Jump to content

Godišnji odmor i subote


goupit

Preporučene objave

Pozdrav,

firma u kojoj radim vikend gleda kao neradni, iako se radi i vikend neki put, ali u pravilu 5 dana u tjednu. U slučaju da mi isplaniraju subotu, ja ne mogu uzeti godišnji za istu jer je to kao neradni dan po ugovoru. Ali tu dolazi do jednog drugog problema. Ako uzmem godišnji od ponedeljka do petka, mogu mi staviti i radnu subotu. U slučaju da uzmemi ponedjeljak iza toga godišnji, onda je veća vjerojatnost da neće staviti subotu, ali nitko mi to me može garantirati. Što se mene tiče, cijela situacija mi je izrazito nekorektna budući da sam unutar iste firme na drugoj poziciji imala zagarantiran slobodan vikend u slučaju da uzmem pon-pet godišnji odmor.

Postoji li neki zakon koji regulira ovakve situacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako subotu radim (ili na prethodnoj poziciji i nedjelju), dobijem slobodan dan tjedan iza ili već negdje.

S tim da imam još jedno pitanje. Smiju li se raditi prisilni prekovremeni? Tj. ako mi nadređeni dođe sa nalogom i kaže da moram odratiti ekstra 2h taj i taj dan i ako ne potpišem opomena pred otkaz, je li to zakonom regulirano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija