Jump to content

Abel i Grenac


joshua

Preporučene objave

E baš me veseli odgovoriti na ovaj post. Kako zbog pitanja općenito, tako i zbog firme o kojoj se raspituješ.

 

Što se tiće tvog pitanja općenito, pusti uvjete i tko zna što o njima u tom ili nekom drugom uredu. Što su to uvjeti za nekoga tko starta u odvjetništvu? Službeni auto, managerski ugovor, polica životnog osiguranja, opcija otkupa dionica ili udio u dobiti. Nemoj se šaliti. Ono što je najbitnije kada počinješ u odvjetništvu je kakav je to ured, kakvi su šefovi, tj. vlasnici ili partneri i čime se bave. O tome ovisi ono najvažnije, a to je koliko ćeš i na koji način imati prilike naučiti i savladati posao. Općenito govoreći, ako ured nije poznat kao ekscesan u bilo kojem smislu i ako su šefovi neki više ili manje OK kolege, to je garancija da se ured savjesno vodi, odnosno da ćeš redovito dobivati plaću, da će te netko kontrolirati i ispravljati te u radu i time ti omogućiti da makar dio stvari koje radiš naučiš temeljito i kako treba i da će odnos uredu između raznih razina (vježbenici, odvjetnici, partneri) biti kolegijalan i efikasan. Što se tiće radnog vremena, pretpostavljam da ćeš u svakom iole ozbiljnijem uredu raditi bar 10 sati dnevno. Ako se radi manje, nešto ne štima (nema dosta posla, šefove boli briga za posao jer ga ne dobivaju zbog kvalitete rada nego zbog nečeg drugog) itd. Isto tako, pa jasno da češ guliti cipele i dnevno obilaziti sve sudove, ministarstve i drugo. Zato služe vježbenici.

 

Abel i Grenac su po svim ovim kriterijima super firma. Još su relativno mladi šefovi zha ured kojeg su razvili (oko 40). Abel je Tamara, kćer pokojnog Kreše Abela, doajena hrvatskog odvjetništva, jednog od najispravnijih ljudi u odvjetništvu koje smo imali. Tamara je bez obzira na tatinu uglednu kancelariju, odmah hrabro i romantično krenula sama sa malom kancelarijom na Trešnjevci. Ona je dosta aktivna u Komori i općenito slovi kao vrijedna i cijenjena kolegica. Grenac je intiligentan i pomalo živopisan intelektualac, govori nekoliko jezika, a puno radi s talijanima. Mislim da je taj ured dobar mix parnice, trgovačkog, domaćeg i stranog. Odmah ih zovi radi razgovora. Sretno i javi što je bilo.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plus15 je napisao:

Ono što je najbitnije kada počinješ u odvjetništvu je kakav je to ured, kakvi su šefovi, tj. vlasnici ili partneri i čime se bave. O tome ovisi ono najvažnije, a to je koliko ćeš i na koji način imati prilike naučiti i savladati posao.

 

pri ovom "uvjeti" mislio sam upravo na to, mislim da me netko krivo shvatio! ili sam se krivo izrazio! hvala na informacijama, jer nadam se da ovaj Vas odgovor znaci da upravo ovaj ured nije "ekscesan" kao neki s kojima sam imao cast raditi! Hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznajem da sam tvoj post zloupotrijebio kako bi rekao ono što inaće mislim da je bitno u vezi sa izborom odvjetničkog ureda za vježbeništvo. Jasno, moguće je da je moja procjena o ovom ili nekom drugom uredu previše optimistična ili ne skroz točna, ali malo je vjerojatno da baš ne bih čuo da se o nekome sustavno loše priča. I to je zapravo najviše informacija što ih možeš dobiti o nekom uredu. Sve ostalo je taj neki osobni interface između ljudi, koji čini čuda, pa se tako netko ne može snaći u inače odličnom uredu ili pak se netko izvrsno snađe u uredu koji je poznat po nekolegijalnom tretmanu vježbenika. Na kraju, bitno je spremiti se za pravosudni, položiti ga i onda vidjeti što sa sobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Kao prvo, sve što je Plus 15 rekao stoji i još više. Nadalje, što se tiće ljudi koji su kako kažeš imali loša iskustva s njima ne znam, ali pouzdano znam da su njih dvoje stvarno super ljudi, principali kakve možeš poželjeti, a sad što se drugih tiće činjenica je da se i ne mora nužno svatko svakome svidjeti. Ugovori o radu im nisu ništa čudniji od drugih ugovora o radu, tak da ne znam od kud ti to... Uostalom pročitaj malo forum, vidi čega sve ima vani, Tamara Abel i Hrvoje Grenac su stvarno ljudi na mjestu, ljudi kakvih, koliko čujem iz mnogih iskustava, možda baš i nema previše. Da je više principala nalik njima bilo bi puno manje cendrajućih postova. S druge strane ljudi vrlo lako nalaze zamjerke drugima naročito kada ne znaju što hoće pa krive druge i u drugima vide probleme a ne u sebi. :priest: :priest:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija