Jump to content

Neispravno i netočno ispunjena obavijest o počinjenom prekršaju


zspc1985

Preporučene objave

Pozdrav,

danas sam pronašao OPP na vjetrobranu zbog nepropisnog parkiranja na nogostupu i piše citiram:

"...iz članka 82. stavka 1. točke10. Zakona ZSPCO, kažnjivog po članku 4 istog Zakona,...";

Člankom 4. ZSPC nisu propisane nikakve kazne, nego Člankom 82. stavkom 4..

Dalje, datum je upisan pod A) uručenje, što insinuira da mi je OPP uručen, a zaokruženo je B) da mi je obavijest ostavljena i tamo ne piše datum.

 

Mogu li se žaliti na išta od gore navedenog?

 

Ja sam se parkirao izmedju zgrade i pješačkog puta/trotoara, gdje je parking skiciram

| . . Z

|PP Z

|PJ Z

| . .Z

gdje je okomita crta pješački put, a Z predstavlja zid zgrade.

Tu se parkiram već tri godine jer imam dozvolu vlasnika trgovine (s kojim sam prijatelj) s druge strane zgrade parkirati se na parking lijevo do mene (moj auto predstavlja J) koji je bio zauzet.

Parkingu se može prići s jedne i druge strane tako da nisam nikoga blokirao. A površina gdje je iscrtan parking je istog materijala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možeš se žalit na obavijest.ili platiš pola kazne ili ne platiš pa dočekaš prekršajni nalog na koji se možeš žalit.

 

Teško da netko može do kraja prokljuvit sliku.Imaš maps i daj ulicu i kućni broj da se točno vidi.

 

Dobro, ako se ne mogu žalit na obavijest mogu li tražiti upozorenje bez novčane kazne u policiji bez da dodjem do prekršajnog naloga ako nisam kažnjavan više godina?

 

Može li se išta izvući iz toga što obavijest nije pravilno ispunjena?

 

https://www.google.hr/maps/place/45%C2%B028'57.1%22N+16%C2%B046'28.4%22E/@45.482531,16.7737699,231m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d45.482531!4d16.77456?hl=hr

 

bio sam parkiran odmah izmedju ovog ulaza za podzemnu garazu (za pješake) i zgrade

desno ispred zgrade je zuti X da se ne smije parkirat, ali ja nisam bio na njemu

mislim, tamo se parkiraju ljudi godinama i sad se nasao nadobudni štrumpf....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obavijest se ne možeš žaliti, bez obzira na greške.

 

Kad dobiješ prekršajni nalog, na njega ćeš se moći žaliti, a vidjet ćeš kako će u njemu pisati. U toj žalbi možeš tražiti upozorenje, s obzirom da si čist.

 

A ako do sada tamo nisu pisali, vjerojatno se netko žalio. Ne izgleda baš kao neko mjesto gdje policajci slučajno nalete i pišu kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obavijest se ne možeš žaliti, bez obzira na greške.

 

Kad dobiješ prekršajni nalog, na njega ćeš se moći žaliti, a vidjet ćeš kako će u njemu pisati. U toj žalbi možeš tražiti upozorenje, s obzirom da si čist.

 

A ako do sada tamo nisu pisali, vjerojatno se netko žalio. Ne izgleda baš kao neko mjesto gdje policajci slučajno nalete i pišu kazne.

 

Ljudi su parkirali na takozvani "požarni put" kad su isli u trgovinu ili osiguranje i stavljen je zuti X ravno, ali nije lijevo gdje sam ja bio parkiran.

 

Dalje, to je privatno zemljiste vlasnika stanara zgrade i nema veze sa državnim nogostupom, nego je to prije prazni prostor oko parkinga jer je parking samo iscrtan na istoj nivelaciji.

 

Vjerojatno se netko žalio, čekam da se izda.

 

Znači onda jednostavnije platit 150kn nego da moram platit 100 kuna troskova suda i da mi pojedu nekoliko dana života?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ili da mi na 300 stave još 100 troškova, mislim sad mi je taj prijatelj objašnjavao da se on ne smije naparkirat ispred svoje trgovine na svojem zemljistu jer je taj dio oznacen kao nogostup...

 

...ne znaci mi toliko tih 150kn koliko to sta se nebi tamo parkirao da mi je netko rekao da mu smetam jer je to prostor uz parking...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ako dođe prekršajni nalog, bit će i 100 kuna troškova.

 

Sad, platiti pola po ovoj obavijesti ili ići sa prigovorom, pa što bude... Nitko ti ne može predvidjeti kako će to točno završiti, ali obično se više isplati platiti tu polovicu.

 

A ona fora branjenje šutnjom više ne uspijeva?

ili mama, tata, baba, deda, tri tetke i tetka voze moj auto kad im treba, ne znam tko je vozio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ništa od toga ne prolazi.

 

Sad bi na adresu trebao dobiti još jednu obavijest da platiš ili da pošalješ podatke. Ako platiš, to ostaje na tome, a ako ne platiš, morat ćeš poslati podatke. Ako ne pošalješ podatke, odmah će te tužiti za nedavanje podataka, što je 2000,00 kuna. Ako pošalješ podatke više osoba, isto će te tako tužiti.

 

Ako pošalješ podatke, dobit ćeš prekršajni nalog za to parkiranje, pa ćeš se na njega moći žaliti, a ako ne pošalješ (ili pošalješ podatke više osoba), pa dobiješ onaj za nedavanje podataka, i na njega ćeš se moći žaliti.

 

Uglavnom, s obzirom na okolnosti prekršaja, mislim da se više ispalti platiti pola. To ti se onda ne računa za neke buduće situacije, pa ćeš i dalje moći navesti da si nekažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ništa od toga ne prolazi.

 

Sad bi na adresu trebao dobiti još jednu obavijest da platiš ili da pošalješ podatke. Ako platiš, to ostaje na tome, a ako ne platiš, morat ćeš poslati podatke. Ako ne pošalješ podatke, odmah će te tužiti za nedavanje podataka, što je 2000,00 kuna. Ako pošalješ podatke više osoba, isto će te tako tužiti.

 

Ako pošalješ podatke, dobit ćeš prekršajni nalog za to parkiranje, pa ćeš se na njega moći žaliti, a ako ne pošalješ (ili pošalješ podatke više osoba), pa dobiješ onaj za nedavanje podataka, i na njega ćeš se moći žaliti.

 

Uglavnom, s obzirom na okolnosti prekršaja, mislim da se više ispalti platiti pola. To ti se onda ne računa za neke buduće situacije, pa ćeš i dalje moći navesti da si nekažnjavan.

 

A ništa budem sutra onda platio pola, hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija