Jump to content

odluka o izvanrednom otkazu ugovora o radu


mali08

Preporučene objave

Oduzet stimulativni dio plaće za 6 mj.bez pisanog objašnjenja doveo je do incidenta sa nadređenim u kojem je rekao:"čekao sam tvoju reakciju", 26.7. Zalio sam ga vodom. Isti dan sam završio na psihijatriji sa dijagnozom F43,F10. i kasnije dobio F43.1 ,F43.2 i otvorio bolovanje. Pisani otkaz sam zaprimio na kućnu adresu. Žalio sam se na odluku 16.8. upisanom obliku i na nadređenog koji mi je skinuo stimulativni dio plaće kojeg sam redovito dobivao 10 god. Dali mogu tužiti tu privatnu firmu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, imam puno pitanja, ali idemo redom? 

Incident zbog kojega ste dobili izvanredni otkaz je ovaj, da ste poslodavca zalili vodom? To se zbilo 26.07.? Je li Vam poslodavac uručio odluku u roku od 15 dana od toga? Je li Vam poslodavac dao šansu da iznesete svoju obranu u pisanom obliku, sukladno čl. 119. st. 2. ZOR-a?

Ovo što pišete da ste se žalili na odluku poslodavca, znači li to da ste podnijeli zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa u kojem ste tražili da se odluka o izvanrednom otkazu poništi i da Vas poslodavac vrati na posao? Je li to bilo u roku od 15 dana od primitka odluke o izvanrednom otkazu?

Ako su na sva ta pitanja odgovori "da", onda morate pričekati 15 dana da poslodavac udovolji Vašem zahtjevu, a ako ne udovolji, onda u daljnjem roku od 15 dana možete podnijeti tužbu protiv poslodavca radi poništenja odluke o izvanrednom otkazu i povratka na posao. Ako nešto nisam dobro shvatila, molim da me ispravite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Uh, imam puno pitanja, ali idemo redom? 

Incident zbog kojega ste dobili izvanredni otkaz je ovaj, da ste poslodavca zalili vodom? To se zbilo 26.07.? Je li Vam poslodavac uručio odluku u roku od 15 dana od toga? Je li Vam poslodavac dao šansu da iznesete svoju obranu u pisanom obliku, sukladno čl. 119. st. 2. ZOR-a?

Ovo što pišete da ste se žalili na odluku poslodavca, znači li to da ste podnijeli zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa u kojem ste tražili da se odluka o izvanrednom otkazu poništi i da Vas poslodavac vrati na posao? Je li to bilo u roku od 15 dana od primitka odluke o izvanrednom otkazu?

Ako su na sva ta pitanja odgovori "da", onda morate pričekati 15 dana da poslodavac udovolji Vašem zahtjevu, a ako ne udovolji, onda u daljnjem roku od 15 dana možete podnijeti tužbu protiv poslodavca radi poništenja odluke o izvanrednom otkazu i povratka na posao. Ako nešto nisam dobro shvatila, molim da me ispravite.

Sve je tako kako ste napisali Ruby, čekam odgovor. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija