Jump to content
Ranka S

Zahtjev za drzavljanstvo

Preporučene objave

Dobar dan,

Ja imam dva pitanja:

1. Moj sin ima 21 godinu, rodio se I odrastao u Juznoj Africi. Ima BiH I juznoafricko drzavljanstvo. Ja (njegova majka) imam hrvatsko i BiH drzavljanstvo.

Sin se imao priliku izjasniti na zadnjem popisu stanovnika u BiH kao hrvat I imamo kopiju tog formulara, a od statistickog zavoda smo dobili potvrdu da oni ne izdaju zvanicni dokaz tog izjasnjavanja.

Otac je ziv I nije hrvat. Da li na osnovu navedenog moj sin  ima sanse da dobije hrvatsko drzavljanstvo?

2. Moj sin trenutno studira u Nizozemskoj I tamo je na privremenoj studentskoj vizi. Gdje on moze predati zahtijev za hrvatsko drzavljansvo: I Juznoj Africi gdje ima stalni boravak ili u Nizozemskoj gdje je na privremenom boravku ili mozda u BiH (gdje je takode prijavljen)

Unaprijed sam zahvalna za sve vase odgovore.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav,imam pitanje na koje,nadam se,mi možete dati

Moja majka je rođena u HR,tamo je odrasla,školovala se,radila,po porijeklu i državljanstvu je Hrvatica,umrla je prije 15 godina Moja  sestra je takođe rođena u HR,takođe je i ona Hrvatica.Ja sam rođena u BiH 1992,da li ja imam pravo na HR državljanstvo?

Podijeli ovu objavu

Otac o tome nije pričao,a sestra nije znala dok se nije udala.majka je umrla dok smo bile male,ja sam tek prije koji dan saznala da možda i ja imam pravo.Znači samo da mi je nacionalnost druga imala bih i ja pravo na HR državljanstvo,jel'?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad