Jump to content
macak2

Prolazak kroz crveno svjetlo - žalba

Preporučene objave

20. 02. 2019. prošla sam kroz crveno svjetlo vozeći dijete na međužupanijsko natjecanje. Morala je stići na autobus, već su zvali da kasnimo (nije mi rekla točno vrijeme polaska autobusa.)

I gotovo godinu dana nakon prekršaja, policija me odmah zaustavila, tj dopratila do autobusnog kolodvora, uzela podatke i dobila sam 2000kn + 100kn troškova utvrđivanja prekršaja, te tri mjeseca bez vozačke dozvole.

Ovo je moj primjer žalbe. Izbaciti? Ubaciti nešto? I što sa ovih 100kn? Znam da kaznu ne smijem platiti, ali zbunjuje me ovih dodatnih 100kn.

Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 26.02.2019. god. u 7.36 sati u XXXX, Zagrebačka ulica br. BB, počinila prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavila svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a napominjem da sam vozila dozvoljenom i prilagođenom brzino, ali sam zbog blizine semafora, te odvoza djeteta na autobus za međužupanijsko natjecanje, procijenila da se neću moći na siguran način zaustaviti. Nadalje, navodim da da sam do sada ne kažnjavana (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem potvrdu o adresi rada i presliku osobne iskaznice), da imam dvoje maloljetne djece, od kojih dijete u prvom srednje, koje boravi u Domu u Zagrebu, koji plaćam od vlastitih primanja, te ju vozim do doma i natrag kuću svaki tjedan. S obzirom da se radi o maloljetnom djetetu te rasporedu koji ima u školi često bi se morala vračati s vlakom u kasne večernje sate, što izbjegavam. Te drugo dijete koje pohađa OŠ u XXX. Radim u osnovnoj školi XXX, te moja primanja nisu velika, pogotovo ukoliko tomu još pribrojite troškove putovanja(napomena: od kuće do škole imam 60km u jednom smjeru). Do ovog prekršaja nisam kažnjavana unatoč činjenici da već 16 godina konstantno sudjelujem u prometu.

Iz svega navedenog molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

S poštovanjem,

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Bobo2001
      Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 
    • objavio Amburator
      Pozdrav, prošao sam na crveno u Velikoj Gorici  u Vukomeričkoj ulici prema Gradićima (odmah desno na semaforu  na ulasku u VG). Onaj mali semafor kod AGS-a koji se pali na senzor. Krivo sam procijenio i prošao sam na crvendaća. Pa me zanima dali tamo postoji kamera za crveno svijetlo? Vidio sam da je križanje okruženo onim malim crnim kamericama.. 
    • objavio lawly24
      Jučer sam podigao u pošti Rješenje o ovrsi od 13.09.2019. od javnog bilježnika M.Č. Bjelovar. Prijedlog za ovrhu piše odvjetničko društvo iz Osijeka Zec i partneri sa danom 11.09.2019 putem ovrhovoditelja A1 HRVATSKA. Piše da uvidom u poslovne knjige vide dugovanje  od 854 kune s pripadajućim kamatama. To se odnosi na račune:
      - 12.mj. 2017; te
      - 1. i 2.mj. 2018. godine.
      Imam sve potvrde plaćanja (tako i ovo) i iznosi na mojim računima ni malo se ne poklapaju sa iznosima koji su oni naveli za navedene mjesece. Uz taj njihov prijedlog na zadnjoj str. nalazi se rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od javne bilježnice M.Č. od 13.09.2019.godine u kojem piše da imam rok od 8 dana od primitka da namirim traženo uključujući i nastale troškove postupka od 350 kuna i predvidive troškove postupka u iznosu od 537,50 kuna. i naravno mogućnost prigovora na rješenje u roku od 8 dana.
      Po primitku istog, kontaktirao sam A1 na sto mi je djelatnica rekla da ona nema uvid u to te da konatktiram odvjetničko društvo. Također, kontaktirao sam i njih na što mi je odvjetnica na moje "jel nije to u zastari pošto je prošla godina dana" odgovorila kako mi ona ne može to reći. Rekao sam da imam potvrde o plaćenim računima, stanje broja mi je bez dugovanja. Svaki račun je podmiren i kad se produživao ugovor uvijek je išlo sve bez problema jer nije postojalo dugovanje.... Ona je rekla da ne može o tome i poklopila.
      Moje pitanje je što da radim? Hvala unaprijed na odgovorima!!!

• objavio Linola44
      Poštovanje, 
      Prošle godine u 09. mjesec mi je preko noći u periodu od ponoć do šest ujutro mobitel potrošio 20 GB interneta jer se odspojio s WiFi-ja zbog učestalih problema s B-Netovim internetom (također u vlasništvu A1). Kada sam otišao na posao ujutro dobio sam SMS da su mi mobilni podaci blokirani i da dugujem 6,000 kuna za prekoračenje mobilne tarife.
      Naravno, odmah sam nazvao njihovu službu za korisnike koji su mi rekli da imam "sreće" što su blokirali na 20 GB interneta jer bi inače račun bio još veći. Kada mi je stigao račun, otišao sam u poslovnicu kako bi napisao prigovor. I sami radnici centra su bili šokirani iznosom koji mi je naplaćen no to je sad manje bitno. Prigovor sam skupa s njima napisao i poslao poštom no odbili su ga i blokirali mi odlazne pozive dok ne podmirim dugovanje.
      Od tada nisam platio nijedan sljedeći račun jer nisam imao novaca za platiti taj od 6,000 kuna.
      Danas sam preporučeno dobio prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, od odvjetničkog društva odnosno javnog bilježnika, na iznos od 10,000 kuna od kojih je 6,000 kuna od tog mjeseca a ostatak od ostalih neplaćenih računa. Na poleđini je također i rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave u kojem se navodi da nadmirim dugovanje u roku od 8 dana te da imam pravo prigovora u roku od 8 dana.
      Zanima me mogu li napisati prigovor na taj iznos od 6,000 kuna jer se ne osjećam krivim zbog njega već da smatram da je to nepoštena praksa. Nijedan ostali mjesec pretplate nisam potrošio više od 2 GB interneta a taj put mi je VIP isključio mobilne podatke tek nakon dodatnih 6,000 kuna interneta van tarife, što su mogli bez ikakvog problema stornirati jer je očito da je u pitanju pogreška. Za primjer, u T-Mobile tarifi nije moguće trošiti Internet van paketa jer kada ga potrošite ga uspore te nakon 24 sata ugase do sljedećeg mjeseca.
      Je li moguće iz ove situacije gdje imam prijedlog za ovrhu cijeli slučaj poslati na sud? U najgorem slučaju bi s prigovorom makar htio odgoditi ovrhu na mjesec dana dok ne skupim novce.
      U kojem obliku da pišem prigovor te koliko u prosjeku vremena prođe dok prigovor dođe na razmatranje i vrati se s odgovorom?

Hvala na vremenu!
  • Online korisnici

• Napravi novi...