i kako stigne. Podmetat će. Otežavat će Vam. Provocirat će Vas.

 

Eventulano se možete donekle zaštititi stvaranjem ograda. Strogim definicijama i razgraničenima što je što, i čije je što. Ako joj dopustite fleksibilnost (što je normalno s normalnim ljudima!), brzo će Vas iskoristiti, izigrati i osvajati korak po korak teren. Kad budete tražili svoja prava, kad budete tražili definicije odnosa itd., Vas će proglašavati "zaguljenim" i "nefleksibilnim" što je nepravda, ali svejedno se nemojte dati. Ustrajte uvijek na zaštiti svojih i djetetovih prava, na viđanjima, na urednom tajmingu, na korektnosti i sl., moja je pretpostavka da ćete doživljavati šikaniranja i pogrešne percepcije, ali ne dajte se dugoročno. Patit ćete, ali to je dio borbe za Vaš prostor na Zemlji. Vi ne tražite brda i doline. Vi tražite samo svoja temeljna prava. Pravo na mir i dogovor.

 

Ali prije svega prihvatite činjenicu da na svijetu postoje zlonamjerni ljudi. Ne dajte se izmanipulirati, ne dajte se isprovocirati. Teško je u takvim situacijama ostati "na zemlji", znam jako dobro na svojoj koži, ali probajte što manje uzvraćati. U mojem slučaju je bilo kakav pokušaj racionalnog i konstruktivnog razgovora, pokušaj kompromisa i dogovora - uzaludan. S ili bez posrednika.

 

Ako uspijete privoliti bivšu suprugu na odlazak psihijatru, odmah otvorite šampanjac jer je to po mojem mišljenju i iskustvu - ravno dobitku na lotu!

Ovo što si napisao bila bi dobra komumna.Cijelo društvo funkcionira kako si opisao.Nemam problema sa bivšom u smislu da osporava viđanje djeteta ili bilo što drugo a spada u ono što se odredilo u postupku ili općenito "pod normalno" Ne smatram ju zlonamjernom osobom.Sebe mogu sačuvati da se ogradim. Obzirom da znam kako psihijatrija funkcionira s moje strane bi bilo loše da bilo koga ,ali bilo koga upućujem psihijatru.Nekome tko ima problema može pomoći dobar psiholog,a ni njemu ne mogu ni

želim "slati" bilo koga. Mogu svima dati općeniti savjet da izbjegavaju psihijatriju osim u krajnjoj nuždi.Molio bih da se ova moja tema više ne poteže po portalu,ako mi netko ima što reći neka bude u poruci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija