Jump to content

Oslobođenje odgovornosti u d.o.o.


HZZOpoticaji

Preporučene objave

prije 3 sati , MsBourne je napisao:

Malo ste nejasno predstavili situaciju: 

  • Da li ste vi navedeni kao suvlasnik i u dokumentaciji za poticaje?
  • Koliko je proteklo od uzimanja poticaja i da li su to poticaji na godinu dana ili kako?
  • Na koji nacin su vas suvlasnice "izbacile"? Sluzbeno ili nesluzbeno? 

Poštovani

-navedena sam kao suvlasnik i u dokumentaciji, ja sam uložila 20.000,00 kn prije otvaranja firme i jš 70.000,00 kn poslije

- prošlo je 6 mjeseci od poticaja na godinu dana , plan je od mene rađen, pravdala sam ga prije par dana

-dovele su "revizoricu" koja to naravno nije, i djelatnici u pećenjari otele kopjuter, u međuvremenu su svima ostalima dogovorile da ostanu u najmu i rade, otuđile auto i sve dokumente od njega, otuđile skladište i robu

Pozvala sam policiju međutim policija smatra da su to neriješeni pravno imovinski poslovi, na žalost vjerojatno nisu ni u zapisnik zapisali da su me izbacile

Ja sam knjigovođa i znam da nisu u stanju niti financijski niti zakonski pratiti poslovanje

Zamislile su da sa prometom od 2600,00 kn maximalno dnevno mogu platiti 5 radnika i sve obveze, jer ne računaju da je 50% prometa otišlo za robu

Naprosto se prvo želim zaštiti za moguće kazne i odgovornosti

Uz to naravno da ću sudskim putem potraživati uložena sredstva

Problem je što naš međuvlasnički ugovor nije ovjeren kod javnog bilježnika, ja sa ga nestručno složila

TNX

T

 

prije 3 sati , MsBourne je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , HZZOpoticaji je napisao:

- prošlo je 6 mjeseci od poticaja na godinu dana , plan je od mene rađen, pravdala sam ga prije par dana

Trebali bi se javiti na HZZO i razgovarati sa sluzbenicom te je uputiti o tome sto se desava

 

prije 7 sati , HZZOpoticaji je napisao:

Pozvala sam policiju međutim policija smatra da su to neriješeni pravno imovinski poslovi, na žalost vjerojatno nisu ni u zapisnik zapisali da su me izbacile

Otidjite do policije i trazite taj zapisnik (da ne govorim da ste trebali i dobiti jedan primjerak svakako)

 

prije 7 sati , HZZOpoticaji je napisao:

dovele su "revizoricu" koja to naravno nije, i djelatnici u pećenjari otele kopjuter, u međuvremenu su svima ostalima dogovorile da ostanu u najmu i rade, otuđile auto i sve dokumente od njega, otuđile skladište i robu

Kako znate da "revizorica" to nije za sto se predstavlja? U kom smislu su "otudjile" auto, robu i racunalo, a da i dalje posluju bez vas?

Situacija vam je poprilicno kompleksna, no svakako zapisnik od policije ce vam trebati, kao i svi ostali dokazi; obavezno morate javiti HZZO (tko vam je odobrio poticaje) sto se desava i sve zaustaviti, kako bi smanjili stetu koja protekom vremena moze biti i veca od trenutne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , MsBourne je napisao:

 

prije 4 sati , MsBourne je napisao:

Trebali bi se javiti na HZZO i razgovarati sa sluzbenicom te je uputiti o tome sto se desava

- ja ne , jer ja nisam primaoc poticaja, ja sam im samo napisala poslovni plan, ali one su ga potpisale i predale same

Otidjite do policije i trazite taj zapisnik (da ne govorim da ste trebali i dobiti jedan primjerak svakako)

- nisam ga dobila ali rekli su mi da ga mogu dobiti, u planu mi je otići

Kako znate da "revizorica" to nije za sto se predstavlja? U kom smislu su "otudjile" auto, robu i racunalo, a da i dalje posluju bez vas?

- kada sam je zatražila da se legitimira, rekla je da ona nije odavde, i da odlazi

Mene naprosto zanima da li se ja odricanjem odgovornosti od daljnjih mogućih kazni odričem i svega uloženog u firmu ?

Sutra idem na policiju,odjaviti privremeno boravište jedne od korisnica poticaja, zatim javnom bilježniku ovjeriti Izjavu da su me onemogućile da radim računovodstvo te odvezle auto, kompjuter...itd a nakon toga na trgovački sud da se odreknem odgovornosti

One znaju peći ćevape ali ne znaju ni zakone ni koga pitati, gotovo su nepismene , tj nisu bile u stanju ispuniti zadužnicu na HZZO u te su ih tri puta vračali

Znam da namjeravaju nastaviti poslovati jer su dogovorile sa najmodavcem kojem sam ja dala pologa 7000,00 kn na ruke uz ovjeru u ugovoru za polog, da ostaju u prostoru barem do 8.mjeseca do kada je ugovor sklopljen

 

 

prije 4 sati , MsBourne je napisao:

Situacija vam je poprilicno kompleksna, no svakako zapisnik od policije ce vam trebati, kao i svi ostali dokazi; obavezno morate javiti HZZO (tko vam je odobrio poticaje) sto se desava i sve zaustaviti, kako bi smanjili stetu koja protekom vremena moze biti i veca od trenutne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija