Jump to content

Adresa za dostavu sudskih pismena


kkkejt

Preporučene objave

Molim pomoć !

Prije tri dana sam pao sa marihuanom i dobio sam papir o privremenom oduzimanju predmeta i obavijest..
E sad , zamolio sam policajca odmah da mi ne stavlja da mi posta dolazi na kucnu adresu al on je rekao da mora jer mi je to prijavljeno prebivaliste ali da mogu za nekih mjesec dana otici na sud i reci njima da sam se preselio te da zelim da mi posta odnosno poziv na sud dode na drugu adresu..Da li je to stvarno moguce ?
Čuo sam primjere kad su samo pismeni slali molbe  sudu / policijskoj postaji za promjenu privremenog prebivalista i uspijevalo je.Sad ne znam dali da pokusam kao sto je policajac rekao ili na drugi nacin..
za 15 dana se selim u drugi grad radi studiranja i stvarnooo nebi volio da moji saznaju za to sve.

Unaprijed zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Adresa za dostavu sudskih pismena

Nije previše pitanja, nemaš brige (drugu takvu temu sam ti obrisao, sve možeš pitati na ovoj).

Ako ideš na studij, svejedno moraš prijaviti (barem) boravište.

Ništa ne košta otići na sud i probati dogovoriti dostavu na neku adresu, ali s obzirom da ta adresa nije nigdje formalno evidentirana, svejedno će ti poziv automatski poslati na adresu prebivališta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu hvala.

Pitam ovo jer je prijatelju odvjetnik napisao molbu u kojoj je napisao da okrivljenik nece boraviti na adresi prebivalista vec na privremenoj adresi boravista ( na kojoj nije bio prijavljen ) da se moli da se svi spisi salju na navedenu adresu.Navodno da je kljucna rijec privremeno boraviste zbog kojeg nije bitno da li je prijavljen.Rekao je da se ta molba salje dok jos policija nije poslala optuzni prijedlog sudu i da se ta molba salje policiji ? Ne znam koliko je tu istine

Malo mi je zeznuto prijavit boraviste jer treba gazdarica stana ici sa mnom a nisam siguran koliko je voljna pa ako postoji bilo koji drugi nacin da to ne dode na kucnu adresu radi roditelja bilo bi izvrsno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, policiju zanima prijavljeno boravište ili prijavljeno prebivalište.

Što se tiče adrese u mjestu studiranja, obavezan si se tamo prijaviti, a i gazdarica te obavezna prijaviti (potpuno nevezano za ovaj postupak). Ako ćeš sudu dostavljati novu adresu i sud pošalje policiju u terensku provjeru na toj novoj adresi, i to i gazdarica ćete dobiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija