Jump to content

Molim savjet


Marija1959

Preporučene objave

prije 1 sat , Marija1959 je napisao:

Mirovina mi je opterećena kreditom oko 1/3.

Je li kredit podmirujete trajnim nalogom ili se naplaćuje prisilnim putem, jer imate ovrhu na mirovini radi podmirivanja kredita?

prije 1 sat , Marija1959 je napisao:

Imovine nemam

Imate li auto? Gdje stanujete imate li svoje imovine?

prije 1 sat , Marija1959 je napisao:

nisam u mogućnosti podmirit

Ima li šanse da podmirujete na rate ukoliko bi vjerovnik pristao na ovakav način otplate duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Marija1959 je napisao:

Kredit otplačujem trajnim nalogom. 

Tu bi Vam mogao nastati problem. Znači, u slučaju da ne podmirite dug prema njihovom traženju ili ne dogovorite obročnu otplatu, oni će najvjerojatnije pokrenuti ovršni postupak. Kako nemate imovine, ta bi ovrha išla preko mirovine ili preko svih računa (Fina), pa bi Vam se blokirala mirovina za ovaj dug, a u tom slučaju se kredit neće imati od čega naplaćivati, pa postoji opasnost i od ovrhe radi naplate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Marija1959 je napisao:

Pa kredit je preko administrativne zabrane. Znači li to da ovrha "prekida" otplatu kredita????? Rata kredita je 1/3 mirovine. 

Ako je administrativna zabrana dana kao Vaša suglasnost u obliku privatne isprave koja je ovjerena kod javnog bilježnika, tada ovrha čeka u redu naplate, jer se ovakva administrativna zabrana proizvodi učinak rješenja o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Marija1959 je napisao:

To znači DA SEBI POJASNIM :-) : blokira mi se račun, a otplata duga ide poslije otplate kredita. U mojem slučaju samo i jedino tako!? 

Brkate pojmove ovrhe na računima i ovrhe na mirovini. Nije u pitanju isti ovršni postupak, no kako god, ova administrativna zabrana ima prednost u namirenju u slučaju ovrhe na plaći novog vjerovnika. Tek kada se kredit namiri dolazi na red namirenje ovog novog vjerovnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Marija1959 je napisao:

Što npr. detaljnije - molim te pomogni mi što bi te moglo zanimati u vezi ovoga?

kolika su vaša ukupna dugovanja....iznos duga za koji prijeti ovrha i iznos kredita koji plaćate (pa i ostali dugovi ako ih još imate ,kartice i sično)

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija