Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
marinko67

LEGALIZACIJA - KOMUNALNI I VODNI DOPRINOS

Preporučene objave

Pozdrav, molio bih vašu pomoć oko shvaćanja izračuna cijena komunalnog doprinosa i vodne naknade, nastavno dobivenom izvedenom stanju u postupku legalizacije;

Naime 2013.godine pokrenuo sam postupak legalizacije obiteljske kuće i priadajuće garaže, za koje sam imao građevinsku dozvolu iz 1985. godine, samo nisu baš izgrađeni u predviđenim gabaritima te sam prije 10 dana dobio papire. 

Stoga, utvrđeno je da obiteljska kuća (stamb.objekt do 400m2) ima "viška" 69,55 m3, a garaža (pomoćni objekt) ima viška 151,23 m3. Na to sam platio naknadu za zadržavanje nelegalno izgrađenih objekata u iznosu oko 1050,00 kn

te nakon plaćanja potvrdio da je dokument pravomoćan i sad čekam da mi stigne razlika za uplatu komunalnog i vodnog doprinosa. Znam da me još čekaju troškovi geodetskog elaborata i upisa u gruntovnicu (mislim da je to oko 3000,00 kn),

pa me ubija činjenica da mi nitko nije jasno rekao koliko ću nakon arhitekta i geodetske snimke, naknade za zadržavanje objekta i naknadnih troškova geodetskog elaborata i upisa u gruntovnicu, zapravo imati troška komunalnog i vodnog doprinosa za obiteljsku kuću i garažu.

Nalazim se u Gradu Zagrebu, u II.zoni komunalnog doprinosa, pa bi komunalni dorpinos trebao iznositi 81 kn /m3, samo neznam obračunava li se isti iznos i za kuću i za garažu, ili postoji razlika? 

Prema vodnom doprinosu sam u zoni A, pa za obit.kuću do 400m2 vodni doprinos je 8,44 kn/m3, a za garažu ponovno nisam siguran koliko je vodni doprinos, jer u "cjeniku" nije nigdje eksplicitno navedena garaža, ili barem nisam uspio shvatiti?

Također, ono što me zanima jest; 

U čl.11  st.17  Odluke o komunalnom doprinosu stoji :"Obvezniku komunalnog doprinosa fizičkoj osobi koja je pokrenula postupak za donošenje rješenja o izvedenom stanju za nezakonito izgrađenu stambenu zgradu ili stambeno-poslovnu zgradu koju koristi za vlastite potrebe, ili stan u višestambenoj zgradi, odnosno stambeno-poslovnoj zgradi, umanjit će se utvrđeni iznos komunalnog doprinosa za 300 m3 pri ozakonjenju stana u višestambenoj zgradi ili stambeno-poslovnoj zgradi, odnosno za 600 m3 pri ozakonjenju zgrade."

Odnosi li se to i na moj slučaj, odnosno prema mom shvaćanju, bio bih u potpunosti oslobođen plaćanja komunalnog doprinosa, obzirom da je ukupni dio koji bih trebao podmiriti onaj koji odstupa od važeće građevinske dozvole, a to je 69,55 m3 za ob.kuću do 400m2, te 151,23m3 za garažu ?  Ako je to slučaj, na koji način mogu to pravo ostvariti, odnosno kome se obratiti za to;

Unparijed hvala na pomoći !

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, marinko67 je napisao:

a za garažu ponovno nisam siguran koliko je vodni doprinos, jer u "cjeniku" nije nigdje eksplicitno navedena garaža, ili barem nisam uspio shvatiti?

Ista cijena kao i za stambene građevine.

prije 1 sat, marinko67 je napisao:

Nalazim se u Gradu Zagrebu, u II.zoni komunalnog doprinosa, pa bi komunalni dorpinos trebao iznositi 81 kn /m3, samo neznam obračunava li se isti iznos i za kuću i za garažu, ili postoji razlika?

Obračunava se u skladu sa važećom Odlukom o komunalnom doprinosu, na razliku. 

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru;

Samo i dalje nisam siguran vrijedi li  čl.11  st.17  Odluke o komunalnom doprinosu stoji :"Obvezniku komunalnog doprinosa fizičkoj osobi koja je pokrenula postupak za donošenje rješenja o izvedenom stanju za nezakonito izgrađenu stambenu zgradu ili stambeno-poslovnu zgradu koju koristi za vlastite potrebe, ili stan u višestambenoj zgradi, odnosno stambeno-poslovnoj zgradi, umanjit će se utvrđeni iznos komunalnog doprinosa za 300 m3 pri ozakonjenju stana u višestambenoj zgradi ili stambeno-poslovnoj zgradi, odnosno za 600 m3 pri ozakonjenju zgrade."

odnosno imam li pravo na nekakav popust u skladu s tim člankom ? 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this