Jump to content

Prolazak kroz crveno svjetlo - žalba


macak2

Preporučene objave

20. 02. 2019. prošla sam kroz crveno svjetlo vozeći dijete na međužupanijsko natjecanje. Morala je stići na autobus, već su zvali da kasnimo (nije mi rekla točno vrijeme polaska autobusa.)

I gotovo godinu dana nakon prekršaja, policija me odmah zaustavila, tj dopratila do autobusnog kolodvora, uzela podatke i dobila sam 2000kn + 100kn troškova utvrđivanja prekršaja, te tri mjeseca bez vozačke dozvole.

Ovo je moj primjer žalbe. Izbaciti? Ubaciti nešto? I što sa ovih 100kn? Znam da kaznu ne smijem platiti, ali zbunjuje me ovih dodatnih 100kn.

Poštovani,

 

                        ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 26.02.2019. god. u 7.36 sati u XXXX, Zagrebačka ulica br. BB, počinila prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavila svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

 

                        Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a napominjem da sam vozila dozvoljenom i prilagođenom brzino, ali sam zbog blizine semafora, te odvoza djeteta na autobus za međužupanijsko natjecanje, procijenila da se neću moći na siguran način zaustaviti. Nadalje, navodim da da sam do sada ne kažnjavana (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem potvrdu o adresi rada i presliku osobne iskaznice), da imam dvoje maloljetne djece, od kojih dijete u prvom srednje, koje boravi u Domu u Zagrebu, koji plaćam od vlastitih primanja, te ju vozim do doma i natrag kuću svaki tjedan. S obzirom da se radi o maloljetnom djetetu te rasporedu koji ima u školi često bi se morala vračati s vlakom u kasne večernje sate, što izbjegavam. Te drugo dijete koje pohađa OŠ u XXX. Radim u osnovnoj školi XXX, te moja primanja nisu velika, pogotovo ukoliko tomu još pribrojite troškove putovanja(napomena: od kuće do škole imam 60km u jednom smjeru). Do ovog prekršaja nisam kažnjavana unatoč činjenici da već 16 godina konstantno sudjelujem u prometu.

Iz svega navedenog molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 

                        Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

 

                        S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija