Jump to content

Bolnički propust


questionmark46

Preporučene objave

Pozdrav! Pitanje se svodi na bolničku praksu i njihove dužnosti obavještavanja članova obitelji o tome kada netko završi u bolnici ili premine. Naime, otac mi je završio u bolnici 24.11.2017., preminuo je 05.12.2017., a brat je saznao za njegovu smrt tek 14.12.2017. na način da ga je policija pronašla na radnom mjestu te mu predala 'brzojav'. Na KBC Rebro su mu isti dan rekli kad je došao tamo da su poslali obavijest o smrti na njegovu (očevu) kućnu adresu s time da je moj otac jedini prijavljen na toj adresi (ja sam u inozemstvu i privremeno odjavljen s te adrese, brat živi u Zagrebu na drugoj adresi). Zar ne bi bolnica trebala malo se potruditi da stvarno netko bude obaviješten, ne samo obaviješten o smrti nego o samom prijemu u bolnicu? Da li postoji netko odgovoran? Hvala unaprijed na bilo kakvoj informaciji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, questionmark46 je napisao:

Pozdrav! Pitanje se svodi na bolničku praksu i njihove dužnosti obavještavanja članova obitelji o tome kada netko završi u bolnici ili premine. Naime, otac mi je završio u bolnici 24.11.2017., preminuo je 05.12.2017., a brat je saznao za njegovu smrt tek 14.12.2017. na način da ga je policija pronašla na radnom mjestu te mu predala 'brzojav'. Na KBC Rebro su mu isti dan rekli kad je došao tamo da su poslali obavijest o smrti na njegovu (očevu) kućnu adresu s time da je moj otac jedini prijavljen na toj adresi (ja sam u inozemstvu i privremeno odjavljen s te adrese, brat živi u Zagrebu na drugoj adresi). Zar ne bi bolnica trebala malo se potruditi da stvarno netko bude obaviješten, ne samo obaviješten o smrti nego o samom prijemu u bolnicu? Da li postoji netko odgovoran? Hvala unaprijed na bilo kakvoj informaciji. 

Da, nažalost, koliko sam upoznat, toj bolnici je ustaljena praksa da brzojavom obavještavaju rodbinu o smrti bližnjeg...baš nedavno je na TV-u bila emisija o tome, neko se slaže sa time, dok neko negoduje na to...

Ujedno koristim priliku da Vam izrazim iskrenu sućut...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, questionmark46 je napisao:

Zar ne bi bolnica trebala malo se potruditi da stvarno netko bude obaviješten, ne samo obaviješten o smrti nego o samom prijemu u bolnicu?

Da, ali ukoliko pri prijemu u bolnicu pacijent navede osobu/e za kontak i obavijest. Ukoliko pok. otac nije naveo (ili nije bio u mogučnosti navesti nikoga) sama bolnica nema koga drugog obavijestiti osim ev. poslati brzojav na adresu  pacijenta. Oni nemaju mogučnost provjere (niti je to njihova dužnost) o rodbini pokojnika, te u tome slučaju obavještavaju policiju.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pridružujem se izrazima sućuti.

U slučaju smrti, policija odmah po primitku zahtjeva bolnice ide na adresu, ali na žalost, dok oni pošalju, dobiju odgovor i pošalju policiji, može proći par dana.

U slučaju primitka u bolnicu, kao što je Spitfire naveo, ako osoba ne traži obavijest obitelji, nikoga se neće niti obavijestiti. Jedino npr. ako je osoba zatečena bez svijesti na ulici, onda se obavještava obitelj da ne bi prijavili nestanak. Ako je bio kontaktibilan kod primitka, onda samo na njegov zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija