Jump to content

nedavanje vjerodostojnih podataka o vozaču - a dao sam ih


nmt

Preporučene objave

dao sam vjerodostojne podatke o vozaču vozila kojim je počinjen prekršaj (prevelika brzina), stranac iz ne eu zemlje kojem sam posudio vozilo "za probu", dao sam ime prezime, oib, adresu, sve što je traženo, osoba postoji.

 

Dobio sam kaznu od 2000 kn za nedavanje vjerodostojnih podataka s obrazloženjem da navedena osoba nije navedena u sustavu IS MUPA kao stranac na privremenom boravku  u RH.

 

Wtf???

Čovjek je samo prolazio kroz hrvatsku, nije ni dana ostao, sreli se na bengi, dao mu auto na probu, počinio prekršaj.

Kakav je to način pisanja prekršajnog naloga? Kako da sročim tj pobijem prekršajni nalog? Ne želim ja ništa nikome dokazivati, neka oni dokazuju krivnju onom tko je kriv, ja nisam i opravdao sam se dajući vjerodostojne podatke o vozaču.. Dalje me ne zanima, neka komuniciraju sa navedenim u mom formularu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , nmt je napisao:

 stranac iz ne eu zemlje kojem sam posudio vozilo "za probu", dao sam ime prezime, oib, adresu, sve što je traženo, osoba postojii

Čovjek je samo prolazio kroz hrvatsku, nije ni dana ostao, sreli se na bengi, dao mu auto na probu, počinio prekršaj

Ne kažem da nije istina ali je mnogo neuvjerljivo.

Možda mu je putovnica skenirana pa postoji teoretski dokaz da je ipak bio u RH.

Zato postoji sud da odluči.Napiši sve što i tu i traži saslušanje kod suca pa kako ispadne.

Mislim da je ovakvo pitanje već postojalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postojalo je i presude su uglavnom bile osuđujuće.

Taj članak je takav kakav je, ali ako osoba nije evidentirana ako stranac na boravku, ako nije skenirana na ulasku/izlasku i sl., tj. ako se taj tvoj navod ne može provjeriti, dobit ćeš ovakav prekršajni nalog. Sudovi ih uglavnom potvrđuju, mada ima i neki broj odbačaja, tako da se ne može prognozirati kako je bilo u tvom slučaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Ne kažem da nije istina ali je mnogo neuvjerljivo.

Možda mu je putovnica skenirana pa postoji teoretski dokaz da je ipak bio u RH.

Zato postoji sud da odluči.Napiši sve što i tu i traži saslušanje kod suca pa kako ispadne.

Mislim da je ovakvo pitanje već postojalo.

pa neću valjda ja dokazivati da je čovjek bio tu, na sudu je da dokazuje tj na organima reda, zar ne?

 

to nije moj propust i zašto bih ja plaćao radi njega?

 

mene se to uopće ne tiče neću ja čovjeka gnjaviti i tražiti u nigdjezemskoj, valjda postoji netko tko bi to trebao provjeriti?

 

ja sam dao ono što sam imao tj slikao i drugo me ne interesira, ako sud odluči da sam kriv, ja ću se opet žaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj članak zakona je specifičan i takav je kakav je. Ako se podatak koji si dao ne može provjeriti, nije vjerodostojan (što se tiče policije, a najčešće i suda). Ta praksa je ustanovljena radi velikog broja zlouporabe tuđih podataka (najčešće tih, ne-EU državljana). 

Što se tiče ovog postupka, policija sad ne dokazuje da on je ili nije bio tu, nego jesi li ti ili nisi dao vjerodostojne podatke. Nisu ih mogli provjeriti? Nevjerodostojni su...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija