Jump to content

Vlastoručna oporuka


MarkCro

Preporučene objave

Poštovani zanima me jedna kratka informacija i molim vas ako mi možete pomoći.

 

Nadalje radi se o mojoj baki koja je poveće starosti, te je ona sama napisala oporuku što će se dešavati sa njenom imovinom i novčanim sredstvima kada umre, te kome šta pripada. Oporuku je samo ona potpisala i stavila u kuvertu, te da se ne dira dok je ona živa. Mene zanima sljedeće. Dal je ta oporuka pravovaljana s obzirom da nije ovjerena ni od strane odvjetnika ili javnog bilježnika? Ili ta oporuka tako napisana i ne ovjerena zapravo nema nikakvu pravnu težinu? Također u slučaju da je treba ovjeriti, dal se to radi kod odvjetnika? ili može se i kod javnoga bilježnika? Dal se tako ovjerena oporuka može sudski osporiti?

 

Unaprijed hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dal je ta oporuka pravovaljana s obzirom da nije ovjerena ni od strane odvjetnika ili javnog bilježnika?
radi se o oporuci iz čl.30 Zakona o nasljeđivanju za čiju valjanost nije potrebna ovjera potpisa niti svjedoci
Dal se tako ovjerena oporuka može sudski osporiti?
svaka se oporuka može pobijati,a da li će se u tome uspjeti je stvar dokazivanja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija