Jump to content

darovnica i adaptacija


zidenica

Preporučene objave

darovan mi je stan 2016.g. od strane države  u jako lošem stanju, naredne 2017.g.  zgrada u kojem je isti bio je srušena i napravljena nova  ali s  skoro pa duplo više stanova, službeno adaptacija i nadogradnja. Sada kreće nova raspodjela stanova i po tumačenju odgovornih mene ne spada isti stan  , na istoj lokaciji, već mi nude manji stan na drugoj strani zgrade(sjever), što meni ne odgovara .Napominjem da sam uredno upisan kao vlasnik u gruntovnicu i katastar, ali je prednost data jednom od korisnika stanova u bivšoj zgradi. Moje pitanje dali ja kao vlasnik stana trebam imati pravo na stan iste veličine , na istoj lokaciji i barem neku prednost pred korisnicima stanova i ako ne prihvatim ovo što nude gubim li svoja prava, te na koji način riješiti ovaj problem. Svima unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo je itekako izvodljivo ali je taj stan (moj bivši po lokaciji i kvadraturi) najprije dodijeljen , jednom od bivših korisnika kojemu će najvjerojatnije biti isto darovan, a za mene sad imaju objašnjenje  da po br.članova obitelji me ne spada stan iste kvadrature, što po meni ne drži vodu jer sam vlasnik i mislim da me nemogu dvaput darovati ,te da bi ako prihvatim manji oni to trebali pismeno obrazložit .Hvala g. Matrix na vašem pojašnjenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , zidenica je napisao:

što po meni ne drži vodu jer sam vlasnik

Slažem se,Vi ste več imali stan u svom vlasništvu neovisno o načinu njegovog stjecanja.

 

prije 16 sati , zidenica je napisao:

za mene sad imaju objašnjenje  da po br.članova obitelji me ne spada stan iste kvadrature

O tome da li vam pripada stan i kolike kvadrature je več ranije utvrđeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro shvatio trebao bi prihvatiti manji stan t.j. ono što nude te nakon potpisivanja aneksa ugovora  pokrenuti tužbu poradi naknade za razliku u kvadraturu, a onda se možda i utvrdi kako i zbog čega je došlo do ovakvih problema. 

g.Matrix jos jedniom veliko hvala, sve ovo mi dosta pomaže da uvidim jesam li u pravu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija