Jump to content

Uvjetan otpust unutar zatvora-Pomoć !


anonimno

Preporučene objave

Članak 55.

 

"(1) Osoba koja je osuđena na kaznu zatvora ili kaznu dugotrajnog zatvora može se otpustiti s izdržavanja kazne nakon što je protekla najmanje jedna polovina vremena izdržane kazne, a iznimno i nakon jedne trećine vremena izdržane kazne na koje je osuđena, a pod uvjetima koji su određeni u Zakonu o izvršenju kaznenopravnih sankcija."

 

Molim da mi netko pomogne odgovoriti koji su to uvjeti koji su određeni u Zakonu o izvršenju kaznenopravnih sankcija? Mislim na ove uvjete na koje bih se mogla pozvati kako bi se dobio uvjetan otpust nakon 1/3 izdržane kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte sami pod zakonskim propisima Zakon o izvršavanju kazne zatvora od članka 145 pa nadalje te od članka 157 pa nadalje.

 

To je kombinacija mišljenja upravitelja kaznionice, suda u prvom stupnju i odluke Povjerenstva.

 

U pravilu je rijetkost da se osuđenici puštaju nakon 1/3 kazne osim ako nije izuzetno opravdano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

tko mi može pomoći - dobro bi došlo ! ?

izrečena je kazna zatvora u trajanju 7 mjeseci, koliko se može dobiti manje, tj. kad može nastupiti uvjetni otpust! koliko može sam upravitelj zatvora dati (i kad može dozvoliti vikende), a koliko povjerenstvo?

jeli moguće da nakon pola izdržane kazne bude vani? :-o

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija