Jump to content

Popravak krova na zgradi


Hogar888

Preporučene objave

Pozdrav!

Već godinama pokušavam nagovoriti stanare na popravak krova koji je zajednički , al nažalost posto ja živim u potkrovlju voditelj zgrade sabotira svaki moj pokušaj tvrdeći da je krov moj. Nakon milijun upućenih poziva firmi koja zgradu održava poslali su svoje ljudi koji su za početak trebali složiti ponudu saniranja krova. Onda, pretpostavljam namjerno, ponude nema. Mjesecima ih zovem , al njihov odgovor je da za ponudu treba vremena i da to nije zahvalan posao, na sto tražim da mi to napišu napismeno sto odbijaju. Stan je u derutnom stanu, a posto su poslali svoje ljude svi se od svega ograđuju. Oni su svoj posao napravili , a krovar namjerno ne šalje ponudu. Vrlo pokvareno. Ne znam sto mi je činiti, koga mogu tužiti i postoji li u ovoj zemlji ikakva pravda u ovakvim situacijama. Kako da riješim problem sa krovarom koji namjerno ne šalje ponudu, ali ni ne želi odbiti posao koji od početka nije ni mislio raditi. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odustanite od telefoniranja, te pisanim putem (preporučeno i s povratnicom) tražite od upravitelja da Vam se hitno očituje što je uopće do sada poduzeo po pitanju sanacije krova zgrade s obzirom da se radi o nužnim radovima, zatim tražite da Vam dostavi bar tri ponude različitih izvođača radova za sanaciju krovišta, kao i detaljno izvješće o računu zgrade koji bi trebao pratiti i u cijelosti pokriti ove radove. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Hogar888 je napisao:

Pozdrav!

Već godinama pokušavam nagovoriti stanare na popravak krova koji je zajednički , al nažalost posto ja živim u potkrovlju voditelj zgrade sabotira svaki moj pokušaj tvrdeći da je krov moj. 

kov je zajednička imovina kao i krovni prozori.

https://www.jutarnji.hr/arhiva/kako-popraviti-krov-ako-suvlasnik-to-ne-zeli/3976758/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam. Nije ih briga. Mišljenja su da je krov moj , klasika... A ne žele se zamjeriti predstavniku zgrade. Uglavnom, ja bih to počela preko odvjetnika rijesavati jer nemam novac da ga sama popravim. Dok GOD ne shvaćaju da je krov i dvorište zajedničko , nema nam pomoći. Pitanje je je li netko uspio preko suda nešto tako riješiti 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalosno je koliko su u današnje vrijeme ljudi neinformirani... Možda ne bi bilo loše da već sa prvim pismenom upozorite da ukoliko se ogluše i pozitivno Vam se ne očituju, da ćete opunomoćiti odvjetnika i da ćete sudskim putem koji će biti na štetu svih suvlasnika, urediti krov zgrade u skladu sa zakonskom regulativom, a koja jasno kaže da je krov zgrade zajednička imovina. Uspjeh u eventualnom postupku ne bi trebao biti upitan, ali sve to košta i traži vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija