Jump to content

Dug u poreznoj


pašticada

Preporučene objave

Suprug mi ima dug na poreznoj za mirovinsko i zdravstveno. Obrtnik je. Prije nekoliko dana mu je dosla ovrha da ce mu blokirat racun. Nazalost od 3 mjeseca ne radi jer je jako,jako tesko bolestan. Imam pitanje, novaca nema za vratiti dug, na zalost ne radi. Da li taj dug moze ici u zastaru? Da li u slucaju smrt supruga moram ja vratiti taj dug?   Hvala 

uređeno: od pašticada
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, doslo je rjesenje o ovrsi pljenidbom i prjenosom nobcanih sredstava ovrsenika koje ima na racunu u banci.  On novaca na.banci nema i nemaju mu sto uzeti. Ja imam punomoc ne znam.mogu li meni uzeti sto? I jos jedno pitanje on je.na bolovanju, zbog duga nema.naknadu. da li mi je.pametno da.zatvorim taj obrt? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara je 10. godina od pravomoćnosti, a zastarni rok se prekida svakom radnjom vjerovnika koja je pred nadležnim institucijama poduzeta s ciljem naplate dug. Nakon toga zastarni rok teče iz početka. Tako da ćete tu jako teško dočekati zastaru.

Ako nasljedite supruga tada odgovarate za njegove dugove, ali samo do visine vrijednosti tog dijela koji Vam pripadne.

Za sada ne možete odgovarati za njegove dugove.

Ako obrt proizvodi dugovanje i smatrate da će tako biti i u budućnosti, onda bi zatvaranje obrta bio pametan potez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija