Jump to content

CD maheri prijevara


anonimno

Preporučene objave

Tvrtka nam je na prijevaru ugovorom-otpremnicom koju je potpisao neovlašteni djelatnik isporučila nekakve CDeje.

Roba im je vraćena. Da li je bitno u kojem roku im je roba vraćeno. ( imam prijatelja čija firma nije vratila robu, a osporava po istim osnovama da nisu nastali nikakvu učinci po ugovoru ).

Oni su se danas nakon više godine dana sjetili poslati nam opomenu za potraživanje.

Mi smatramo da nikakva ugovorna obveza za nas nije nastala jer je ugovor nevaljani, roba vraćena.

Danas su na novim brojevima telefona i na novoj adresi.

Namjeravamo im poslati pismo upozorenja da ćemo poduzeti korake sudskim putem ukoliko ne prestanu s maltretiranjem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam pronasao za sada 2 topica iz Trgovackog prava gdje se vec raspravljalo o tome, i 1 topic iz Ostalih pravnih pitanja :

 

forum Trgovacko pravo

 

Ugovor - otpremnica - prijevara od 20.02.2006,

Fusnota u narudzbenici - velika prevara ugovornih strana, od 25.05.2006.

 

i

 

forum Ostala pravna pitanja

 

Narudzba na prezentaciji i obmana, od 4.07.2005.

 

* * *

 

Iz ovog posljednjeg kopipejstam dio koji Vam je potreban :

 

NEPOŠTENE ODREDBE U POTROŠAČKIM UGOVORIMA

 

Pojam nepoštene ugovorne odredbe

 

Članak 81.

 

(1) Ugovorna odredba o kojoj se nije pojedinačno pregovaralo smatra se nepoštenom ako, suprotno načelu savjesnosti i poštenja, uzrokuje značajnu neravnotežu u pravima i obvezama ugovornih strana na štetu potrošača.

 

(2) Smatra se da se o pojedinoj ugovornoj odredbi nije pojedinačno pregovaralo ako je ta odredba bila unaprijed formulirana od strane trgovca te zbog toga potrošač nije imao utjecaja na njezin sadržaj, poglavito ako se radi o odredbi unaprijed formuliranoga standardnog ugovora trgovca.

 

(3) Činjenica da se o pojedinim aspektima neke ugovorne odredbe, odnosno o pojedinoj ugovornoj odredbi pojedinačno pregovaralo ne utječe na mogućnost da se ostale odredbe tog ugovora ocijene nepoštenima, ako cjelokupna ocjena ugovora ukazuje na to da se radi o unaprijed formuliranom standardnom ugovoru trgovca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... i jos ne platit i dodatno ih tuzit ...

 

Jel' ovo neki vic ? Tu mislim na post u kojem pise

 

"Re: CD maheri prijevara

 

A što ako se roba ne vrati ? Pa se kasnije poziva na ove gore navedene odredbe ?"

 

 

Prema ZOO, preuzimanjem robe (dakle, preuzeli smo posiljku, preuzeli smo robu, nismo je vratili, zadrzali smo je ...), preuzeli ste obavezu placanja robe.

 

Za primjenu odredbi o nistetnosti ugovora (govorimo o prodaji putem poste, kada Vam salju sve i svasta, a neovlastena osoba xy potpise ugovor/otpremnicu), roba mora biti vracena, sa dokazom o izvrsenom povratu iste (povratnica).

 

P.S. Anonimno iznad i ja smo ocito u isto vrijeme pisali odgovore. U potpunosti se slazem sa gornjim odgovorom.

 

Kopipejstane odredbe su odredbe iz Zakona o zastiti potrosaca, odnose se kako na pravne, tako i na fizicke osobe koje se bave djelatnoscu trgovine s jedne strane, te na krajnjeg potrosaca, fizicku osobu, netrgovca, s druge strane.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija