Jump to content

Dozvola poslodavca za otvaranjem obrta


daer

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam informaciju da poslodavac mora dati dozvolu ukoliko radnik želi pokrenuti obrt koji se bavi istom djelatnošću kao i poslodavac. 
Ja već nekoliko mjeseci imam obrt te mi je poslodavac dao dopuštenje, ali usmeno i nisam znao da moram imati napismeno.

Kako da to formaliziramo ? Da li se može retroaktivno donijet odluka pa staviti datum iz prošlosti ili? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo o čemu pitate se naziva zakonska zabrana natjecanja radnika s poslodavcem.

Inače, sudska praksa određuje kako Zakon o radu nije izričito propisao formu davanja odobrenja poslodavca pa to znači da odobrenje može biti i usmeno (Vrhovni sud RH Revr 732/07-2). No, slažem se da je uvijek imati bolje pisano odobrenje.

Valja napomenuti da poslodavac može ostvarivati prava, koja proizlaze iz eventualnog kršenja zakonske zabrane natjecanje radnika, samo u roku 3 mjeseca od dana kada je poslodavac saznao za otvaranje Vašeg obrta. Imajte na umu da poslodavac u bilo kojem trenutku može opozvati odobrenje.

 

prije 23 sati , G-man je napisao:

A možete i staviti aktualni datum, pa u izjavi navesti da je poslodavac upoznat s otvaranjem obrta od samog početka za što je tada dao usmenu suglasnost, a dogovoreno je da će pisana slijediti naknadno.

Slažem se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija