Jump to content

Prometna nesreca


Slaven3003

Preporučene objave

Prije 10 dana sam imao manju prometnu nesrecu (nitko nije ozlijeden) xy osoba se svojim autom zabila u moj zadnji kraj. Dosla je policija napravila alkotest i rekli su da pricekamo 15-20 dana pol. Zapisnik.

Ja i druga osoba smo razmjenili imena i broj telefona ali nismo popunjavali europ.izvjesce niti broj police uzeli jer je policija rekla da je zapisnik sam po sebi dovoljan da se utvrdi krivica.

Mene zanima kada zapisnik bude gotov dali u njemu pise br. Police od te druge osobe i kako cu ja naplatit popravak na svojem automobilu. Ovo mi je prvi takav slucaj. 

Druga osoba je platila kaznu za izazivanje prometne nesrece.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

Od policije zatražiš potvrdu, u njoj će pisati sve što ti treba za osiguranje. Možeš zatražiti odmah, a ako ti ju ne mogu odmah izdati, dobit ćeš ju u roku od 30 dana.

Hvala na odgovoru.

Sto znaci ta potvrda? Pretpostavljam da ona nije policijski zapisnik? Nju podizem u prometnoj u luckom uz 20kn biljega? 

Dali tu potvrdu uvaze na osiguranju? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

Kod onih koji su bili na očevidu.naravno da uvažavaju.odeš na osiguranje kad dobiješ potvrdu i prijaviš štetu a podatke možeš dobit i prije (ime prezime vozača,reg oznaku) da prijaviš štetu.

Na zapisniku od alkotestiranja pise 2.pprp jadranska avenija 8 ( pretpostavljam da su to prometni u luckom) ta potvrda se izdaje uz 20 kn biljega? Dali je moguce da tu potvrdu preuzme moj sin (punoljetna osoba) zbog fleksibilnijeg slobodnog vremena ili samo iskljucivo sudionici nesrece? 

Reg oznaku i ime vozaca imam.

Isto tako idem u osiguravajuce drustvo okrivljenika? 

Hvala na trudu ali eto nisam do sada u 35godina vozackog staza imao slicnu situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Slaven3003 je napisao:

Na zapisniku od alkotestiranja pise 2.pprp jadranska avenija 8 ( pretpostavljam da su to prometni u luckom) ta potvrda se izdaje uz 20 kn biljega? Dali je moguce da tu potvrdu preuzme moj sin (punoljetna osoba) zbog fleksibilnijeg slobodnog vremena ili samo iskljucivo sudionici nesrece? 

Reg oznaku i ime vozaca imam.

Isto tako idem u osiguravajuce drustvo okrivljenika? 

Hvala na trudu ali eto nisam do sada u 35godina vozackog staza imao slicnu situaciju.

Nece ti dat sinu.

Samo odvjetniku i tebi.

Probao.. to je najbolja informacija...doduse prije 3g 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,molim pomoć.....sudionik sam prometne nesreće gdje je drugi sudionik prošao na crveno udario auto i prebacio nas na bok...svi sudionici krivi i nekrivi Hvala Bogu bez ogrebotine su prošli...moj alkostest 0,00 i dobiiven je taj  papir....auto nam je totalka osiguranje je poslalo ,Drugi sudionik nije svoju štetu prijavio na svoje osiguranje...cijeli prednji kraj razbijen vozila.Osiguranje kaže da će se sve dalje rješavati kada se policija očituje.

Na licu mjesta priznao krivnju ...par dana kasnije u policiji kada smo bili policajci kažu nije priznao.Imamo svjedoka koji je bio prisutan dok je drugi svjedok rekao da je prošao na crveno...

Na prvom mom iskazu policija je rekla da su dali drugom sudioniku moj broj da javi da se dogovorimo oko osiguranja ..što nam je odma bilo onako čudno?no...vjerujemo svi u Zakon..par dana kasnije policija nas uvjerava kako to nije njihova praksa i da smo zasigi+urno bili u šoku i krivo shvatili...Mogu se zaklet da znam što su rekli.

Da li imam kakve pravne osnove tražiti neku potvrdu /papir prije zapisnika-koji se čeka 30 dana?

 

Grad je malen u kojem se desila nesreća....nažačost velliko je nepovjerenje u sustav i....evidentno je da se iskazi mjenjaju Već sada.

 

Zahvalni .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da se može tražit potvrda o prometnoj nezgodi.Iskazi mogu bit svakakvi a policija će utvrdit krivicu pojedinog vozača (ili će to utvrdot sud).

Ne mogu svi sudionici bit krivi i ne krivi.Ili je kriv jedan ili su krivi oba (podijeljena odgovornost).

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

naravno da se može tražit potvrda o prometnoj nezgodi.Iskazi mogu bit svakakvi a policija će utvrdit krivicu pojedinog vozača (ili će to utvrdot sud).

Ne mogu svi sudionici bit krivi i ne krivi.Ili je kriv jedan ili su krivi oba (podijeljena odgovornost).

Hvala Vam,znači bez bojazni ili bilo kojeg Extra razloga mogu tražiti potvrdu o prometnoj....hoće li potvrda biti dovoljan papir za kasko osiguranje za totalnu štetu?

zahvalni
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija