Jump to content

Razvrgnuće vlasništva, dražba ili otkup?


Pacifica

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam dva slučaja vezana za razvrgnuće vlasništva...

1.  Ja imam 2/3, a drugi suvlasnik idealnog dijela parcele 1/3. Građevinska parcela u kojoj ja imam 400 kvadrata koji su propisani kao minimum za građenje, a on nema dovoljno da bi gradio. ( naznačavam ako je to možda bitno). Dogovor nije moguć. Mogu li ja na temelju ove situacije pokrenuti postupak civilne diobe, dražbe, te danas sutra kada dođe do iste otkupiti njegov dio većom ponudom? Ne vidim drugoga izlaza... P.S. jedan odvjetnik mi je napomenuo da civilna dioba nije moguća u slučaju građevisnkog zemljišta, kada on nema dovoljno za građenje... hm, no to mi je nekako nelogično... Zato pitam Vas. Hvala!

 

2.  Nekoliko je suvlasnika  građevinske parcele. Svi su složni oko podjele osim jednoga koji ujedno ima manje od 10% vlasništva. Moraju li se svi udružiti skupa i ako se udruže svi protiv njega u parnici dali je izvjesno rješenje da ga isplatimo i otkupimo njegov dio? Svakako ne bi želili da dođe do dražbe...

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija