Jump to content

Obračun odvoza smeća- nekretnina za odmor


mia22

Preporučene objave

Poštovani,

nadam se da temu postavljam na odgovarajuće mjesto. Radi se o sljedećem: 

Suprug je nakon smrti oca, ostavinskom raspravom naslijedio nekretninu za odmor (klijet, vinograd i livadu) koja se koristi možda 1x mjesečno samo kada je vrijeme brige oko vinograda. 

Sada nam gradski komunalci šalju obavijest i "anketu" da se očitujemo o odvozu smeća s navedene nekretnine. Oduvijek se smeće vozi kod nas kući gdje ga odlažemo u odgovarajuće spremnike i uredno plaćamo račune vezane uz našu nekretninu u kojoj stanujem. Tih 50-ak kn ne pričinjava nam problem, ali nam je bezveze da oni nama nalažu da mi MORAMO plaćati račun za uslugu koju bi komunalno vršilo na adresi vinograda jer tamo smeća jednostavno NEMA. 

Savjet, ideja, pomoć?

Hvala

(Šaljem njihovu obavijest koja nam je došla na kućnu adresu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mia22 je napisao:

Poštovani,

nadam se da temu postavljam na odgovarajuće mjesto. Radi se o sljedećem: 

Suprug je nakon smrti oca, ostavinskom raspravom naslijedio nekretninu za odmor (klijet, vinograd i livadu) koja se koristi možda 1x mjesečno samo kada je vrijeme brige oko vinograda. 

Sada nam gradski komunalci šalju obavijest i "anketu" da se očitujemo o odvozu smeća s navedene nekretnine. Oduvijek se smeće vozi kod nas kući gdje ga odlažemo u odgovarajuće spremnike i uredno plaćamo račune vezane uz našu nekretninu u kojoj stanujem. Tih 50-ak kn ne pričinjava nam problem, ali nam je bezveze da oni nama nalažu da mi MORAMO plaćati račun za uslugu koju bi komunalno vršilo na adresi vinograda jer tamo smeća jednostavno NEMA. 

Savjet, ideja, pomoć?

Hvala

(Šaljem njihovu obavijest koja nam je došla na kućnu adresu)

dali  se u tom mjestu (gdje se nalazi klijet)  organizirano odvozi smeće? nemoj tražiti kanti (ili potpisati primitak).

pošalji im pismeni  dopis (sa povratnicom ili na uruđbeno) da otpada nema. osim bio otpada kad je rezidba loze. za bi otpad moraju osigurati posude/spremnike.

 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam da li je organiziran odvoz za taj dio, pokojni svekar je uvijek smeće nosio kući, a za biorazgradivi otpad postoji kompostna hrpa koju, kad se razgradi, koristimo za cvijeće.

Mi smo, po njegovoj smrti, nastavili istim sistemom. Znam samo da u tom dijelu ne postoje stanovnici, sve su klijeti. 

Ta obavijest koja nam je stigla na kućnu adresu ubačena je u poštanski sandučić, dok sam za istu obavijest vezano uz kuću  u kojoj stanujemo morala potpisati obrazac koji je dostavljač imao prilikom dostave.

uređeno: od mia22
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas sam bila u komunalnom jer su me zvali da dodem. Po njihovom obješnjenju, Odluka jedinice lokalne (samo)uprave i razno raznim pravilnicima, odlučeno je da SVI koji imaju nekretninu za odmor, a koja ima priključak vode i struje plaćaju komunalne usluge OSIM ako dokažu da se nekretnina za odmor ne koristi na način da vlasnici zatraže obračune struje i vode gdje je vidljivo da nema potrošnje. Mi 9-10 mjeseci u godini plaćamo samo fiksni dio cijene za jedno i drugo, dok ona ostala 2-3 mjeseca imamo stvarnu potrošnju u iznosu od cca. 10-15 kn.

Po njihovom smo dužni plaćati isto tako fiksni dio cijene, bez obzira što 365 dana u godini nećemo koristiti njihove usluge. Dok struju i vodu ipak koristimo povremeno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , mia22 je napisao:

 

Po njihovom smo dužni plaćati isto tako fiksni dio cijene, bez obzira što 365 dana u godini nećemo koristiti njihove usluge. Dok struju i vodu ipak koristimo povremeno. 

od  kada to i za odvoz smeća postoji fiksni dio?

po zakonu smeće se plaća po količini ili volumenu posude * broj pražnjenja.

nešto je postalo moderno uvoditi fiksnu naknadu. kad će to uvesti trgovci, proizvođači obuće  i odjeće. kad će  uvesti fiksnu naknadu za udisanje zraka?

nemoj potpisati preuzimanje posude. tvrdi da imaš posudu  i druga ti netreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni će, bez obzira na sve, slati račune za fiksni dio cijene. S time da kante uopće neće biti "u igri". Rekla mi je gđa. zadužena za takve slučajeve da ćemo dobiti navedene račune sa fiksnim djelom cijene, a ako nam ikad zatreba stvaran odvoz smeća kupujemo kod njih vreće za smeće u koje će se ono stavljati. U odnosu na druge korisnike ovog foruma, svjesna sam da ovo nije nikakav problem ali me ljuti upravo ovo što ste naveli. Počet će nam naplaćivati zrak koji udišemo po formuli zapremnina pluća x prosječni udah :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi o lokalnoj upravi i samoupravi, ako je njihova odluka takva kakvu ste napisali, svi koji imaju nekretninu za odmor koja ima priključak vode i struje dužni su plaćati komunalnu naknadu, tj. odvoz smeća (fiksni dio-tzv. paušal), koristili Vi to ili ne (preuzeli posudu ili ne), tako je regulirano i u mojoj JLS.......ako kojim slučajem nebi plaćao, idu ovršnom naplatom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija