Jump to content

rtv pristojba - apartmani


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

upravo sam i ja dobila opomenu pred ovrhu za rtv.pretplatu za apartmane,ja sam platila za 7i8mj.ali za 6 nisam jer u to vrijeme nije nitko boravio u njima a to se vidi iz prijave tur.zajednici.Apartmani su legalizirani a ja nisam pravna osoba pa i mene interesira kakav je zakon u,a inace placam rtv.pristojbu trajnim nalogom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

SUDSKI SPOR POKAZAO DA NACIONALNA TELEVIZIJSKA KUĆA NEMA ZAKONSKE OSNOVE ZA SEZONSKI »HARAČ«

 

Oni koji su želeći izbjeći navlačenje po sudovima i platili dodatnu pristojbu za tri ljetna mjeseca, sad mogu tek žaliti zbog svoje benevolentnosti.

 

Krčki iznajmljivači oslobođeni plaćanja RTV pristojbe

Krčki iznajmljivači soba i apartmana dobili zadovoljštinu u sporu s HRT-om.

 

KRK – Da je praksa sezonske naplate rtv pristojbe vlasnicima televizijskih prijamnika »raspoređenih« po sobama i apartmanima pružatelja usluga u domaćinstvu u najmanju ruku problematičnog karaktera, potvrđuje i nedavno rješenje Prekršajnog suda u Krku. Sutkinja Mirjana Crnković-Tomac tako je, kako su nam dokumentirali neki iznajmljivači, ...

 

Izvor: Krčki iznajmljivači oslobođeni plaćanja RTV pristojbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Iznajmljivač sam apartmana i imam dozvolu za bavljenje istim.Uredno plaćam godišnje sve pristojbe uređene zakonom ministarstva turizma po njihovoj određenoj kategorizaciji.Bez obzira na popunjenost ISTIH ,bilo deset , trideset ili pedeset dana cijena plaćanja pristojbi je ista , što po meni ima dosta nelogičnosti.

Da te nelogičnosti ne budu usamljnje pobrinula se HRT sa svojim pristojbama .Naime ovih dana u našem gradu kojeg dijele dvije morske milje od otoka Krka, pojavili su se inkasatori HRT obilazeći kuće za iznajmljivanje (apartmane) sa namjerom naplate RTV pristojbe po količini apartmana.MENE KAO IZNAJMLJIVAČA ZANIMA IMAJU ONI PRAVO NA TO ?? PO KOJEM ZAKONU I TOČKI IMAJU , A PO KOJOM NEMAJU??

Uredno plaćam RTV pristojbu za jedan prijavljeni prijemnik za vlastitu uporabu, a za koji nemam signala,resivera, već ga gledam preko MAX-tv. U jednom malom apartmanu nemam uopće prijemnik dok u drugom većem imam i to sa satelitskom antenom bez HRT signala.

Zanimaju me moja prava i što mi je činiti ?

Hvala na odgovoru

S poštovanjem ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opisat ću samo jedan slučaj - ako netko želi iz toga izvlačiti pouke na volju mu!

postoji d.O.o. trgovačke djelatnosti, velik s puno vozila koja prevoze robu - svako vozilo ima radio prijemnik. dolaze hrt-ovci (inkasatori) i kazu gazdi - svaki prijemnik posebna pretplata (da se razumijemo, u pravu su!) gazda se uhvati za glavu i veli ako to sve jos moram platit plus zaostatke mogu zatvorit firmu pa će X ljudi ostat bez posla. hrt-ovci kao sjetiše se u taj tren vele: OK, plati za 3-4 prijemnika a ostalo ćemo okrenut glavu. Gazda uzme uplatnice i plati za 4 prijemnika pretplatu...happy end! za hrt-ovce ne znam, ali gazda ziv, zdrav, sretan i potkozen i sada:)))

 

Živjeli stalno u miru i sreći, nikada lavež ne čuli pseći...(B. Ćopić: Ježeva kućica)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nonpluss je napisao:

opisat ću samo jedan slučaj - ako netko želi iz toga izvlačiti pouke na volju mu!

postoji d.O.o. trgovačke djelatnosti, velik s puno vozila koja prevoze robu - svako vozilo ima radio prijemnik. dolaze hrt-ovci (inkasatori) i kazu gazdi - svaki prijemnik posebna pretplata (da se razumijemo, u pravu su!) gazda se uhvati za glavu i veli ako to sve jos moram platit plus zaostatke mogu zatvorit firmu pa će X ljudi ostat bez posla. hrt-ovci kao sjetiše se u taj tren vele: OK, plati za 3-4 prijemnika a ostalo ćemo okrenut glavu. Gazda uzme uplatnice i plati za 4 prijemnika pretplatu...happy end! za hrt-ovce ne znam, ali gazda ziv, zdrav, sretan i potkozen i sada:)))

 

Živjeli stalno u miru i sreći, nikada lavež ne čuli pseći...(B. Ćopić: Ježeva kućica)

 

 

Ovaj vaš komentar pokazuje koliko ima nedorečenosti u naplati pristojbe.Tu se ne radi više o zakonu već o snalažljivosti osobe prema kojoj se provodi "nezakon".

Meni je inkasator prodao priču kako se prije plaćalo tri mjeseca pristojbe po apartmanu (koji treba da ima prijemnik) , a sada mogu platiti samo dva mjeseca ,jer se moja kuća nalazi u zoni XY ???? koja njemu omogućava sniženje pristojbe na dva mjeseca.SAM INKASATOR , PRODAO MI JE PRIČU DA TU NEŠTO NE ŠTIMA I DA NIJE U REDU.

Zato mene interesiraju zakonske osnove za naplatu pristojbe.Dali je NAPLATA regulirana zakonom ili NIJE.

Ako je zašto se ne provodi isto preme svim "korisnicima prijrmnika"i u svim turističkim gradovima.Kao primjer uzeo sam Grad i otok Krk, post od g.blitvara dana 15.12.2008. U očekivanju komentara i pravnog odgovora,pozdrav i hvala.

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija