Jump to content

Sta da napravim


Alen132

Preporučene objave

Prije nove godine sam imao dogovor s jednim likom iz Kostanjevca, za zamjenu mobitela, slikao je on meni osobnu i sve, ali zaribao me, ja sam njemu poslao mobitel, a on meni ne. Sta da napravim?  policija ne moze nista jer mobitel ne vrijedi 1000 kn...koliko bi kostala privatna tuzba? Znam mu adresu i sve.... Dal da ga izbatinam dobro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Alen132 je napisao:

Prije nove godine sam imao dogovor s jednim likom iz Kostanjevca, za zamjenu mobitela, slikao je on meni osobnu i sve, ali zaribao me, ja sam njemu poslao mobitel, a on meni ne. Sta da napravim?  policija ne moze nista jer mobitel ne vrijedi 1000 kn...koliko bi kostala privatna tuzba? Znam mu adresu i sve.... Dal da ga izbatinam dobro?

Kao što Vam je napisao i poštovani drot, batine ne dolaze u obzir, jedino, ako imate njegove osobne podatke i dokaze, sudskim putem, ali to ne vrijedi truda niti novaca koje bi utrošili, mada bi Vam bilo sve vraćeno kada bi uspjeli sa Tužbom i tužbenim zahtijevom..., policija zaista s time nema ništa ako je vrijednost predmeta manja od 1.000,00 kn, mada bi se moglo taditi i o KD iz čl. 236. KZ RH (prijevara), koje se goni po službenoj dužnosti (nalogu), no za to je vrijednost predmeta KD zaista niska...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ti ostaje samo privatna tužba.

Možeš mu poslati pismeni zahtjev (preporučeno s povratnicom) da ti vrati mobitel ili pošalje onaj koji ti treba poslati u roku od 15 dana ili ćeš u protivnom podnijeti privatnu tužbu za naknadu štete i kaznenu prijavu za prijetnje. Ako nije profesionalni prevarant, možda ga trzne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Alen132 je napisao:

Dal da ga izbatinam dobro?

Je, je, prebite ga k'o vola u kupusu, pa ćete vidjeti kao pravosuđe postupa prema ljudima koji pravdu uzmu u svoje ruke. Sve bude gotovo ekspresno i biti ćete sretni, ako ne završite u zatvoru.

Razumijem frustraciju, ali mlaćenje nije rješenje, jer će vam donijeti kratkotrajno zadovoljstvo i dugotrajnu stigmu.

, Alen132 je napisao:

..koliko bi kostala privatna tuzba? Znam mu adresu i sve....

Prema Odvjetničkoj tarifi, privatna tužba stoji 500,00 kn (plus 125,00 ako je odvjetnik u sustavu PDV-a), a svaka rasprava pred sudom 1.000,00 kn (plus 250,00 na ime PDV-a). Moram napomenuti da neki odvjetnici naplaćuju i više, a ukoliko prevarant nema imovine iz koje ćete se naplatiti, konačan ceh bude poveći. Probajte doznati imovinsko stanje prevaranta, pa ćete znati da li idete u postupak ili ćete "progutati knedlu" (koliko god teško bilo) i zaboraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija