Jump to content

Prijenos ( ustup ) potraživanja


pravo562

Preporučene objave

pozdrav,molim vas za savjet i pomoć

 

 

Ja kao fizička osoba imam potraživanje prema drugoj fizičkoj osobi u iznosu

od 50.000,00kn.U vezi tog zajma je sklopljen ugovor o zajmu a založno pravo je bjanko zadužnica u iznosu od 50.000,kn.

Posto je rok za vracanje istekao prije par mj. a ta mi osoba nije vratila zajam, ja joj mogu blokirat racune i tako se naplatit

ali posto je dužnik nezaposlen i ima nekih trenutnih sitnih dugova po računima od toga baš necu imati neke trenutne koristi zbog toga što nije

vrijeme na mojoj strani jer mi je novac sto prije potreban zbog pokretanja posla.

 

 

Pitanje:

 

 

Da li mogu nekako napraviti prijenos tog potraživanja ( ugovorom o cesiji ili nesto drugo ) u temeljni kapital firme koju mislim uskoro otvoriti ,

ili na neki način to potraživanje prijenjeti u firmu ( u njezino poslovanje ) da ima nekakve koristi od toga ....i je li moguce to potraživanje poslje

ustupiti nekoj od firmi za otkup potraživanja ( eosmatrix,prima solvent itd...) uz diskont.

 

Molim odgovor,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

necete imati nikakve koristi od prijenosa istoga potrazivanja u firmu.

a nazalost niti jedna od firmi koje ste spomenuli a i ostale, isti dug nece otkupiti... pa ni za 1% vrijednosti.

- niti ce vam ponuditi uslugu posredovanja u naplati isoga.

 

posaljite zaduznicu na naplatu u finu odmah.

 

te angazirajte odvjetnika da vam istrazi da li isti ima nekretninu/pokretninu iz koje bi se mogli naplatiti.

 

takodjer se savjetujte s odvjetnikom da li u vasem slucaju ima elemenata kaznenog djela prevare, ako isti do sada nije vratio makar dio duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje ste Vi Osobno napravili ..sami sebi problem.

Prihvatili ste Zadužnicu..a niste tražili dokaz o Zaposlenju.i.eventualnom Sudužniku.

To je slično..kad se jedno vrijeme izdavale Mjenice - na Vlastito Ime,,a primatelj

takve Mjenice nije tražio dokaz - Dali davatelj uopće posjeduje bilo kakvu Imovinu.!

Ovdje se većinom radilo,,da Vlasnik Firme..dodatno da navedenu Mjenicu..

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija