Jump to content

Dojmovi sa komisije


anonimno

Preporučene objave

Drage kolege,

 

Od čitanja ovih foruma zabila me trema i panika pa sam se išao osobno uvjeriti kako to izgleda i moj osobni zaključak je sljedeči:

 

KRILETIĆ : odlična, ugodna, nasmijana i razbijač treme, jako mi se dopala kao osoba

 

MILJEVIĆ : čovjek je prva liga i veliki stručnjak praktičar koji gađa u bit stvari i ne zamara se nabrajalicama koje ionako možete pogledati u zakonima ukoliko vas dopadnu praksi

 

SUČEVIĆ : isto tako praktičar koji zahtjeva povezivanje koje je suštinski logika, ne zamara se definicijama i nabrajalicama, tip je odličan

 

VIČIĆ : o njemu sam pročitao svašta, ali nisam se uvjerio da je sve istina što se priča, osobno me ugodno iznenadio sa strpljenjem koje je pokazivao i pitanjima koja su bila iz prakse

 

MARKOVIĆ : on je najduže ispitivao ali su odgovori bili kratki i dosta je pomagao, odličan, isto se nije zamaro nabrajanjima

 

Dakle, ako to ikome uopće znači, moje skromno mišljenje je da se ne treba zamarati sa nabrajanima, već se od nas traži da se razumije materija koja se ispituje odnosno da možete logički povezivati stvari.

 

Preporučio bi svima da se ne zamaruju štreberskim bubanjima napamet i paničnim komentarima likova ,koji misle da padaju ako nisu sposobni od riječi do riječi citatirati zakonske članke, jer će si samo stvoriti dodatnu, neopravdanu paniku, i pogoršati situaciju koja se možda razvija u vašu korist.

 

Nadam se, a gotovo sam uvjeren, da nisam pogriješio u procjeni mada sudac ima zadnju.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve pet, ali kako ćeš logički povezati nešto što prije toga nisi jako, jako dobro usvojio tj. ipak naštrebao napamet :-?

..ne znam...razlika redovni/skraćeni postupak ZKP

e pa prvo ćeš dobro morat znat redovni, pa skraćeni, pa tek temeljem toga zaključiti koje su razlike

osim ako ih nisi na pamet naštrebetao iz nečijeg prije zapisanog odgovora :-D

ajde, ovo je još lako pitanje, ali stvarno ima i takvih koja zahtjevaju jako dobro poznavanje materije, pa sad ti logički zaključi a da nisi "dobro potkovan"

 

Kolega, ništa osobno, ovo je samo moje klasično pesimistično razmišljanje, hvala na dojmovima o ispitivačima i :wavey:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji,

 

Podrazumjeva se da si pročitao materiju koju polažeš i da se neke stvari moraju naučiti koje se često pojavljuju u praksi i na kojima se lome koplja (npr. pritvor, smetanje posjeda, i slično da ne nabrajam) kao i da barataš pojmovima koji se nalaze u zakonu.

 

Ali više mi je na umu bila ona da od stabla ne vidiš šumu.

 

Ja polažem uskoro i nadam se da se neću poklopiti ušima.

 

Nema panike.

 

No guts no glory !!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E i još jedna opaska,

 

Osobno sam čitao zakone i to više puta nego što sam se zamarao sa skriptama iako je možda nekom to jednostavnije. Tako da je izbor vaš.

 

Teza je sljedeća : što više pročitaš više će ti i ostati u glavi jer je zakon pisan nekim redom i logikom dok ono što je navedeno u skriptama moraš naučiti napamet da bi dobio osječaj sigurnosti da si nešto naučio.

 

Bok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mik je napisao:

Midslim da je za provosudni bitan način učenja i ponekad se teško odviknuti štreberskog načina učenja kao na faksu.

 

Mene upravo to i muči. I to jako.

 

Ne znam učiti na drugi način, nego na onaj glupi štreberski s faksa. Utrošim hrpu vremena i savršeno znam nešto, pređem na drugu cjelinu, prođem na taj svoj glupi savršeni, detaljistički način i tu drugu, a od one prve cjeline ostaje samo mutno sjećanje i magla :-(

 

Znam da to nigdje ne vodi, ali jednostavno ne znam kako...stvarno sam očajna, a ispit se polako, ali sigurno bliži...hvata me panika, depresija i nezadovoljstvo zbog toga svega :cry:

Eto, ne znam kako drugačije učiti, kako uopće učiti..

i kako dalje.... :cry: :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja imam isto takav problem kolegice ali pokušavam odrađivati dan po dan...pa vrijeme onda mora pokazati neke rezultate.

Razmišljam samo o onome što učim toga dana i pokušavam ne misliti o gradivu od jučer jer da se cijelo vrijeme preispitujem: šta znam a šta ne znam, poludio bi .... iako često skrenem s puta ali u principu pokušavam raditi na opisani način pa šta bude....

Sretno!

je napisao:

Mik je napisao:

Midslim da je za provosudni bitan način učenja i ponekad se teško odviknuti štreberskog načina učenja kao na faksu.

 

Mene upravo to i muči. I to jako.

 

Ne znam učiti na drugi način, nego na onaj glupi štreberski s faksa. Utrošim hrpu vremena i savršeno znam nešto, pređem na drugu cjelinu, prođem na taj svoj glupi savršeni, detaljistički način i tu drugu, a od one prve cjeline ostaje samo mutno sjećanje i magla :-(

 

Znam da to nigdje ne vodi, ali jednostavno ne znam kako...stvarno sam očajna, a ispit se polako, ali sigurno bliži...hvata me panika, depresija i nezadovoljstvo zbog toga svega :cry:

Eto, ne znam kako drugačije učiti, kako uopće učiti..

i kako dalje.... :cry: :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savjet stare kvrge:

 

Svi koji su ucili za pravosudni su prosli isto kroz sto vi prolazite. Ucis jedno, naucis, predjes na drugo, ne sjecas se vise nicega. I stalo tako. Deluje frustrirajuce.

 

Srecom, kad jednom sjedete na stolicu ispred komisije, stvari kao da se naednom slegnu i pocnete sipati i ono sto ste mislili da niste nikada culi ni vidjeli.

 

Samo mirno i trud ce dati rezultate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači stara kvrgo, kako ne bi značilo.

 

Nego to ja više seruckam onako da izbacim frustracije iz glave. Jerbo m je to jedini način da se riješim stresa od kojeg mi je gornji tlak došao do kritične granice.

 

U glavi mi je videoteka naslova koji se vrte u reprizama.

 

Napadaju me ustavi, zemljišne knjige, dionička društva, istražni suci, pritvori, radnička vijeća, poništavanja po pravu nadzora, strateljstva ....

 

Jedino mi preostaje da pjevam himnu da otjeram zle vragove.

 

Ma pusti me u k...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote]

je napisao:

samo jednom sam bila na ispitu i nisam prošla. dovoljno da izgubim vjeru u sebe i plačem cijeli dan. sada sam ponovno u razmišljanjima kada početi jer odluka je najbitnija. i naravno, dobro dobro znanje koje se stječe sviđalo se nama ili ne, učenjem, učenjem .... držim fige svima. lora

:-o

 

Joj, stvarno mi je žao, da li si ti to pala cijeli ispit? :-(

To sigurno gadno pogodi čovjeka...

Molim te, ako ne pitam previše, reci zašto i kako se to desilo? Da li te pokopala panika i desio se totalan kuršlus, da li je bila stvar u komisiji, da li stvarno nisi dovoljno znala pa te nikako nisu mogli pustiti, što je bilo?? Znam da je teško objektivno odgovoriti na ovo pitanje, ali molim te probaj, ne zato što želim uživati u tuđoj muci već zato da znam iz kojih razloga bi se i meni moglo desiti isto.

Držim ti fige da ponovno uspiješ krenuti s učenjem, da te krene. da se uspiješ motivirati i skineš taj teret s leđa.

Sretno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto opet mene, one sa hrpom plačljivih smajlića.

Neki dan mi se desio totalan raspad sistema.

Sjela za knjigu, a ruke se počele trest, srce lupat, gledam u zakon, ne vidim ni riječi, nit pročitati a kamoli zapamtiti. I tako sam satima odsjedila nesposobna za išta, u glavi vakuum, osjećaj totalne bespomoćnosti...

Ok, rekoh sama sebi, mijenjaj nešto inače neće bit dobro! Ode ti u p.m.! :horor:

Spakirala stvari, knjige i otišla učit na more.

I sad je puno bolje. Vjerojatno zbog promjene okoline (muka mi je više bilo od samog prostora u kojem sam učila, od iste dosadne svakodnevnice koja se sastoji od spavanja i učenja, od same sebe).

E sad su stvari bolje, mogu normalno učiti, popustila sam malo onaj luđački tempo, učim koliko mogu, popodne sam sa ekipom, bauljam gradom, odem na kavu, malo se zaletim u koji dućan (pa ipak sam ja žensko :-D ).

I stvarno mi puno znači ta promjena. Imala sam dojam da ću poludit zatvorena u stanu od 0-24, (a opet, tko mi je kriv, sama sam si nabila taj luđački tempo).

Pa eto, savjet iz prve ruke-kad te spopadne totalni očaj i panika, mijenjaj nešto! Okolinu, tempo kojim učiš, samo promijeni nešto, odi van, odi do frendova, prošetaj gradom, prošetaj negdje....i bit će bolje!!!

A što se poruke "stare kvrge" tiče, iskreno se nadam da će i mene zadesit fenomen zvan "prosvjetljenje kad sjedneš pred komisiju", a o kojem se toliko priča..

Eh, sad opet povratak starom (ne)prijatelju zvanom pravosudni... :-( , ali gledam u more i brodove, vrijeme je prekrasno, a ne u ona 4 zida u koja sam se zatvorila, a popodne malo šopingiranja ;-)

Ok, ok, za par dana opet povratak u Zg, ali ovo mi je stvarno trebalo!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konkretno, ja sam prošla sve od prve, ali slušala sam ispite na kojima su ljudi padali. Nema neke filozofije, ako ne znaš padaš, ali ispitivači su ipak ljudi tako da i oni daju koju minutu ili utješnu riječ. Osim toga, ako je netko na granici između pada i prolaska, onda izvlače sve iz tebe pa da barem imaš dva popravna. Ali, treba učiti, učiti do besvijesti, meni se isto činilo kao da ništa ne znam, zato savjetujem što više ponavljanja i na kraju zadnjih par tjedana raditi po pitanjima i sve će biti ok, vidjet ćeš

A ovi nesretnici koji su pali, moram reći da stvarno nisu znali, nešto su lupetali po sjećanju i ja sam imala dojam da se nisu dobro pripremili, a kad se na to još zbroji trema, onda si gotov. A ti samo uči i proći ćeš, sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Totalno te razumijem sa odlaskom na more. Ja hodam sa knjigama gdje god idem, ko bolesnik. Ljudi me gledaju u čudu kao da sam neki naučnik koji je puko.

 

Kakva mi je juha u glavi to nije vidio ni Đejmi Oliver ?

 

Pijem 16-19 kava dnevno.

 

Upravo sad imam osječaj da nemam pojma ni koji sudovi postoje u RH.

 

Sjedim za knjigom i ne mogu gledat u ta slova koja ko da me j... u mozak i preslaguju se iz gornjeg reda u donji. Totalna shizofrenija.

 

Kakva tapija. Morat ću narednih dva mjeseca čitat Story i Gloriju da si izbijem iz glave sva sranja koja sam potrpao u glavu.

 

Da mi je bar napravit projekciju uma na zid pa da vidim šta se zbiva, a imao bi i šta za vidit.

 

Pauver tu d pipl.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A joj, kolega gadno..ali ako te tješi (a znam da ne), svima je tak.

Ma znaš, zapravo nisam sigurna, na neku foru postoji i vrlo čudna skupina ljudi koji su totalno skulirani. Možda ne baš totalno, ali nisu u ovakvom stanju šoka kao ti i ja. Kak im to uspijeva, samo nebo zna...

Ali kažu oni koji su tu muku već prošli, da je to normalno (mislim pritom na prvoopisanu situaciju). Uh, što da ti kažem...probaj se nekak malo dovest u red, što vi muški već radite..odi na nogomet i iskali se tamo na nekome, možda smanjiš razinu frustracije :-D

I smanji kave, rep će ti još narast :-P. To ti je stara narodna koju bake prodaju djeci sa izraženom sklonošću ka pijenju kave, ne bi li ih kako odučile od te čudne navade. Btw. rep ipak ne izraste, info. iz prve ruke :mig:

Ma ajde, bit će sve ok :-)

Kad je ispit?

Pozdrav od izbjeglice na more!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš si razmišljam da li kad položiš pravosudni imaš onaj osječaj ko kad ti je sila pa sjedneš na školjku i istreseš se krvnički, onako za dušu, ispuni te neka posebna toplina, znaš onako kao da je cijeli svijet tvoj pa imaš onaj osjećaj kao da si kralj.

 

Uf, ala ga serem. To je od šoka za organizam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija