Jump to content

Rješenje o ovrsi i FINA


estera26

Preporučene objave

Imala sam 3 rješenja o ovrsi Gradske plinare Zagreb. Prošle godine su provedena dva, Rješenje za 2010. i Rješenje za zadnji kvartal 2012.godine.Jedno za drugim.

Za zadnji kvartal 2011. i tri kvartala 2012. nije izvršena obustava pa sam išla u FINU provjeriti zbog čega nije provedeno Rješenje o ovrsi iz 2012. godine koje pokriva ovo razdoblje. Provjerom u Očevidniku o redosljedu plaćanja utvrdili su da takvog rješenja uopće nemaju. Šta sada trebam napraviti jer utuženi dug u Plinari postoji. Trebam li ja ići kod javnog bilježnika i upozoriti ga da rješenje nije dostavljeno u FINU?

Postoji li ovdje kakva mogućnost zastare?

Molim za odgovor i/ili eventualna slična iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastarni rok za račune za plin je godinu dana, početak toga roka ce biti kada je poduzeta posljednja radnja u ovršnom postupku. po vašem upitu vidim da fina nije dobila prijedlog ovrhovoditelja za provedbu ovrhe na vašim novčanim sredstvima. Ako ste vi primili rješenje javnog bilježnika o ovrsi te ukoliko se niste žalili u roku od 8 dana od primitka rješenja, javni bilježnik stavlja klauzulu pravomoćnsti na rješenje te se za sada to smatra posljednjom radnjom u ovršnom postupku i rok od godine dana počinj teći sa datumom koji je upisan na klauzuli pravomočnosti. postoji mogučnost da je plinara zaboravila poslati prijedlog Fini i 1 godine prođe te se pozovete na zastaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastarni rok za račune za plin je godinu dana, početak toga roka ce biti kada je poduzeta posljednja radnja u ovršnom postupku. po vašem upitu vidim da fina nije dobila prijedlog ovrhovoditelja za provedbu ovrhe na vašim novčanim sredstvima. Ako ste vi primili rješenje javnog bilježnika o ovrsi te ukoliko se niste žalili u roku od 8 dana od primitka rješenja, javni bilježnik stavlja klauzulu pravomoćnsti na rješenje te se za sada to smatra posljednjom radnjom u ovršnom postupku i rok od godine dana počinj teći sa datumom koji je upisan na klauzuli pravomočnosti. postoji mogučnost da je plinara zaboravila poslati prijedlog Fini i 1 godine prođe te se pozovete na zastaru

 

Ako je ovrha postala pravomoćna zastara je 10 GODINA ukoliko se u tom roku ne promijeni sredstvo ovrhe! Zastara od godinu dana odnosi se na RAČUNE koje u roku od godinu dana mora zaprimiti javni bilježnik (gleda se datum dospijeća) i prijemni pečat na prvoj strani ovršnog prijedloga! Znači da ukoliko je Plinara podnijela Zahtjev za ovrhu unutar godinu dana, JB može dogovorno u ladici čuvati ovrhu "neograničeno dugo" i poslati ju kad to ovrhovoditelju odgovara, a cijelo vrijeme vam teku zatezne kamate! Ja bih na mjestu oštećene pismeno s povratnicom i usmeno informativno tražio stanje salda svojeg dugovanja, kao i informaciju da li je ovrha u tijeku i za koliki iznos, a sa namjerom dogovornog plaćanja! Ukoliko se radi o slučaju koji sam gore opisao tražio bih ovjereni sporazum prema kojem će ovrhe biti povučene u slučaju mojeg plaćanja duga prema dogovoru!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta sada trebam napraviti jer utuženi dug u Plinari postoji. Trebam li ja ići kod javnog bilježnika i upozoriti ga da rješenje nije dostavljeno u FINU?

Postoji li ovdje kakva mogućnost zastare?

 

Ako u Plinari tvrde da dug postoji, tad vjerojatno znaju i kojem je JB dat Prijedlog za ovrhu na postupanje! Možete ga pitati gdje je "vaš" Prijedlog i zašto ga nije proslijedio dužniku (vama) kako bi došlo do ovrhe ili biste vi prigovorili (nije isključeno da je sve bilo u zastari kad je stiglo do JB)! Bilo bi zanimljivo i molim vas da nam ovdje date informaciju kakav je razlog za držanje predmeta u ladici iznio JB (osim nabijanja kamata)! Na žalost Ovršni zakon je pun nedorečenosti i neodređenosti na račun ovršenika! :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kontaktirala sam JB, ured gđe Xxxx Xxxxxx i rečeno mi je da oni ne dostavljaju rješenja FINI nego Gradska plinara. Zvala sam Gradsku Plinaru i rečeno mi je da zatražim e-mailom ili pismeno odgovor gdje je pravomoćno Rješenje o ovrsi nestalo. Poslala sam e-mail pa ću pričekati i podijeliti odgovor.

uređeno: od G-man
osobni podaci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija